Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

dudlík jo nebo ne?

manolla 28. 12. 2009 15:18
Ahojky,mám skoro tří měsíční mimi,takže už jen nespinká,hraje si a tak,ale taky někdy zlobí,nebo si žmoulá ručičky.A potom nastává problém,že partner jí chce dát dudlík a já ne.Nikdy jsem jí ho nedávala a myslím si,že když na něj není naviklá,že není potřeba ji to teď učit.Jaký máte názor vy,dali byste jí ho?
Celkem 16 odpovědí Zobrazit jako strom
Libuska 23. 1. 2010 12:36
Ahojky, my jsme trochu specifický, byla jsem přesvědčená, že se obejdeme bez dudlíku, že prostě na to malou nenaučím a bude. A po prvních dvou nocích, co se narodila a pořád řvala a pořád mi cumlala prso, tak jsem ho došla koupit. Nechtěla. Taky jsme vyzkoušeli různý tvary, nechtěla. Až teď, těsně než jí byly dva roky, si s dudlíky začla hrát a začala je i dumlat. Často se stane, že bez něj nechce usnout (i když nám zabírají vysvětlení typu, že si dudu vypůjčila kočička pro svoje koťátko).
Odpovědět To se mi líbí0
manolla 21. 1. 2010 23:40
tak nakonec večer,když je přítel doma,tak je malá s dudlíkem,ale jinak přes den bez.Nemyslím si,že je to tak jednoduché-vyhodit dudlík nebo ho dát Mikuláši.Příteluv synovec má dva roky,bez dudlíku jsem ho snad -pokud nejí nebo tak- ještě neviděla a k tomu má oblíbený jeden,který nevymění a chce jen ho,takže ten dudlík vypadá jako by byl v popelnici už aspoň měsíc
Odpovědět To se mi líbí0
18. 1. 2010 13:41
Mám 15ti měsíční dceru, která od narození dudlík odmítala, koupila jsem jí nejrůznější tvary z nejrůznějších materiálů, dokonce z některých důdlíků i zvracela a všechny je plivala z pusy, našla si palec, který používá při uklidnění a při usínání. Teď má rýmu, ale jak bude zdravá, začnu ji odnaučovat od palce, tak kdybyste měli někdo osvědčený tip, jak na to, budu ráda. Pokud nic nezabere, zkusím se zeptat u zubaře na ten speciální z příspěvku od BREN/díky za tip/. Osobně si myslím, že je mnohem jednodušší, když dá dudlík dítě např. Mikulášovi nebo hodí do popelnice než např. palec ovazovat nebo mastit něčím nedobrým, aby si dítě odvyklo.
Odpovědět To se mi líbí0
Natulinka 18. 1. 2010 11:55
Já jsem dceři dudlík dávat nechtěla. Ale manžel jí koupil takové roztomilé dudlíčky, že jsme neodolali. Ale malá je nechtěla. Ovšem při jízdě autem to bez dudlíku u nás nejde. Tak je alespoň při této příležitosti využíváme. Teď očekávám dvojčata, tak snad dudlíčky použijeme.
Odpovědět To se mi líbí0
Maybebaby 14. 1. 2010 1:45
Ahoj všem..tak my jsme taky nechtěli řešit duklík aby si na něj malý nezvyknul, ale měli jsme ekzemek tak jsme museli aby si necucal ručičky..když malý usnul po kojení tak jsem mu dudlík nedávala a už od 6měsíce ho ani nevyžadoval.Pokud učíte i na láhev tak si nezvykne protože bude mít pocit, že by mělo pořád jíst a to taky nebude chtít.Myslím si, že maminky které dávaly dudlík jako útěchu mají asi problémy s odvykáním, ale pokud ho mimi už nevyžaduje, tak určitě si zvykat určitě nebude..pokud má potřebu něco cucat tak je to proto že ho svědí dásna a to je taky přirozené.. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Březka 13. 1. 2010 12:23
Ahoj všem.Mám dvě děti a každé je úplně jiné.Syn byl žravé miminko a protože z dudlíku nic neteklo,tak ho nesnesl a ani jsme ho nenutili.Nyní mám dceru a ta je zase na dudlíku závislá a už teď vím,že odnaučit ji bude boj.
Odpovědět To se mi líbí0
Bren 4. 1. 2010 10:30
Ahojky, přidám mojí zkušenost, naše malá neměla nikdy dudlík, měla svůj paleček, na kterém se časem utvořil obrovský mozol, ale nechtěla si ho nechat vzít ani vyměnit za dudlík. Výsledkem bylo, že jí začaly mléčáky růst téměř vodorovně, vypadala jako králík a já jsem se uklidňovala, že o nic nejde, že jsou to přece mléčáky, ale doktorka mě upozornila, že má z toho cucání zdeformované celé horní patro a že i další zuby by rostly stejně blbě. Posala mě na ortodoncii a představte si, i pro tak malé děti mají řešení - speciální dudlík, dcerka ho dostala asi tak ve dvou - třech letech, je to takový silikonový oblouk, který se dá pod rty na dásně a tím, jak se ho snaží cucat, tlačí na patro a postupně se vyrovnává. Zvykla si na něj, měla ho každou noc a vše se spravilo tak, že už pak jsme na ortodoncii vůbec nemuseli, zoubky má nádherně rovné, jak filmová hvězda. :-) Kdybyste některá měla podobné starosti, informujte se na dudlík, je vyzkoušený. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
1. 1. 2010 20:30
no tak to malá taky,ale někdy si tam zkouši nacpat obě dvě pěstičky a rozčiluje se,že jí to nejde :-)
Odpovědět To se mi líbí0
daninka1 1. 1. 2010 18:01
Já jsem zvědavá, kdy a jak se odvykne od cucání těch prstů. :-| Normálně si tam nacpe do té své malé pusinky celou pěst. Nevím jestli je to předzvěst růstu zubů, ale kdo ví, nebo je málo napapaný, ale to si nemyslím... ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Kytina 30. 12. 2009 13:21
Ahoj holky,já mám dva kluky a ani jeden dudlík neměl vůbec,tomu prvnímu jsem ho chtěla dát když mu byl asi měsíc a vůbec ho nechtěl...asi ho nepotřeboval.aniten druhý-ten zase potřeboval zavinovačku-a byl zlatíčko i bez dudlíku,,,prstíky ochutnával,ale jen chvíli a sám přestal....
Odpovědět To se mi líbí0
daninka1 30. 12. 2009 11:29
Já sem naučila malého na dudlík nedávno, ale stejně ho moc nechce. Už má přes 4 měsíce a sám ho vytahuje a někdy se mu ho podaří si ho zase dát. Ale také mě vadí, že všechno cpe do pusiny. Také je hodný. Jen když je unavený a má hlad tak brečí a je protivný :'(
Odpovědět To se mi líbí0
manolla 29. 12. 2009 9:38
Děkuju. Ona je celkem hodná a brečí málo,spíš jenom když je unavená nebo má hlad.Je to prostě zlatičko a dudlik nedostane <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />
Odpovědět To se mi líbí0
Lucinka.S 28. 12. 2009 23:24
Tak já bych taky nedala - pokud je to jenom o tom okusování... U nás to bylo tak, že malá v jednom kuse řvala - tak mi pani doktorka řekla, ať jí ho dáme, nebo se zblázníme.. No a lehce to pomohlo. Ale taky jsem dát nechtěla. Když nemá žádnej problém a jen si v podstatě hraje ... Uvidíš sama. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 28. 12. 2009 18:41
@Very A když si bude už ručičku žmoulat moc dlouho...zkus dát místo ručičky třeba nějaké kousátko ..... ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 28. 12. 2009 18:38
Já bych to taky neřešila dudlíkem, tuto situaci. Ono vlastně není co řešit...jak už se tu napsalo....je to normální, že děti si žmoulají ručičky, a pak i hračky, a všechno........ kvůli tomu bych dudlík určitě nedávala. Některé děti si ale navyknou až moc na cucání palečků nebo jiných prstů.....na to taky pozor, aby to tak nedopadlo..... ale takové to "obvyklé ochutnávání " ručiček a nožiček je naprosto normální ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
28. 12. 2009 15:49
To že si miminko dává do pusinky ručičky je přirozené. Čím dál, tím více bude ochutnávat všechny věci kolem sebe-hračky a pod. Tím, že jí dá dudlík tomu nezabrání. Myslím taky že to není na škodu, když sem tam nějaký baicl sní tím že požutlí hračku, která předtím spadla na zem, posiluje se tím imunita. :-) Pokud není miminko navyklé na dudlík, tím lépe. Odpadá pozdější někdy složité odnaučování.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu