Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Hysterické záchvaty před spanim

Mé dceři je 19 měsíců, vždycky v noci celkem dobře spala občas se budila když jí rostly zoubky nebo večer delší dobu usínala. Ale žádný větší problém s ní nebyl. Až teď posledních pár dní mi večer nechce usnout, začne plakal pochvíli dostane hysterický záchvat, křičí, vzteká se, skáče vzteky v postýlce, lomcuje s postýlkou pak se začne kuckat a dávit a dvakrát se už stalo, že se poté i poblinkala. Zatim jsem to řešila tak, že jsem jí nechala v postýlce nějakou dobu zda se neuklidní to nepomohlo tak jsem jí vyndala z postýlky a vzala si ji do obýváku chovala jí pak jí zkusila dát znova do postýlky a následovala ta samá reakce nakonec pomohlo až když jsem jí chovala a ona mi usnula v náručí. Někdo mi radí studenou sprchu, ale to mi přijde moc drastické. Může mi některá z maminek poradit zda zažívala s prckem to samé a jak na to reagovala a zda to pomohlo. Moc děkuji.
Celkem 5 odpovědí Zobrazit jako strom
@gabi79 Tak to teda nevím,protože já malou dávám od 14 měsíce spát samotnou.Vždy jí udělám mlíčko,položím do postýlky...Pak jak ho dopije,tak mě zavolá a já jen vyměním flašku za dudlík.Vezme si plyšáka a je klid za 5 minut.Žádný řev,prostě usne sama a spí i 2 hodinky.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj tak já mám 19.měsíčního kluka a musím říct , že co se týká spinkání žádný problém nemáme a to už dva měsíce spinká sám s dcerou v dětském pokoji a ve velké posteli :-) Tak vám všem držím palečky at vaše mimi chodí spinkat bez pláče ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, naší malé je také 19 měsíců a mívá podobné záchvaty. Když se probudí, tak vyžaduje, aby s ní maminka zase usnula. Večer usíná s manželem celkem bez problémů, ale sama nechce. U doktorky mi bylo řečeno, že takové chování k tomuto věku prostě patří. Ptala jsem se i dalších maminek, mají stejnou zkušenost. Jedna mi řekla, že její dcera kolem 21. měsíce přestala. Dokonce i pochopila, když jí maminka vysvětlila, že bude spinkat sama. Prý to bylo úplně bez breku. Takže já čekám, kdy taková doba přijde. Zatím to zkouším každé poledne, kdy dávám malou spát a samozřejmě si musím lehnout s ní. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj ahoj. Zkus co už psala kuzlej.........třeba se jí večer nechce spat.........(nevím jak spí přes den ) .....a tu studenou sprchu teda fakt ne...to bych neudělala ani já........ale není špatné namočit látkový kapesník nebo utěrku dovody......a když bude malá zuřit a byt hysterická, přetří jí pusu, oči, tvářičky......třeba ji to trochu zklidní....... rozhodně to není drastické jako ta studená sprcha.......a mělo by to trošku uklidnit, aby se jí z toho řevu i něco nestalo . No.....přeju ať brzo nastane změna, a zas je všechno v pohodě.
Odpovědět To se mi líbí0
Těžko říct, třeba se jí prostě nechce spát, zkuste jí nedávat spát přes den nebo posuňte dosavadní dobu ukládání třeba o hodinu. Nezažila poslední dobou něco stresujícího, třeba se i bojí usnout? Zkuste ji před spaním pořádně unavit. Spoustu dětí to tak má, když se učí něco nového (sedět, chodit, mluvit atd.) a ještě to nerozdýchaly. Při uložení do postýlky s ní chvilku zůstaňte. No, je mi jasné, že jste zkoušela asi všechno :-) Opravdu tuhle etapu mají skoro všechny děti, přesný recepr ale asi není.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Panna Nepůjčujte peníze člověku, který se k vám nechoval vždycky fér. Nemusíte si přitom připadat zle, nikdo…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Danuta, Liana, Ljuba

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu