Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

depka na mateřské

Petra 4. 2. 2015 9:43
ahoj,mám pocit že už mi na té mateřské hrábne... ze všeho toho stereotypu, z malého, z nedostatku peněz, z věčného rejpání mýho manžela (že nic nestíhám pořádně udělat apod. vždycky si něco najde)...připadám si uplně jako nula - že jsem dobrá jenom na to uklízet a starat se o kluka a psa....mám kvůli tomu často špatnou náladu, nic mě nebaví, manžel taky mě málokdy ocení...je to pořád dokola, už mám pocit že je to snad nejhorší období v životě !!potřebuju se z toho někde vykecat
Celkem 8 odpovědí Zobrazit jako strom
ola.45 10. 5. 2015 20:08
Já jsem taky od jednoho roku dcery začala doma pracovat, ale to kvůli financím, než že bych se doma nudila nebo potřebovala rozptýlit. Jinak chápu tvé pocity, zkus třeba víc chodit ven a víc komunikovat s lidma. I když se nemusíš každému svěřovat, jen ten kontakt pomáhá.Držím palce :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Erika 3. 5. 2015 16:22
myslím, že ten pocit má občas každá :-). Já jsem se proto rozhodla dodělat si vysokou, a konečně se zase chovám normálne.
Odpovědět To se mi líbí0
Patuš 6. 2. 2015 19:17
Ahojky,som tiež na materské a ten stereotyp mi niekedy lezie na nervy. U manžela mám podporu, ale aj tak, závidím mu, že ráno odíde do práce a večer sa vráti. Ja furt trčím doma, každý deň je na vlas rovnaký, cítim sa trošku ako vo vezení. Moja holčička je fantastická, tú by som nedala za žiadnu cenu, ale......oboch starých rodičov mám ďaleko, kamarátky pracujú a ak náhodou nie tak majú svoje koníčky a stretávame sa nepravidelne, ale stretávame... každopádne už mám nejaký typ na materské centrum tak idem vyskúšať, potrebujem kontakt s ľudmi....Držím palce nech si konečne začneme všetky užívať tú MATERSKÚ :-D
Odpovědět To se mi líbí0
ditavv 6. 2. 2015 12:53
@Petra já jsem podle mého názoru normální, nicméně si myslím, že řada lidí na mě kouká jako na nenormální, nemám hyperaktivní dítě vykrmené průmyslovými potravinami, cukrem a syntetickými barvami, které jsou u hodně maminek v modě, a proto mám depku dost často, protože si se spoustou lidí nerozumím a tak jsem si třeba tuhle udělala radost, koupila jsem svítidlo do dětského pokoje se včeličkou, a hned je veseleji, když vidíte, jak je dítko štastné, asi mě pak bude děsit ještě školka, zatímco děti se budou ládovat červeným lízátkem, jak mám vysvětlit, že je to humus nad humus, no nemám to lehké, když chci jíst potraviny ze surovin, nikoliv z laboratoře. hezký den
Odpovědět To se mi líbí3
Petra 5. 2. 2015 11:24
@Markéta tak on je taky otrávenej z práce, pak ty peníze to je další věc. mám rodičák na 2 roky abych měla 11500,- protože jinak už bysme byli v pr... (splácíme oba nějáký resty)... takže je to takový na prd všecko se všim... Přitom máme hezký bydlení, kamarádka nám ten byt i prodá až budeme moct mít hypotéku, jsme zdraví, máme krásnýho kluka, psa ... Vlastně se všecko sype co je malej - já šla dolů s penězi a už jsme se museli stěhovat a tak. Manžel toho má až nad hlavu ale někdy si ten vztek vybíjí na mě a já pak jsem otrávená a nebaví mě ani malej ani pejsek ani úklid, vaření prostě nic :oops:
Odpovědět To se mi líbí0
Markéta 5. 2. 2015 9:02
Ahoj,to já mívám aspoň jednou měsíčně,vím o čem mluvíš,ale s tím chlapem jsi mě opravdu hodně překvapila,jelikož tohle zase neznám,právě,že by měl dělat opak toho,co jsi napsala ne?...Oceňovat tě,možná,že kdyby tvůj chlap změnil přístup,bylo by Ti hned lépe,takže tvůj problém není ani tak v tobě.
Odpovědět To se mi líbí0
Petra 4. 2. 2015 13:45
@jedinacek Ven chodíme, jsem na vesnici tak venku jsme hodně když je hezky. Venčíme s kámoškama děti i psy :-D No babičky - tchyně s přítelem si ho berou i na víkendy ale teďka ho už dlouho neměli a mojí mámě ho dávat nechceme, je hrozně ubojená nebo jak to říct furt se bojí aby se mu něco nestalo a on je dosti divokej <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" /> Někdy už si myslim že mi z toho cvakne :sok: No a na ty mateřský centra mám spíše averzi, neumim si představit že půjdu někam mezi ty zapálené matky ^^ Ale děkuji za příspěvek aspoň vidím že v tom nejsem sama!
Odpovědět To se mi líbí0
jedinacek 4. 2. 2015 12:37
Řekla bych, že je to normální. Já si tím taky prošla. Může se to zdát jako nekonečné období, ale s nástupem dítěte do školky a vás to práce to bude mnohem lepší. Jinak pokud to jde, zaúkolovat babičky či okolí a chodit co nejvíce ven. Nejdůležitější je neztratit sociální kontakt. Mě se to povedlo a návrat zpět mezi lidi byl celkem krušný. Když tak chodit s prckem alespoň do nějaké skupiny dětí a maminek, dětská centra atd. Kde si dítě může hrát a maminka si pokecat ;). Mimochodem, chlap by měl spíše pomáhat, než nadávat. A nebo ho nechat chvíli na rodičovské, možná se vzpamatuje a uklidní.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu