Maminka.czDiskuzeVaření

Domácí pekárna

Ahoj maminky! Chtěla bych se zeptat, jestli někdo doma pečete v pekárně? Syn má zřejmě sníženou snášenlivost na lepek. Ještě to není potvrzené, ale asi to tak bude. Vždy mě bavilo péct, tak teď budu mít příležitost. Jakou máte pekárnu a jak to vychází cenově? Obávám se, že materiál na pečení vyjde u bezlepkové diety draho. Zatím jsem předvybrala tuto pekárnu: http://www.dommo.cz/Pekarny/Domaci-pekarna-Mu... , nemáte s ní někdo zkušenost? Děkuji za komentáře!
Celkem 17 odpovědí Zobrazit jako strom
@Libuška Libu, recept, prosím.
Odpovědět To se mi líbí1
My pečeme kváskový chleba. nechá se to teda mýchat, ale výsledek stojí za to. Peču dvakrát do týdne dva bochyník ypro tři chlapi. Chleba neplesniví, je chutný a hlavně víte, co v něm je. Žádné pomleté staré pečivo.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka Upřímně, já jsem se na něj koukala kdysi ve Vaňkovce v nějakým elektru, které už tam teda není, a nakonec jsem ho nekoupila. Přišel mi moc malý, jako na málo zavařovacích sklenic.
Odpovědět To se mi líbí0
Máte doma některá marmeládovač, anebo hrnec na zavařování?
Odpovědět To se mi líbí0
@Ria Lidé si myslí že všelijací pomocníci v kuchyni žerou energii a peníze, ale neuvědomí si, jak ve výsledkuk ušetří peníze tím, že si člověk díky nim udělá věci sám a neutrácí za to v obchodě. Osobně mám taky domácí pekárnu a vím že už se mi peníze za pečivo vrátily. Kromě toho mám na vaření Thermomix a když to porovnám s dřívějším vařením, ve výsledku teď vyhodím mnohem méně jídla, všecko spotřebuju, nic nepokazím, nákupy mě stojí méně peněz (to je například díky tomu že můžu nakupovat podle automatického seznamu to, co přesně spotřebuju, atd)... Takže ano, investice ze začátku vyšší je, ale člověk ve výsledku za ta léta ušetří.
Odpovědět To se mi líbí0
@Vanessa94 Dávám za pravdu Vanesse. Když se Vám podaří nakoupit z adobrou cenu suroviny, a máte sdostatek času, je lepší si doma všechno vyrobit, upéct.
Odpovědět To se mi líbí0
Díky za tip. Mrknu na dámu.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka Nie su to vyhodene peniaze a spotreba elektriky je minimalna, menej ako v trube. Pozrite si www.dama. cz domaci pekarny tam mate všetko , recepty.,prehlad pekarni, diskusie ...
Odpovědět To se mi líbí0
@Anička No, tak to uznávám, tak to asi ano. Nicméně když si to uhnětete sama vlastníma rukama, neplatíte el. energii, se kterou jinak musíte počítat, poněvadž pekárna se sice sama dle programu určitý čas spíná a míchá, ale prostě je stále zapnutá a má odběr.
Odpovědět To se mi líbí0
@Lucka No, Lucko, ale třeba na kynuté těsto to je právě dobré, taková pekárna. Ono se to ručně nechá hníst, a takhle si nastavíte program, a pekárna to dělá za vás.
Odpovědět To se mi líbí0
Mně se zdá, že to jsou vyhozené peníze. Vždyť troubu a plech má doma každá.
Odpovědět To se mi líbí0
@Evička Jo, dají, ale třeba třené buchty jako bábovka, hřbet, a tak.
Odpovědět To se mi líbí0
Dají se péct v domácí pekárně i buchty? Nemyslím samozřejmě zrovna Honzovy, ale třeba hřbet, bábovka, něco takového?
Odpovědět To se mi líbí0
Suroviny jsou drahé pro celiaky obecně, ale pořád to je lepší, než kupovat pečivo ve zdravé výživě za velký peníz.
Odpovědět To se mi líbí1
@klára Zkousela jsem www.babiccinavolba.cz/recepty/zitno-psenicny-chleb/ je dobrý
Odpovědět To se mi líbí0
dobrý den, nejaký zaručene dobry recept na chleba?
Odpovědět To se mi líbí0
Hezký den, také koukám po nějaké domácí pekárně. S tou vaší zkušenosti nemám. Každopádně jsem na stránkách dtest objevila testování domácích pekáren: https://www.dtest.cz/clanek-3754/test-domacich... . Předběžně jsem si vybrala tuhle: http://www.gorenje.cz/spotrebice/male-domaci-sp... . Co myslíte? :)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu