Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Dovolená v egyptě s dítětem rok a více

Ahojda holky, máte prosím vás někdo zkušenost s ročním dítětem v Egyptě? Sebastiankovi bude v září 15. měsíců a my bychom rádi do egypta. já už tam byla 5. takže jakoby vím co mě čeká, můj osobní názor na faraona je ten, že z 80% si to lidé dělají sami přejídáním se, přehřátím se apodobně. Samožřejmě, i bakteriální osídlení hraje roli, ale já ze všech svých návštěv tam ani jednou "neběhala", a to jsem si jejich vodou čistila zuby, pila nápoje s ledem a podobně.... takže o to mi tak nejde, spíš se chci zeptat, jak vaše děti snášeli letadlo, teplo a jak to bylo třeba s uděláním mlíka na letišti, protože se většinou lítá na noc... a myslím, že min. jednou za cestu to mlíko dávat budu... děkuju mooooooooooc za rady a názory!
Celkem 7 odpovědí Zobrazit jako strom
@Kura Mluvíš mi Kuro z duše. Pokud si pořídím dítě, tak to pro mně znamená, že pokud je ještě malé, tak bych měla respektovat jeho potřeby a dočasně upozadit svoje nároky. Takže místo do Egypta nebo jiných vzdálených destinací pojedu k nějakému blízkému moři a nebo nepojedu k moři vůbec. Dítěti je to opravdu úplně jedno. Čert mně může vzít, když vidím rodiče, kteří "nutně" musí trávit dovolenou s batoletem v Indii, Austrálii, na Maledivách a podobně. Je to na druhém konci světa, někdy v zemích s naprosto odlišnými hygienickými standarty a s různou úrovní zdravotní péče. A co si z toho do života odnese to dítě? Vůbec nic, ono si to totiž nebude pamatovat. Není lepší počkat, až bude potomek starší a bude si z dovolené pamatovat nějaké zážitky?
Odpovědět To se mi líbí0
Já bych se spíš ptala, jestli je nutné tahat tak malé dítě do Egypta. Jemu je totiž úplně jedno, jestli si na písku hraje v Egyptě nebo třeba na Slapech. Pokud by dostalo nějaké průjmové onemocnění, je to pro něj výrazně nebezpečnější než pro dospělého. Silácké řeči, že mně se to stát nemůže, bych s takhle malým dítkem radši vůbec nevedla. A i cesta je docela velká zátěž. Jen si to spočítejte: cca 2 hodiny předem na letišti, 4,5 hodiny cesta, odbavení v cíli a cesta do hotelu. To je minimálně 7 hodin a to vůbec nepočítám v sezóně dost pravděpodobné zpoždění charterových letů. Může to proběhnout v pohodě, ale pokud prckovi něco nesedne (třeba zrovna ta noční doba na cestu), pak je to zážitek pro všechny zúčastněné a mrňous se do Egypta nebo zpět doslova prořve. Popisuji autentický zážitek, podobně staré dítě neutišitelně brečelo asi hodinu na letišti, pak 2 hodiny v letadle až usnulo naprostým vyčerpáním. Při přistávání to začalo znovu (asi bolest v ouškách) a pokračovalo i po přistání. Bylo mi ho dost líto.
Odpovědět To se mi líbí1
@Sali xxx
Odpovědět To se mi líbí0
@Sali Dobrý den,můžu se zeptat, jak je to v Egyptě s jídlem pro roční dítě? Může využívat naše all inclusive? A jak je to v případě, že budu chtít malé ohřát skleničku s příkrmem, je to v resortu možné? A balená voda je opravdu v každém hotelu/resortu v all inclusive? Pokaždé co jsme byli v Egyptě, tak jsme ji asi dostávali na příděl, ale už si to moc nepamatuji. Byli jsme bezdětní, tak jsme to neřešili Vybraný hotel bychom měli Al Nabila Makadi Bay, přijde mi super s malým dítětem...Díky za odpověď!
Odpovědět To se mi líbí0
@ririnka Ahoj Riri,promin dlouho jsem tu nebyla,ale vzhledem k tomu že chcete letět září,říjen stihnu ještě odpovědět.Konvičku si klidně vem,ta se neztratí i když si budete chtít udělat s manželem kafčo když už bude LOBI BAR i Restaurant zavřen.Já nemám s bareli zkušenost,máme známe v síti hotelů Pick Albatros kde taky při návštěvě rodiny v Káhiře pobýváme týden v různých hotelech.Manžel dříve pro tuto sít hotelů pracoval a tam barely nejsou,ale můžeš si vzít balené vody kolik jen chceš a to všude na LOBI u Barů(bazénových)i v restauraci.Byli jsme v Aqua blue resort,Vista resort ,Dana beach,Alf Leila Wa Leila,Albatros resort (ten je ted nově dokončen a syna jsme poslali s babičkou do nového Jungle resort paráda,užil si to.Byli tam 14 dní koncem září,všude to chodí stejně.Když jsme tam kdokoliv není to kvůli známím,včetně all inclusiv máš balené vody kolik jen potřebuješ,specielně když vidí že máš prcka.V této hotelové síti jsou i zájezdy za dobré ceny.Většinou se tam dává místní značka vody BARAKA.Já jsme se synem brávala pokaždé když jsme šla okolo co jsem jen unesla,takže se neboj říci.Ted budeme nosit mnohem více když máme navíc holčičku .In sha Allah,chceme jet z káhiry na týden do Jungle aqua park Hughada.Jezdíme autobusem Gouna(super autobusy).Riri když se budeš chtít na něco ještě zeptat,klidně napiš.Zatím Sali.
Odpovědět To se mi líbí0
@Sali Ahoj Sali tak to jsi mě uklidnila a nadchla, tak to je paráda děkuju moc za vzkaz! a co si myslíš o barelech na hotelech? já totiž mám zkušenost, žě nekdy na hotelech bývají takové ty barely, kde si můžeš natočit vody kolik chceš, když vezmu s sebou radši konvici na převáření, tak jsem myslela, že bych ani balenou vodu netáhla. Určo chceme konec září až říjen, a budeme vybírat hotel právě podle těch barelů - protože pleny, nějaké to mléko a ještě vodu to bysme překročili litim zavazadlové váhy jen se Sebastiankovým kufrem tak to jsem moc ráda to je dobrá zpráva! děkuji ti za rady, a Vám šťastnou cestu též!
Odpovědět To se mi líbí1
Ahoj Riri,
S tím faraonem máš pravdu,lidé si to dělají sami.Z letadla nemusíš mít strach,s mlíkem ti rádi pomůžou letušky,mají v letadle kuchynku i postýlku někdy půjčí..Egypt je můj druhý domov ani nemohu spočítat kolikrát už jsem tam s manželem i synem letěla.Ted máme malou dcerku 3m a kvůly horku letíme až v říjnu,protože letíme do Caira a to s přestupem takže 12h.Děti to snášejí dobře.Kamarádka má za manžela také Egyptana a v pohodě cestuje sem tam s ročním chlapečkem a ted i s 2m holčičkou.Spíš zvolte podzim nebo zimu kvůly horku.Syn s mamkou se vrátily ted v srpnu a jsou tam docela hycáky,ale i to mimčo vydrží.Hodně pít,malému ber balené vody,jinak bych si z ničeho nedělala zbytečný obavy.Nikdy jsme nikdo z nás žádné střevní problémy neměly a to vařím sama,ale každý to má jinak.V letoviscích doúporučuji,pít vodu balenou,mají tam špatné potrubí.V Káhiře nic nepřevařuji,voda je tam výborná,rovnou z kohoutku.Pozor na malého at nepije z bazénů,přesto že vapadají krásně čisté,koupe se tam spousty lidí.Plavání nevadí ,ale loknutí může pěkně prohnat (bakterie)Přeji štastnou cestu.
Odpovědět To se mi líbí1


Horoskopy

Blíženci Mezi kolegy jste oblíbení, a proto vás mrzí home office. Doma se tak neprojevíte. Je pravda, že hýříte…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ctirad, Česlav, Ctislav

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné