Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Dcera se nemůže naučit vyslovovat r

Dceři je šest let, je už v první třídě, a pořád se jí nedaří naučit se vyslovovat R. Chodíme samozřejmě k logopedovi, pilně cvičíme, stále to ale nejde. Jsem už dost zoufalá.Jak to s R probíhalo u vás? Nemáte nějaké osvědčené finty, jak zařídit, aby konečně naskočilo?
Celkem 6 odpovědí Zobrazit jako strom
@Anička Pamatuji si, že ségře to také moc nešlo a trvalo jí dlouho, než se to naučila. K logopedovi jsme ale nechodili, mamka s námi procvičovala střídání písmene T a D, ze začátku pomalu a postupně rychlé střídání těchto dvou písmen. Zkuste si to sami a uvidíte, že při rychlejším tempu vám to R naskočí samo
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Jano,nezoufej a vydrž. Jednoho dne to naskočí. My jsme měli podobný problém. Docházela jsem s dcerou ke zkušené logopedce, která celý život pracovala ve speciální logopedické školce. Ta říkala, že i při poctivém cvičení nemusí být spoustu měsíců patrný žádný pokrok a pak to jednoho dne zničeho nic přijde. Měla pravdu. Pro odstranění vad výslovnosti však také považovala za nezbytný rozvoj celkové motoriky dítěte, hrubé i jemné. Říkala, že to spolu hodně souvisí. Takže prolézačky, kladiny, kotrmelce, hra s míčem, atd..... Z jemné motoriky práce s korálky, plastelínou, vystřihování a lepení, vybarvování omalovánek, ....
Odpovědět To se mi líbí0
To bude dobre,at zkousi trepa poslouchat videa nebo pohadky a vyslovovat stejne a pak uz to chce klid,nestresujte ji,vsechno ,prijde!
Odpovědět To se mi líbí0
My chodíme se synem už rok. Měl problémy s L, pytvík. Během 2 návštěv nadherné L, tak jsme začali s R, už je to 8M a byla jsem zoufalá, žádnej posun tdpaslík, tdnky, .... už jsem své obavy konzultovala i s logopedkou, ta mě uklidňovala a říkala: “nejlepší je masáž jazyka.” ... při R je důležité mít prostor mezi zuby a jazyk za předními hornímy zuby, tak jsme se takto připravili a z koutku jsme pod jazykem přejížděli prstem a říkali dddd ddddn, to r tam skočí! No a pak když to jde, tak jsme prst dávali doprostřed a pouze jsme ho zvedali, to je těžší, a pak když uměl i to, tak jsme jednou dali prst do pusy a podruhé jsme jen psychologicky udělali stejný pohyb prstem před pusou... no a cvičili jsme fakt poctivě 2x denně 10minut (žádná slova, tam žádný posun nebyl), ale jen ta masáž .... a za týden to R skočilo, teď už ho dává i ve slovech. Zkuste tu masáž, ta pomohla nám!
Odpovědět To se mi líbí0
Někdy pomůže změna logopeda, nejsou všichni skvělí.
Odpovědět To se mi líbí0
U nás to bylo podobné, syn šel taky do první třídy s „L“. Cvičili jsme, logoped hodně doporučoval posilovací cviky na jazyk, potom se mu to najednou až před sedmými narozeninami povedlo a do pár týdnů měl dokonalé drnčivé r. Vůbec není poznat, že s ním měl před tím takové problémy.Neboj se, naučí se to taky.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Kozoroh Poslední měsíce patříte k dětem štěstěny. To platí zejména pro oblast lásky a vztahů celkově. Počítejte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Laura, Pamela, Nikodém

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné