Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Duben 2012

Dobré ráno budoucí maminky, dnes jsem si dělala těhotenský test a jsou na něm patrné // < Termín porodu by měl být v dubnu 2012, ještě tomu dám pár dní a pokud bude čárka sílit objednám se k doktorovi. Pojďte si povídat o trablích i radostech spojených s těhotenstvím!
Celkem 1071 odpovědí Zobrazit jako strom
ahoj holky tak jsem tady zas po 100 letech ,ja vubec nemam . klarka uz teda chodi do skolky,ale ty 4 hodiny vzdycky tak Andy mala je teda sikovna kdyz takhle mluvi.Adam povi mami ,tata,baba ,obcas deda,teta a nejvic nejvetsi boj mame s nocnikem,to se snad nikdy tak papa zase za 100 let uz me zas vola
Odpovědět To se mi líbí0
clamp Krásná fotka! A už je malý zdravý?
A Cahterine, mě by teda docela zajímalo, co jsi malému nakoupila za tolik peněz ...? Ale musím říct, že jak jsem se loni dušovala, že od každého max jednu hračku ..., tak já už mám dvě a k tomu to domino, kartičky ... a od našich taky dostane víc než jednu věc. A budu ráda, když dostane hračky, ať se máme zase s čím příští měsíce zabávat. To lego bude pro Beníka super!, místo se na to určitě najde Já taky počítám s tím, že pak k té stavebnici dokoupím další díly, ať toho máme víc:)
A s mojím si dávat nebudeme asi nic.
Karinka od minulého týden už říká tříslabičná slova, zatím jen pár (např. bolíka = brumíka, sulíko = sluníčko, něco podobného říká i na sněhuláka,// miláček //naprosto komolí,ale tři slabiky to má, malíka = mandrainka, papuče ...) A její nejčastější věta: táta vpáci auto (táta je v práci autem), dělá mezi těmi slovy sice ještě docela pomlky, ale myslím, že věta už toje clamp A pak už ani nevím, co říká, pořád něco Taky už si vyleze po židli na kuchyňský stůl, a v obýváku na konferenčí, tak to aby ji teď člověk pořád hlídal. A pořád chce dělat všechno sama, buď říká Kain nebo sama. Hlavně chodit do schodů a se schodů. A pořád je to maminčák.
A asi nám pořád lezou zuby, už 14 dní je celou noc přisátá k prsu jak houba a nechce ho za nic pustit, jak jí ho seberu, tak je zle. Si říkám, že ještě že kojím, protože takhle se aspoň vyspím trochu, leží se mnou, cucá a já chrním (pokud to jde teda, někdy ani moc ne )
Jo a Catherine, ty jsi někde z Valmezu, že? Tak my bychom se třeba někdy na jaro mohly domluvit a sejít se třeba ve Zlíně, nebo Hulíně nebo tak, abychom to měly každá tak na půli cesty ... No s Renou nevím, ta už je přece dál , a Stázi tam z Ústí ... no to nevím, jestli se někdy setkáme

Užijte si víkend, my tentokrát nechystáme nic, takže tak normálně ...
Odpovědět To se mi líbí0
,
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj děvčata,
vůbec jsem neměla čas se ozvat. V nemocnici jsem měla nastoupit na operaci, no přišel jiný pan doktor, prý operace zbyytečná, napsal mi nějaké prášky na dva měsíce a ty by to měli srovnat, tak jsem zvědavá. Už toho mám plný kecky, druhé děcko asi odložíme na léto...
Ben teď měl hroznou rýmu, kašel a nakonec jsme skončili na pohotovosti - zas oboustraný zánět středouší, fakt je to blázinec.....

Zima hnusná, nesnáším to, dneska jsem Benovi a sobě objednala další, pořádně teplé boty
Dárky pro Bena mám, stály mě přes dvojku =-O , no jo no, ale když ono toho je tolik krásného :-[
Já dostanu kuchyňského robota, už jsem si ho objednala a asi žehličku na vlasy - příští týden, totiž jdu udělat radikální sestřih

Jo a Martinovi jsem koupila od brácha starší NTB, i tak mě to vyjde na 6tisíc :-S , ale vím, že ho potřebuje...

už ať jsou ty vánoce za námi...to prachy jen lítají....třeba brácha koupil Benovi k vánocům dvě kila lego duplo :-X , jsem zvědavá kam to dáme.....
já furt přemýšlím, jak je škoda, že jsme včechny od sebe tak daleko, s holkama s diskuzí z jiného serveru děláme občas srazy i víkendové s děckama a je to super <

tak a jedna fotečka....na videiko Andy kouknu později, ted jsem na tabletu a tu to blbne, teď musím pracovat tak pa a brzy se ozvu, teď už to bude snad jen lepší...a vy taky písejte, čekala jsem kolik budu dočítat a vy to flákate
Odpovědět To se mi líbí0
Jak se máte maminky ? Co Cahterine, už jsem zvědavá, si nedovedu představit, jak to bez drobka zvládla, ale určitě si odpočinula a snad i zdravotně to bude lepší už
My měli bezva víkend, v sobotu přijela kamarádka zas po dlouhé době, má dvě holky, 3 a 5 let. V neděli jsme ještě stihli pouštět draka a pak jsme byli na vánoční výstavě, no než se cácorka vyspala a posvačiala, tak už jsme skoro nic neviděli páč většina už měla sklizeno a zbytek už sklízel, ale malé se líbil domeček se sněhem a plyšáci, co u něj byly a zasněžený strom (vatou), a ještě nebyly sklizení čerti ze zavařovacích sklenic, tak to se jí taky moc líbilo.
Dnes jsme byli autobusem v sousedním městě, cesta tam v pohodě, zpátky už horší, asi už dlouho nic takového podnikat nebudeme, ale jinak aspoň zase výlet a změna. A odpo tu byla známá s věcičkama po jejích holkách, tak jsem něco navybírala už na jaro.
Jsem hrozná, pořád bych něco kupovala, teď jsem malé objednala od jedné maminky stavebnici Lori (něco jako lego duplo), ale už musím končit s tím. Ten stoleček jsem nevzala ale nevadí.
Jinak nového nic, jo můžu přidat odkaz na toho našeho skřítka : http://www.youtube.com/watch
Odpovědět To se mi líbí0
Je to je roztomily,to asi ten obrazek,bude to dobry.
My bazen vcera taky ok,malej radil jak cerna ruka.
Cvicime se Sonou porad,merit se budem az mesic,tak jsem napnuta.v jidle se moc neomezuju.
Bych to s darkama neprehanela.Tesim se na vanoce letos,budete letos moc pict?ny moc ne.jen tak pro atmosferu.
Odpovědět To se mi líbí0
Stázi, my na bazéně super.
Honzík bude společenský

Musím vám napsat, jak jsme si dnes prohlížely knížku Krteček a jaro. Možná ji znáte. Tam spadne sýkorka z hnízda, krteček se jí ujme, loupe jí oříšky, pak na ně přijde liška, tak ji vosa bodne do čumáčku a krteček pak sýkorku utěšuje, že až bude větší poletí za svou maminkou. Jak je tam ta opuštěná sýkorka, tak má slzičku. Vždycky když tu knížku brala, tak první hledala tuto stránku a dělala, jakože plače. Ale od včera ji nejvíc zajímá až ta poslední, kde je namalovaná sýkorka, jak odlétá a krteček jí mává. Takže teď když tu knížku bere, tak říká letí a hledá toto. A dneska prohlížíme, vykládáme si ten příběh a najednou Karinka na konci začne ukazovat na tu sýkorku, jak odlétá, a říká mama mama a normálně začala doopravdy natahovat, pořád to opakovala, za chvilku jí začaly téct slzy, no nevěděla jsem co dělat, co se jí přihodilo, jestli jako jí té sýkorky bylo líto nebo co, vysvětlovala jsem jí, že ta sýkorka je ráda, že letí za svou maminkou a že už neplače, že se raduje. Karinka pořád našpulenou pusu, svíčku u nosu, a pořád na tu sýkorku mama mama, no do teď nechápu. Pak ani nevím, co jsme začaly dělat, že se zase rozptýlila.



Odpovědět To se mi líbí0
Andy,já bych to brala právě kvůli těm jazykům clamp na to není nikdy pozdě abeceda a tvary taky super,je toho tam hodně clamp

Jak se vydařil bazén?My víkend vyloženě prospali minulý víkend nám dal dost zabrat,hrabali jsme u našich zahradu tak se to asi projevilo

Dneska viděl Honzík školní autobus a když jsme kolem něj prošli,tak nespokojeně zafňukal,že chtěl nastoupit k nim U školy zas viděl holčičku a volal Jajlo! (jeho sestřenice je Lajla).Jinak jsem ještě nepsala jakej je kámoš se sousedkama pod námi.Vždycky je zdraví,směje se na ně,něco jim říká(spíš teda křičí),dnes jednu dokonce pohladil.Ony jsou letité a říkaj jak maj hned lepší den s ním po ránu

Tak zas běžím do školy,opatrujte se flower
Odpovědět To se mi líbí0
Holky, myslíte, že už jsou naše dětišky velké na takovou věc? Nebo brzy budou? http://www.sbazar.cz/0.7.werysek/detail/286969...

Chtěla bych to hrozně malé koupit, ale přijde mi, že to měla mít už o rok dřív, že teď už je docela pozdě ...Má to prý 60 melodií, učí to čisla, abecedu, protiklady, tvary ... (je to teda aj-fj, ale kvůli té fj bych to právě chtěla).

Děkuji za názor.
Odpovědět To se mi líbí0
Stázi, ty hory držím pěsti ať vyjdou! Taky bych hned jela !!!
S těma úrazama vašima, to je teda mazec.

Naše malá taky napodobuje pláč, to jsem ji naučila, když třeba v knížečce někdo plače, nebo když hodí panenku na zem

My dnes byly na tom očním konečně, a to šilhání asi nebude tak hrozné, říkala, že když jí zakryje to lepší oko, tak to druhé reaguje docela dobře, takže jí ho občas máme zkoušet taky zakrývat. V únoru pojedeme na kontrolu a máme jí před tím čtyři dny oči rozkapávat. Co se zraku týká, tak prý na to očko ale asi nějakou dioptrii mít bude, ale asi taky nic hrozného. V čekárně jsme tam čekaly 45 minut, ale malá si to tam vyloženě užívala, nejdřív pobíhala a pořád něco vykřikovala, protože se to tam ozývalo, všichni na ni hleděli, ale byla děsně roztomilá (byla tam nejmladší), pak chodila lidi okukovat, pak se tam zkamarádila s nějakým chlapečkem, tak na sebe dělali kuk přes deštník ... No a v ordinaci byla taky bezva, jen jim tam pořád chtěla všechno strkat do pusy a pak tam shodila velkou židli, rana jako z děla

Zítra se chystáme poprvé na bazén jen tak, tak snad to vyjde, a v neděli k babičce na oběd na narozeniny, takže víkend snad bezva <

I vám a prckům hezký víkend flower

A mohla by se zase ozvat Banschee a Eva
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky všem!Tak my jsme na tom dost podobně Andy,už ani nevim kdy malý spal celou noc.S manželem se skvěle doplňujou,když s sebou nemele jeden,tak ten druhý :-X co je manžel po úrazu tak to se spaním jde z kopce.

Předevčírem jel muž s malým na rtg,přišlápl mu nohavici od pyžamka a ten letěl střemhlav na okraj dlaždice.Boule jako prase chladit si to moc nenechal,ale i ty chvilky pomohly.A nestačilo to, včera přišel z hloučku kluků a teče mu krev ze rtu,skoba jak hrom a nikdo nevime jak se to stalo.Ani nebrečel,jen koukal vykuleně

Reny držím nám pěsti se cvičením clamp už jsem se do toho taky pustila.Minulý týden jsem to nedala,ale jinak jsem zjistila,že mi to pomáhá při únavě.

Jinak Honzík teď s mluvením "popojel" svoje jméno,bráchy,sestřenky,psa posílá na místo když jíme.Když to řekl poprvé tak jsem zrovna jídlo připravovala a říkám si chvilku co to povidá no jinak všechny zvířatka jsou "bibi" asi převzal z "pipi".Byli jsme v zoo v Praze a tam si to užil,byla to s ním paráda <3 Na konci jsme se zasekli na dřevěné prolézačce a zavedl tam novotu-popostrkovat se po zadečku po lakovaným kmenu(místo probíhání),pak to dělali všichni Jinak nejvíc se mu líbily surikaty,jak se předváděly..on je taky naše surikata někdy herečkuje pláč.Nejvíc mě zlobí,když útočí na psa nebo bráchu,má něco v ruce a šup s tím po hlavě.To je pak den na mašli :-S

Jinak jedem v prosinci na hory tak huvidíme jestli něco spadne =-O kvůli lyžař.školičce pro staršího,už to nevyšlo víckrát.

Mějte se fajn a pište,pište


Odpovědět To se mi líbí0
My ok,cviceni se drzim,ale krize prichazeji no.
chodike plavat a bavi nas to.Mluveni nic,nocnik nic,uz se bojim zda nejsme pozadu,ale vsichni rikaji ze ne,tak nevim,
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky. Co nového, jak se máte? U nás pořád stejné, teď akorát zas hůř spíme, tak nevím jestli další špičák, co dvě hodiny vzhůru
Karinka teď začala říkat svojí jméno, odpoví i na dotaz jak se jmenuješ. A pořád chce dělat všechno sama a říká u toho Karin, tím jako myslí sama.
Já mám na Vánoce pořešenou malou a mamku, bráchovi a taťkovi už vím, s přítelem si asi nic moc dávat nebudem, a konec.
Reny, držím pěsti s tím cvičením, já jsem teda dost líná na tohle a i když se do něčeho dám (a nemusí to být zrovna cvičení), tak vydržím tak 14 dní
Odpovědět To se mi líbí0
SNAD TO JEDNOU PROLOMIME JAK NOCNIK TAK MLUVENI.
MY TAKY JSME ZAVISLI MAMANCI,ALE OBCAS I MAMINKA MUSI PRYC,TAKZE SI MUSI ZVYKNOUT,NAS TAKTY PORAD UKAZUJE CO CHCE A MUSIM JIT SE PODIVAT CO CHCE.
JINAK POCASI SE HROUTI,SLUNICKO UZ TED MI ZACINA CHYBET.
VANOCE DARKY MAM HOTOVY,ALE STALO ME TO PENEZ SKORO 2 TIS.,ALE JE TO.OLIK BUDE NADSEN.
BRZO SE VSICHNI UZDRAVTE A DAVEJTE NA SEBE POZOR I NA DETICKY.
ZACALA JSEM CVICIT A JSEM KO,VSECHNO ME BOLI ALE VYDRZIM MESIC AT VIDIM ZDA TO DOMACI CVICENI JE K NECEMU.
Odpovědět To se mi líbí0
Catherine, drž se, jak budeš bez malého, a hlavně buď zase v pořádku konečně!!! Já si nedovedu vůbec představit, že bych tu malou měla nechat. Uvažovala jsem, že bych si zase zajela v prosinci odprůvodcovat nějaký zájezd, byly by to jen 4 dny, ale raděj jsem to ještě zavrhla.
Navíc teda malá na mě teď jaksi hrozně visí, už zas nemůžu ani na záchod pomalu. Ale myslím, že je to i tím, že bývá unavená, páč když je v pohodě, tak nic. Jenže my teď vstáváme obvykle před šestou, někdy i v pět, po obědě pak spí hodinu, večer už je KO, nevím, jak jí to spravit. Každopádně od té doby, co usíná sama, tak se budí míň v noci, a celkově mi přijde na druhou stranu spokojenější a mě odpadl stres z věčného uspáváni.

Asi tak dva tři dny "komanduje". Říká si, nebo ukazuje, co máme dělat. Navíc chce, abych všechno dělala s ní, všude s ní chodila. Nevím, jak moc na to přistupovat, aby si pak právě nemyslela, že mi může rozkazovat, nebo že jí na všechno kývnu ... Nemáte to taky ?

V hraní u nás teď vedou komíny, takové ty vkládačky puzzle vůbec, to ji nebere, už si nechce hrát ani se zvířátkama, ani moc číst, nevím teď nějak jak ji zabavovat, nic ji už nebaví, ani když vytahnu schované věci, které delší dobu neměla ... Co děláte vy?

A Ben teda taky šikula clamp A ty písničky to teda ani neznám.
Taky už zpíváme i Šla Nanynka do zelí ... Karinka doplňuje zelí, lupení, dupe nohama a dělá tyty. A pak doplňuje Myš v Táto mámo v komoře je ...

A co se ještě mluvení týká, tak kromě jiných, umí krásně říct a správně použít slova : eště, už, nechci, nechce, bojí, bolí, na kraj, tačí (=stačí), poť (=pojď), nejde (když se něco nedaří) ...
Ale taky většinu slov nemá čistou a taky mi přijde, že kolikrát má jedno slovo pro víc věcí, co znějí podobně, tak pak domýšlím, podle situace

A Reny prosim tě, ty si z toho mluvení nic nedělej, něco určitě umí a pozděj bude úplně jedno, kdy začal mluvit, myslím, že takových dětí jako Olí je víc, než takových jako Karinka a Ben, a nakonec bude třeba šikovnější a už teď je určitě šikovnější v jiných věcech!

A ještě teda, u nás nočník poslední dobou jak kdy, někdy řekne, někdy ne, ale když si všimnu, že tlačí, tak ji dávám, pokud se teda nebrání, což poslední dobou taky dělá, dokonce mi nosí plenky a na nočník nechce.
Odpovědět To se mi líbí0
Stazi ...zas*aný zuby že , já v pondělí bohužel musím nastoupit do nemocnice na nějakou léčbu, když to nepomůže tak operace...no je mi z toho smutno, 14 dní bez Bena si neumím představit, bude u našich a já se asi zblázním....

Andy šikulka clamp , přidám co umí Ben...pásla ovečky tak dělá dupy dup a bééé , pak kolo kolo mlýnský, šla nanynka do zelí - dělá dup dup a tytyty, a pak táto mámo v komoře je myš - říká mámo, táto písk písk , pak tetka kam jdete - to se kymácí ze strany na stranu a zpívá tetka, jo a ještě lalala kočička se vdávala- zpívá lalala čičí mňau ...on je hroznej kašpar...teď furt hjrajem fotbal a on pak lítá po baráku a řve gooool...

slov umí dost, ale nemá je čisté, takové zkomoleniny ale já mu rozumím , a nočník resp. záchod je u nás jak kdy, třeba týden super a pak bojkotuje, tak ho netrápím

tak hlavně doufám, že jste všichni zdraví.....jo k mléku Ben nepije UM dávno, pije bezlaktozove mleko s carem, kakaem a tak
Odpovědět To se mi líbí0
My mliko moc ne a ani kakao nechce,nema ho rad.takze ho mel jen jednou a nechtel.
Jogurty a vse ostatni vc.syru ok ji vsechno.hold to bez mlika prezijem no.
Jinak ok ty teple dny,ale ta zima to byde sok pro me,bylo to moc prijemny.
Rec nic,nocnik nic,ukazuje vsechno v knizce a rozumi pejsek atd...stavi lego a kosticky...
Tesime se na plavani zase,ted jsme meli vypadek kvuli nemoci.
Odpovědět To se mi líbí0
Andy to je dobře,bude mít zdravé kosti Já jsem s mléčnými produkty opatrná,jak už jsem psala..malýho to prohání.Mléko s kakaem mi doporučila dr. v roce, když měl plnou pusu aftů a neměl chuť k jídlu,tak aby se zasytil.Dnes ráno měl taky,protože ho viděl u bráchy
Odpovědět To se mi líbí0
Stázi a Reny, ještě mám dotaz k mléku. Dáváte už kravské? My stále kojíme, takže UM žádné, ale kravské mléko si malá oblíbila, že by ho pila neustále i místo vody a čaje. K snídani vypije tak půl hrnku a k večeři celý (k večeři má většinou kakao, aby ji to víc zasytilo). A mezitím má někdy třeba i jogurt nebo pribánaka, sýr ... Tak nevím jestli to není moc? Ona mi ale odmítá k večeři cokoli jíst, volá jen po mléku a k snídani totéž.
Odpovědět To se mi líbí0
Tak nakonec jsme na výletě byliiii ) Táta si to rozmyslela a vyrazili jsme, jak se malá vzbudila, aspoň jen do 15 km vzdálených Milotic, projít si zámeckou zahradu, a bylo to supr, malé se tam moc líbilo, byli tam pávi, husy, krtičince, hromady listí, kašna s rybičkama, kašna do které si hodila korunu ... užili jsme si to.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme