Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Duben 2012

Dobré ráno budoucí maminky, dnes jsem si dělala těhotenský test a jsou na něm patrné // < Termín porodu by měl být v dubnu 2012, ještě tomu dám pár dní a pokud bude čárka sílit objednám se k doktorovi. Pojďte si povídat o trablích i radostech spojených s těhotenstvím!
Celkem 1071 odpovědí Zobrazit jako strom
tak koukám,že po měsíci skoro žádné zprávy...jak se máte a co děláte?Kluk nakonec do ŠVP nejel,dva dny předtím měl úraz na kole plus táta na vodě v Rakousku,takže jsem byla docela na hadry :-S

Jinak k plíně na noc jsme se vrátili,protože každý den prát matraci a povlečení to fakt nešlo.Jinak když ji má tak je suchá,takže budu objednávat podložku.Spí dole na palandě,postýlku jsme měli půjčenou a budem dávat do kupy byt-malování,takže potřebujem toho dostat co nejvíc pryč.

Dneska jsme byli venku a jedna pani se ptala Honzíka jak se jmenuje a on nic,včera mi odpověděl a před ní se styděl.No,ale překvapilo mě,že jeho jméno uhodla napoprvé jinak některá slova co komolil tak docela vypiloval.A jak jste na tom se zdravím?my v tomhle kolísavým počasí stále rýma kašel,tak jsme z toho otrávení,pač to je pořád vysvětlování,že zmrzlinu ne a do bazénu ne
nevim co už psát,tady leje a bouří,tak to holinky jistí
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky. Tak já mám po měsíci koneně zase funkční počítač a početla jsem si Koukám, že mám asi teda oproti vám pohodu s Karinkou. Chudák Honzík s těmi zoubky. Catherine s tou školkou to je teda hrůza. Nám vzali tady Karin jen do soukromé, budeme ji vozit 10 km daleko, ale slyšela jsem od spousty lidí, že je fakt super, tak se docela těším a doufám, že se jí tam bude líbit.
Na odrážedle valí taky o sto šest, ale nevím co to přesně je (nechce se mi běžet mrknout), máme ho půjčené od známé, prostě jsme dali sedátko jak nejníž to šlo, a taky má jen 86 cm. Za tu dobu, co jsme tady, vyrostla o 3 cm A taky ji docela baví koloběžka, půjčuje si tady takovou tu s dvěma kolečky ve předu. Doma ji teď nejvíc baví puzzle, takové ty z knížek jak se skládají na předlohu jí jdou už docela dobře. Francouzsky už toho umí docela dost, ale ne že by jako mluvila, spíš tak pojmenovat zvířata a pak základy jako pozdravit poděkovat, a sem tam něco. Ale před druhýma se stydí. Nakonec jsme teda poslední kdo má opravdu pořád plínu? Pokrok u nás žádný, ale ani to právě neřešíme nijak, čekám až tady bude taky hezky, pak ji budu nechávat bez ní a uvidíme. Akorát na kakání si stále říká, teda většinou.
Odpovědět To se mi líbí0
Jinak Catherine,výraz "švíkne"neznám,ale strašně se mi líbí clamp
Odpovědět To se mi líbí0
Catherine díky za info o odrážedle akorát by mě ještě zajímalo,jestli to vaše s nafukovacími koly.Na nějaké kolo jsem narazila,ale má pěnová kola.Jinak kávu nemůžu,nedělá mi dobře a nejvíc mi asi pomáhá to cvičení ale Honzík mě nenechá moc v klidu.Minulý týden a dnes jsme čekali přes hodinu na ORL,zaměstná celou čekárnu a stejně se hrozně nudí.Horká chvilka,byla když potřeboval čůrat,wc na klíč a pro klíč bylo nemožné se dostat,protože na ťukání nikdo nereag.tak jsme sjeli výtahem a šli čůrat ven.

Ještě jsem nepsala co mi dělá na ulici-zastavuje lidi co maj tašky a chce něco dobrýho nebo bonbonky :'( začalo to tím,že dostával od sousedek pod náma a teď žebrá všude.Lidi na ten jeho krásný ksichtík a úsměv daj,hledaj v tašce a já mám pocit jako kdyby řikal bonbony nebo život :-S :-X Až mu to budem jednou vyprávět,tak tomu neuvěří Plínky už v tom horku nedáváme,tak jsem častěji vhůru a kontroluji ho.Už se mu podařilo počůrat i autosedačku hned po tom co jsme ji čistě povlíkli.

Příští týden jede Ondra do ŠVP,tak jsem zvědavá jak to Honzík zvládne.Jo a přijde asi o horní jedničky,jak padal z motorky přímo na beton tak se mu vyklaj a děsně ho to bolí.Dr.říkala,že se to zatáhne,ale já už jí moc nevěřím,potom co mi nechala v zubu zánět :'(

Tak jsem se rozepsala,alespoň máte co číst mějte se fajn flower
Odpovědět To se mi líbí0
Jsem to mozna popletla s tim tehu,tady nikdo neceka druhe mimi???
No s tim spanim des,noc opet horor,nas ma v noci bujnou fantazii na to zadnej sirup neni
My odrazedlo vubec,nas chce chodit,zrusili jsme uplne golfky.
Ale s tim spanim jednou budeme to muset zkusit,ceka me sluzebni cesta..
Caterine a co odvolani a nebo na ceoacku kdyz nekdo vypadne atd.nezkouseli jste?
Ja se bojim jak to da jen kdyz se nerozmluvi,porad jen eee a jeee a ham.na zachod si zatim neumi moc rict.sem tam nehodu jeste mame.
Odpovědět To se mi líbí0
Tak školka nevyšla nu což asi mi doma švíkne :-S , musím se pokusit něco vymyslet

spaní furt strašný,na něj nic pomůže, ale tak jsme po prvním očkování MMR, 8mý den, tak čekám co z toho bude

to odrážedlo je Puky myslím LRM, to nejmenší co je na trhu, Ben má sotva 86 cm, tak jsem sháněla co nejmenší, je sice dražší, ale já ho sehnala použioté za 1000

jo a nízký tlak mám taky je to tak týden zpátky co jsem několikrát tady omdlela a doktorka mi řekla, že na to pomůže jen kafe nebo si mám dát panáka devil
Odpovědět To se mi líbí0
Reny ty jsi gratulovala někomu k těhotenství,komu?

Náš spal u babičky poprvé asi v roce,potřebovala jsem skončit s tím kojením,tehdy si o něj babička sama řekla.Jinak teď to moc nevychází...hlídá jen víkendy,jenže dětí je pět tak to trvá než se dostanem na řadu,ale i tak jsme moc rádi za ochotnou babičku Bráchova tchýně řekne,že nemá čas a tím to hasne. :-X

Malýho spaní neřeším,protože v noci kňučí ze zubů a ty mu rostou dá se říct od čtvrtýho měsíce v kuse.Někdy je týden klid a pak znova.První zuby mu rostly 3měsíce,bylo to dýl než u staršího Ale vám držím palečky,ať se konečně vyspíte,z vyčerpání člověk toho moc neudělá.

Já jsem ňáká do šrotu..stále si stěžuju na velkou únavu a dr.mi říkala,že to může být mým nízkým tlakem.Ani nevim jak to půjde skloubit s prací,nikdy jsem neměla problém až jak se malý čertík narodil :'(

Catherine jaké odrážedlo máte,nějaké menší?My máme od 2-5let ale je velké.Beník je šikovný cyklomotorista
Odpovědět To se mi líbí0
Reny,
mě to nevadí se starat o domácnost, protože chlap fakt dře, ale do práce se těším, fakt si neumím představit celý život už nepracovat

Ben taky špatně spí, teď nám doktorka doporučila homeopatický sirup Sedalia na noční spaní, měl to jednou a spal celou noc < <
no uvidíme jestli se neraduju předčasně..

dneska jsme byli na přehradě v Brně na parníku a bylo to super, malý nadšený

jo a Ben nikde nespí, babičky máme daleko, takže jsme ani nezkoušeli :'(
Odpovědět To se mi líbí0
My 3 a odrazedlo vubec,malej nechce na tom sedet.
Musime pockat jeste rok a pak se uvidi.
Stale nemluvime,des.
Caterin muj chlap ma podobny nazor na tu domacnost atd.des bes.
Jinak noci des,knoura a mrouka krici eeee za celej den toho mam az az nekdy a kolikrat i v noci jsem s toho vyrizena.
My ani spat mimo domov nemuze,on by se urval.
Spi deti od vas sami uz u babicek?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, omlouvám se nějak nestíhám...
Ben už v pohodě mluví, sice některá jeho slova jsou hádankou, ale je s ním sranda. Plíny už přes den nemáme ale na noc jo, on jak pije stále mlíko před spaním, tak by to nevydržel a v noci ho budit nechci.

Jinak se okamžitě naučil na koloodrážedle, tak frčí jak drak, je to můj šikula.

No ale je vzteklej a neposlušnej, za ruku jde jen vyjjímečně, já mám vodítko, sice na mě lidi koukají divně ale je mi to fuk.

na zápis jdeme za 14 dní, ale nevypadá to nadějně, je prostě moc malej a tady je to celkem narvaný

Andy je super, že se vám tam líbí, taky bych někam vypadla....

no u nás je zas táta furt pryč, má spoustu práce a já tvrdnu doma, dokonce se nechal slyšet, že chce abych se starala o domácnost a zůstala s dítětem/dětma doma....no to určitě, to by mě trefilo....

a teď už nevím co jsem chtěla, mějte se krásně, my jsme teď stále někde venku nebo nazahradě.

Tak se mějte krásně
Odpovědět To se mi líbí0
Holky omlouvam se,ale moc nestiham ted.
Posledni rocnik vs,koncim ted cerven.Do toho ted brigada,musim platit hlidani si soukrome,do skolky nas odzari vzali takze super.
Malej bez plin totalne i na noc,ale nemluvi.jsem s toho uz zoufala.domluvi se skreky a mama a ham i pipi a tata ted umime,ale to je vse.snad veskolce rozvaze.
Ockovani mame vsecha,oslava narozenin ok.
Jak tu nekdo psal,ze malej nechodi za ruku tak nas moc dlouho taky ne,vymetame kazdou diru venku,z hriste jdeme smykem a z revem,protoze se mu nechce domu.je to o nervy nekdy.
Gratuluju k tehotenstvi a ke stehovani vsem.

Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky. Tak my už jsme ve Fr měsíc a zatím super. Karinka je tady moc spokojená, jediná vada je, že dětičky tu žádné neznáme a už měsíc je jen s námi třemi. Ale brzo jí tu přibude kamarád na zámku, o rok starší, který se sem na nějaký čas přistěhuje, tak prý si budou moci spolu hrávat, tak aspoň něco. Já už 14 dní pracuju, začínám dopo v deset, pak mám přes poledne volno asi hodinu a půl, a pak od 14h do 18:45. Teď je to ještě bezva, protože jsem s malou chvíli ráno a chvíli po obědě, ale až bude od září celý den ve školce, tak si to nedovedu představit, že s námi bude jen večer. A musím ji moc pochválit, na to jaký je to mamináč, tak krásně pochopila, že prostě pracuju a že je mezi tím s babičkou. Museli jsme jí ale vysvětlit a pokaždé ji ujistit, že se vždycky vrátím, že zase přijdu.
Taky mě zajímá, jestli už jste byly u zápisů, jaké to bylo?
Stázi, já myslím, že Honzík se dřív nebo později uklidní a nechá se vodit za ruku, myslím, že to přijde samo, doufám teda kvůli tobě
Mějte se holky krásně a napište něco!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky?Jak se máte?Co Andy v novém domově,co malá jak si zvyká,máte tam přátele s dětičkama?Asi se ještě nějakou dobu neozveš,snad to půjde alespoň přes internetovou kavárnu..
.
Reny ,co Olí,podala si tu přihlášku do školky?

Catherine jak jste dopadli u zápisu?Jak chodí s tebou Beník např. nakupovat,drží se za ruku, když je takový neposeda?Já řeším vodítko na děti,stále se mi vysmýká z ruky a bojim se že vlítne pod auto =-O Hodně lidí,říká,že v tomhle věku to maj umět,ale mě neposlouchá a vzteká se.Dřív,než se to naučí,se bojim že ho něco porazí :'(

Tak se mějte fajn a napište novinky,pa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky. Tak já už taky nějak nestíhám. Krátí se nám to, v pátek odjíždíme!!!! Už jsme i oslavili druhé narozeniny, aby u toho mohli být i všichni prarodiče. Ale nic ekstra malá nedostala. Ale půjčili jsme jí kolo odrážedlo, tak to jsme hĺeděli, že už na tom docela jede i sama, trochu tréninku a nějaký cm navíc a v létě bude určitě jezdit parádně.
Catherine, ať jsou práce jak mají!
Asi se nějakou dobu neozvu, nevím kdy budeme mít ve Fr internet, ale hned to asi nebude.
Odpovědět To se mi líbí0
Holky jak to děláte s tím cvičením,když nemáte hlídání a Beník už nechodí spát? clamp Catherine,píšeš,že máš skvělé výsledky,vzdala ses sladkého?Já můžu cvičit právě,když mám hlídání,protože malej po mě leze

Andy s tím nočníkem je to pro mě taky záhada,ale je fakt,že Honzíka to pak taky chytlo a stal se z toho zvyk.Nutila jsem ho,aby si zkusil sednout několikrát za den a za ten týden si zvyk.No je fakt,že jsme nikam nechodili,myslím že marodil
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, omlouvám se, nějak toho mám poslední dobou moc - práce, nemoce, barák...

ANdy gratuluji ke stěhování , jel abych hned někam, do Francie teda ne, ale někam do tepla

Reny, Oli je teda šikula, já s ním furt nočník trénuju, dvakrát se mu to povede a pak mi pročůrá třeba gauč. za měsíc jdem taky k zápisu , tak nevím jak to uděláme =-O

No u nás co nové, Ben už spí ve své posteli < , mluví až moc a je celkem šikovnej na různé puzzle, stavebnice a tak...ale plínek a dudlíku se asi jentak nezbavíme...

A co už máte dárky...já už mu koupila veliké lego, koloodrážedlo, helmu, nějaký hadry a pak dostane ještě trampolínu, myslím, že má na chvíli vybráno

No a my jsme se teď vrhli na rekonstrukci baráčku, manžel si konečně koupil pracovní auto, tak teď můžem všechny prachy vrážet sem, za 3 týdny má přijet bagr srovnat zahradu a připravit to tu na plot...snad to tu konečně bude trochu vypadat a Ben bude mít dost místa n ahraní, ne jak teď, kdy mi včera spadl po hlavě ze zídky :-S ...

Jo a ještě jsem se vrhla na cvičení, už cvičím přes měsíc a super výsledky, letos možná i oblíknu plavky

tak a jedna fotečka
Odpovědět To se mi líbí0
No vidite,stejně se to všechno děcka naučí a nikdo nic nepozná sice nemůžu z těch reakcí starších generací jak dřív děti zvládli všechno dřív a byly poslušné jen se podívali a už seděli jak zařezaní bez zlobení.Dneska je prostě hektická doba...nechci to omlouvat a děti hyperaktivní.Já jsem hotová z malýho,chodím pořád na rehabka se zablokovaným krkem a ortoped mi chce nacpat antidepresiva-prý abych se zklidnila a nebyla ztuhlá:'( :-X
Dnes běhal celý odpoledne až do teď bez plen,nejdřív dobrý a večer počůral dvoje tepláky a box na hračky tak jsem mu už dala na noc plínku.Manžel zuřil tak je klid
Nemůžu ani vkládat foto,všechno nám to zmizlo při přehazování na exter.disk :'( takže nevim jestli dohledám ještě Honzíka jako miminko.Děláte si fotoknihu?Asi mě to donutí,jinak už přijdem o všechny na dobro.
Jinak naši měli výročí,já pekla dort,švagrová dělala slanou mašinku a s bráchou vymysleli super básničku a oba z toho byli naměkko-táta zaslzel,byli jsme tam všichni s děckama a ty jezdili kolem komínu na odrážedlech no prostě nejlepší výročí,super clamp
Odpovědět To se mi líbí0
Ty jo Reny, jak jste to dokázali bez těch plín? < clamp Naše malá už dávno chodila na nočník, když ty sis stěžovala že Oli to nechápe. Teď to nechápu já Naše malá je hrozná lenoška poslední dobou ve všem, a na nočník chodíme jen ráno po vyspání automaticky, ale jinak ne. Nakonec budeme mít plíny z vás všech nejdýl :'( Akorát teda mluvení to jí jde parádně, už řekne naprosto všechno ve všech možných tvarech, ale zatím ne věty, jen dvouslovná spojení, nebo zpívá ráda.
Odpovědět To se mi líbí0
Holky omlouvam se,ale ted moc nestihame.
Malej nocnik ok,uz jsme bez plin jen na noc,sem tam nehoda,ale neresim,princip chape.
Muj ted je nemocny mesic tak jsem zvedava jak to malej bude zvladat az bude v praci.drzte nam palec.
Jo a porad nemluvime,jsem s toho ko vubec nevim jak na nej,rozumi vsemu ale...
V breznu jdem k zapisu tak jsem zvedava jak dopadnem.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky maminy Stázi, gratuluju k nočníku ! clamp Tak nám už se ukrojilo z posledního měsíce v ČR, těšííím seee, tak snad to tam bude vše ok. JJ, budu průvodcovat, na zámku, a přítel se bude starat o park.
My teď taky týden promarodili, v pátek už jsem myslela, že pojedu s malou na pohotovost, měla pupínky v puse a krvavé dásňě :-S , kamarádka už mě strašila s nemocí hlava ruce nohy (či jak se to jmenuje), ale naštěstí jí pupínky do rána zmizely a i dásničky mažeme a je to lepší, dnes si po týdnu poprvé nestěžovala u jídla, že ji bolí zoubky. V ten pátek nejedla za celý den vůbec nic. Dnes jsem ji ukazovala známé doktorce a říkala, že s tím ani nemusíme už chodit k dr, že to asi měla od toho nachlazení, tak jsem si oddechla.
To je dobré Stázi s tím to je moje Naše malá se zase začala ptát Co to je? Pochytila to od o půl roku starší kamarádky, ale zatím to používá jen občas a s takovým srandovním tónem
Mějte se krásně a přidejte fotečky!
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme