Maminka.czDiskuze

Emoce před porodem a po porodu - bakalářská práce

Andreječka1707 6. 4. 2012 14:25:26
POKUD NENÍ U OTÁZKY NAPSÁNO JINAK, PROSÍM ZAKŘÍŽKUJTE JEN JEDNU MOŽNOST. PŘEDEM DĚKUJI ZA VYPLNĚNÍ. 1. PROSÍM ZAŠKRTNĚTE, JSTE-LI:  Prvorodička  Několikanásobná matka 2. JAKÉ VAŠE BYLO MATEŘSTVÍ?  Plánované a chtěné  Neplánované a chtěné  Neplánované a nechtěné 3. JAK PROBÍHALO VAŠE TĚHOTENSTVÍ?  Bez problémů a zvláštních stavů, byla jsem klidná a vyrovnaná  V těhotenství jsem trpěla nevolnostmi, výkyvy nálad (běžné těhotenské obtíže)  Mé těhotenství bylo rizikové 4. NAVŠTĚVOVALA JSTE BĚHEM TĚHOTENSTVÍ PSYCHOPROFYLAKTICKOU PORADNU?  Ano  Ne 5. KDE JSTE ZÍSKÁVALA INFORMACE O TĚHOTENSTVÍ, VÝVOJI DÍTĚTE A PORODU? (PROSÍM ZAŠKRTNĚTE LIBOVOLNÝ POČET MOŽNOSTÍ)  LÉKAŘ  PSYCHOPROFYLAKTICKÁ PORADNA  INTERNET  KNIHY  BLÍZKÉ OSOBY  JINÉ …………………………………………………………………………………………. 6. BYLA JSTE LÉKAŘEM UPOZORNĚNA NA MOŽNOST BEZPLATNÉ PORODNÍ ASISTENTKY?  Ano věděla a také jsem tuto možnost využila  Ano věděla, ale nevyužila jsem tuto možnost  Nevěděla, ale ráda bych využila  Nevěděla a nevyužila 7. MĚLA JSTE PLNOU DŮVĚRU VE SVÉHO LÉKAŘE, ZAMĚSTNANCE A NEMOCNIČNÍ ZAŘÍZENÍ?  Ano  Ne 8. PROVÁZELY VÁS BĚHEM TĚHOTENSTVÍ OBAVY Z PORODU?  Ano  Ne 9. JAK U VÁS PROBÍHAL SAMOTNÝ POROD?  Bez komplikací  Objevily se komplikace 10. VYBERTE PROSÍM JEDNU Z MOŽNOSTÍ, JAKOU FORMOU VÁŠ POROD PROBÍHAL?  Přirozený porod bez medikace  Přirozený porod s pomocí analgetik  Císařský řez  Porod s epidurální anestezií  Alternativní porod (porod do vody, na porodní vak, na porodní stoličce…) 11. JAKÉ BYLY VAŠE POCITY V PRVNÍCH MINUTÁCH PO PORODU?  Vychutnávala jsem si radost z dítěte  Nepociťovala jsem radost z narození dítěte (ruch na porodním sále, odnesli dítě, celkové vyčerpání…) 12. BYLO VAŠÍM PŘÁNÍM, ABY BYL PORODU NĚKDO PŘÍTOMEN?  Ano, u porodu jsem měla doprovod  Ne, porod jsem chtěla prožít sama 13. OBJEVIL SE U VÁS V OBDOBÍ ŠESTINEDĚLÍ NĚKTERÝ Z TĚCHTO PŘÍZNAKŮ? (PROSÍM ZAŠKRTNĚTE VŠECHNY MOŽNOSTI)  Poruchy spánku (nemohla jsem spát, často jsem se budila)  Apatie  Odmítání kojení  Sebepodceňování, nenávist k vlastnímu tělu  Strach či úzkost  Nechutenství nebo naopak přejídání se  Ztráta partnerského života (nezájem o fyzický kontakt, překážky v komunikaci s partnerem …)  Podrážděnost  Vztek  Pocity selhávání  Obavy z budoucnosti  Strach ze samoty  Nekontrolovatelná plačtivost  Sociální izolace
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme