Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Harry Potter - od kolika let?

Máme doma takový spor. Pětiletý syn přišel ze školky s tím, že by chtěl vidět Harryho Pottera, já si myslím, že je na to ještě malej, manžel je pro, že sám má tyhle filmy rád. A to pominu, že jsem chtěla, aby si syn jednou nejdřív knížky Harry Potter přečetl a až pak viděl filmy. To asi nevyhraju, ale kdyby teda filmy, od kolika byste je dětem pustili, třeba jen ty první dva díly?
Celkem 8 odpovědí Zobrazit jako strom
A co takhle podívat se se synem na film společně, sledovat, jak dítě reaguje a pak si tom filmu a o tom, co syn cítil, povídat?Možná, že syn sám se přestane dívat, ať už z jakéhokoliv důvodu. A i v tomto případě to se synem probrat?
Odpovědět To se mi líbí0
@Ondra Super odpověd, díky moc.
Odpovědět To se mi líbí1
Studia sice doporučení moc přesně neuvádějí, ale jsou tady weby, které se právě na tohle specializují. Doporučuji třeba https://www.commonsensemedia.org/U prvního Harryho Pottera mají doporučení 7+: https://www.commonsensemedia.org/movie-reviews/harry-potte... Podle hlasování rodičů je to 8+, děti samy to odhadují na 7+. Je to počítané ze stovek recenzí a kromě celkové známky tam podrobně rozebírají i jednotlivá hlediska: násilí, vulgarismy, sex...Něco najdete i na IMDb, hledejte na stránce s filmem text Parents Guide. Třeba opět první Harry Potter: https://www.imdb.com/title/tt0241527/parentalg... Je tady vidět, jak je film „přístupný“ v různých zemí, hodí se nastudovat ty zkratky. A potom zase podrobné hodnocení z různých rodičovských hledisek.Hodnotící zkratky má zase dobře vysvětlené Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Motion_picture_conte...
Odpovědět To se mi líbí2
@xxx A nebude si na to v deseti připadat uz velkej?
Odpovědět To se mi líbí0
@O Doporučuji tak nejdřív od 10 let, první dva díly jsou ještě takové "pohádkové", ale dále již přituhuje a pro malé děti opravdu nejsou vhodné (provázanost dějových linií, navyšující se zlo a násilí). Navíc, je opravdu lepší začít knihami, ve filmech spousta dějových linek chybí, některé z nich mají i zásadní význam pro pochopení děje a různých událostí, což mnohdy filmy zcela postrádají. A také se u knihy čtenář daleko víc zasměje (když jsem např. četla pátý díl, několikrát jsem u něj dostávala záchvaty smíchu....to se u filmu opravdu nestane). Celkově je to velmi podařený zajímavý a nestárnoucí příběh, vhodný i pro budoucí generace mládeže.
Odpovědět To se mi líbí0
Já bych tyhle filmy nepouštěla dětem mladším deseti let - ale zatím nemám zkušenost, synovi jsou dva.
Odpovědět To se mi líbí0
@O My jsme doma zavedli jasné pravidlo - kdo chce vidět Harryho jako film, musí si nejdřív přečíst knihu.
Odpovědět To se mi líbí2
Zkoušeli jsme první díl v šesti letech, ale konec je hodně strašidelný, dcera se bála. A další filmy jsou ještě horší. Knížka je v tomto případě lepší – posloucháme Harryho audioknihy namluvené Lábusem.Film bych dala tak od sedmi-osmi.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Štír Vyspíte se dorůžova, ale hlavou se vám honí až moc věcí, které byste chtěli zkusit. Nyní se vám líbí…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Norbert, Sidonie, Norman

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné