Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Estivillova metoda

Mája&Tomášek 14. 11. 2009 20:25
Dobrý den, maminky! Mému Tomíkovi je 20 měsíců a neumí usínat sám, ani přes den ani vnoci! Ještě kojím.. Jedna z mých posledních šancí je Estivillova metoda. Dnes poprvé zkoušíme tuhle metodu, jak dlouho to může trvat, než usne? Pláče už asi hodinu :( a pořát vola mama, mama!! Jaké máte zkušenosti vy? Poraďte mi prosím, jak ho naučit usínat sám!! Díky. Mája&Tomášek O<img  class=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" /> :'( =-O
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
Libuska 26. 11. 2009 15:25
Děvčata, my jsme tuhle metodu taky zkoušely, několikrát, v půl roce, pak v osmi měsících, pak v roce... ale přiznám se, že jsem to nakonec vzdala. Kočička byla hrozně vyděšená a plakala nekonečně, a i když třeba nakonec usnula, tak se po půl hodině zase vzbudila, no prostě nervičky trochu slabší. Nechala jsem toho, nechtěla jsem ji trápit, a ani sebe. Pořádně spát v noci začala až v 18 měsících, když jsem ji přestala kojit. A teď jí jsou dva a pořád k usínání někoho potřebuje, ale už jen tak objímat a něco vyprávět... a prospí celou noc. Držím palce, ať se vám zadaří rychleji a efektivněji :-)
Odpovědět To se mi líbí0
wentilka 19. 11. 2009 10:13
Ahojky, doporučuju knížku, kterou zde preferuje v poradně i pan doktor - Každé dítě může dobře spát. Dle zkušeností začne dítě usínat, spinkat samo ve své vlastní postýlce během několika dní...Je to bezva knížka plná informací a rad, mě osobně pomáhá odbourat noční krmení. Hodně štěstí.
Odpovědět To se mi líbí0
14. 11. 2009 20:41
Ahoj, naší malou (je jí 14 měsíců) jsme to takto odnaučovali v půl roce, první noc řvala v kuse 2 hodiny, druhou noc jen půl a pak už se to snižovalo až to vymizelo, občas teda někdy křičí, ale ví, že nikdo nepřijde, tak to vzdá <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" /> Já to ale nedělala úplně přesně podle té metody, protože tam za tím dítětem musíš chodit v pravidelných intervalech, ovšem, když jsem k malé přišla, tak se rozeřvala ještě víc, tak jsem tam nešla a jen jsem ji pozorovala z poza dveří - sem tam. Za to, že jsme se k tomuto kroku odhodlali jsem strašně ráda, protože to bylo neúnosné, furt jsme ji chovali a pak to došlo tak daleko, že se vztekala dokonce i v náručí.....Spaní přes den jsem malou učila stejnou metodou. Přeji pevné nervy a ať to zmáknete! :-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu