Maminka.czDiskuzePočetí

Děťátko v nízkém věku

Pěkný den přeji :) Zajímal by mě váš názor, slečny, popřípadě vaše zkušenosti s těhotenstvím a popřípadě s mateřstvím při škole. Moje situace je taková: S přítelem jsme mluvili o dětech, že bychom je chtěli brzy, u mě by to znamenalo dodělávat školu u mateřské :) Na děti se strašně těším, ale zároveň mám strach, zda se to dá zvládat. Za každý váš názor budu neskonale vděčná :)
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
@jedinacek Mně je 21, i když to není až takový rozdíl :) v každém případě střední mám úspěšně za sebou a spíš uvažuji nad VŠ v kombinované formě studia :)
Odpovědět To se mi líbí0
Věřím, že touha po dětech může být u některých slečen a žen hodně silná již v hodně mladém věku, byla jsem na tom stejně. Myslela jsem, že pokud nebudu mít kolem 19 roku okamžitě dítě, tak se zblázním. Obrečela jsem si každý kočár, každou těhuli, kterou jsem potkala. Tak moc jsem po nich toužila. Možná vlivem okolností, možná osudem se mi dítě podařilo mít až v 28 letech a jsem za to vlastně moc ráda. Na léta na škole a na intru moc ráda vzpomínám, prožila jsem tam úžasné chvíle a hlavně i přes poměrně velké nároky na učení to byla ještě pohoda oproti mateřství. Neměnila bych ani náhodou. S dítětem odejde veškerá bezstarostnost, lehkovážnost a veškerá ta lehkost žití, kterou nyní prožíváte nebo máte možnost prožívat. Nehledě na existenční záležitosti zázemí, které tomu dítěti asi těžko poskytnete. Opravdu to dobře zvažte. Vše má svůj čas, a vězte, že pokud si mládí užijete, nebudete mít pak potřebu plakat nad tím, že jste si pořídila dítě předčasně a nic si pořádně neužila. A že takové situace přijdou, to nepochybujte. Třeba jak dítě nebude chtít papat, bude nemocné, vy budete mít za týden naspáno 10 hodin, budete mít plnou pračku poblinkaných dupaček a na stole hromadu učení ;). Neříkám, že to nezvládnete, ale neužijete si. Ani mimčo, ani školu a to byla škoda. Neříkám, že máte být přestárlá matka, ale pokud si dítě pořídíte kolem toho pětadvacátého roku, bude to nejspíše opravdu ideální.
Odpovědět To se mi líbí1


Horoskopy

Lev Ani v půlce velikonočního týdne se vám nedaří upoutat pozornost náročného partnera. Po pravdě řečeno už…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ema, Emma, Valter

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné