Maminka.czDiskuzeMaminka.cz

Exém

Dobrý den maminky Naši 6 měsíční holčičce se objevil exém na ručičkách a na hrudníku. Pani doktorka nám poradila, ať dáváme radši mlíko pro alergiky Nutrilon Ha a predepsala kapičky Fenistil a mast Excipial. Bohužel, už měsíc porad mažem a exem nezmizel. Přišlo mi, že když jsme ji dali normální mlíko Nutrilon beh Ha, tak exem byl lepší...nemáte s tím nekdo zkušenosti? Ted jsme si koupili ovesnou koupel, tak uvidime jak to bude pokračovat.děkuji
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
Ahoj, malej trpí taky exémem a při návštěve u moře se mu to ještě zhoršilo, ale po návratu, jsem mu to vždy namazala na noc nivea baby na zadeček a najednou to zmizelo, po 10 dnech se to však zase objevilo, koupila jsem sůl z mrtvého moře do vany a do 3 dnů to bylo opět pryč, nesmí se s tou solí šetřit, dát do té vany prostě množství přesně podle návodu, na noc namazat tim krémíkem a třeba Vám to taky pomůže, tu sůl považuju jako zázrak, bohužel 3 dny bez koupele a je to zpět, ale aspoň něco zabralo, lepší než mazat kortikojdovýma mastěma.
Odpovědět To se mi líbí0
My měli exem atop od narození a to jsem plně kojila..nepřišlo se na to, z čeho to bylo, dnes má syn 4 roky a vytratilo se to úplně před rokem. Vzpomínám si, že měl svědivé, suché, červené kola,po celém těle, někdy mokvající, závislé na teple, na koupání, na jídle samozřejme. U moře ho to štípalo. Nepomohlo nic, byla to katastrofa. Na noc bavlněné punčochy, aby se neškrábal, modrá indulona a vazelína. To co nám předepsala paní kožní nepomohlo nic, žádné masti-jen utracené peníze, až na ty s kortokoidy, ale hormony zase člověk nechce moc dávat. Není Vaše holčička přeléčena po atb, můžou jí rozhodit léky, zelenina, ovoce, atd. Ty jí zbaví potřebné mikroflory a tělíčko pak tak reaguje. Problém je uvnitř ne venku. Příčinou všech alergii je střevo, nedostatečně obranné. Kupte jí v lékarně probiotika! Upraví se to po nich k lepšímu. Pro kojence, ale pozor s vysokým obsahem živých bakterii, až 10 miliard, slabší nefungují. A dávat pořád, ničím jí tím neublížíte. Nejlepší je Biopron pro kojence v sáčku, lze přidat do vlažného mléka a pak Infants dophilus- ten je taky k sehnání na objednávku v lékárně, stojí do 160 kč. Potřebuje dostatečně vyzbrojit střevo. Ty dobré bakterie mají požírat ty špatné, tak aby se nepřemnožily. Pokud se přemnoží ty špatné, tak pak je problém s exsemy, kvasinkama, atd., lajcky řečeno. Hodně zdaru! :-) Mějte se. Pe. :-)
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Panna Nepůjčujte peníze člověku, který se k vám nechoval vždycky fér. Nemusíte si přitom připadat zle, nikdo…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Danuta, Liana, Ljuba

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu