Maminka.czDiskuze

Hyperaktivita, jak jí zvládáte, rodičové ?

janika 6. 11. 2009 11:58:28
Bren, s tou ped-psy poradnou Ti neporadím... je to jak kde! Někde si ty ženský hrajou na mistry světa a každý dítě, který není podle tabulek, je prostě debil... A to jsou tam od toho, aby pomohly diagnostikovat ten hlavní problém a dítěti a rodině s tím pomoct. V každým případě, jak máš z tý poradny papír, ve škole už si nemůžou dovolit nic!!! Já za to kluka nechci schovávat... Hele, mě v 21 letech diagnostikovali dyskalkulii Do tý doby jsem pro všechny byla jen "blbá na matiku", i tak jsem udělala VŠ a myslím, že blbá nejsem Jenže i bez papíru jsem tu matiku prostě zvládla, na základce pomalu samý jedničky, ale z matiky trojka, na střední v pololetí občas za pět, na konci roku za čtyři s odřenejma ušima... Mít tenkrát papír, že jsem na matiku "nemocná", nikdo mi tu pětku dát nemůže a musí zohledňovat moje možnosti. Nevím, kdyby mi kluk tímhle trpěl, asi bych tu školu papírama umlátila, ale opravdu nechci mít zbytečný výhody, jen ať se snaží. To bylo taky jediný, co mě prospělo, jinak bych byla ještě línější než jsem My jsme byli v poradně jen jednou, kvůli odkladu šk. docházky. Já sama odklad chtěla a věděla jsem, že to bude bez problémů, ale že mi kluka pomalu pošlou do zvláštní nebo mu přisoudí nevzdělatelnost, to jsem nečekala. Ale kamarádka má klučinu... no není hloupej, není ani hyperaktivní, ale prostě se taky dost odlišuje, odklad dostali taky a tu pedagožku si nemohli vynachválit! Takže je to zase o lidech. Honzík včera uronil i slzičku, že nemohl umýt nádobí, ale byla toho hromada, i hrnce a pánve a já už viděla tu spoušť... když jsou hrnky a talíře, budiž... Jinak jsme na tom úplně stejně, Bren... Kluk hodinu myje nádobí a já další hodinu uklízím celou linku, vytírám podlahu i pod linkou, což stačí normálně dělat dvakrát do roka, že? Ale jednou za čas to snad zvládneme... Kdyby si radši uklidil pokojíček, jenže to ne, taková práce ho nebaví
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Video

Diskuze

Doporučujeme