Maminka.czDiskuze

jak jste rodily?

Terka 26. 8. 2009 12:01:52
Ahoj maminky,taky se podělím o svůj porod.Je mi 23 let a naší dceru Aničku jsem porodila 5.5.2009.Byl to můj první porod.Rodila jsem 4 dny po termínu.V pondělí večer mi ve sprše začalo trochu pobolívat břicho.Od 11 jsem měla kontrakce po 5 minutách až do rána.Celou noc jsem byla doma,přítel spal a já jsem pochodovala po baráku.Nejvíc mi pomáhalo při kontrakci chodit.Do porodnice jsme jeli až dopoledne na 10 hodin.Myslím,že nelpeší je zůstat co nejdýl doma(pokud je samozřejmě vše v pořádku).V domácím prostředí se to snáší o moc lépe.Na příjmu mě vyšetřili a byla jsem otevřená na 6 cm.Dali mi klistýr a pak jsem ještě mohla být tak hodinku ve sprše na balónu.To mně docela pomáholo.Měla jsem hodně silné křížové bolesti.přítel mi kříž pořád masíroval a tak se to snášelo mnohem líp.Pak už jsem byla otevřená na 8cm a tak mi doktor píchl vodu.Musim říct že tyhle kontrakce byly vážně síla,ale trvalo to tak hodinku a pak už jsem byla na 10cm a mohla jsem začít tlačit.Zvládli jsme to bez nástřihu,v což jsem ani jako prvorodička nedoufala .Anička byla venku tak za 2O minut.Narodila se ve 13:32.Anička měla 50 cm a vážila 3.32kg.Trvalo to skoro 15 hodin,ale když jde vše bez problému a partner je vám oporou,tak je to krásný zážitek a na bolest v tu ránu zapomenete(aspoň u mě to tak bylo) .Přeji všem maminkám jen hladce probíhající porody a hlavně zdravé děti
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme