Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Jak naučit miminko v noci spát?

pajakevin 6. 1. 2014 14:06
Ahoj maminky potřebuji poradit :( Máme skoro tří týdenní holčičku a dělá nám problémy noční spaní. Kamarádka mi poradila ve dne po dvou hodinách budit na krmení a v noci nechat spát, ale ta naše maličká se každou noc budí po půlnoci někdy v 1, někdy ve 2 a tři hodiny v kuse bývá vzhůru. Přitom se kroutí a krmíme tak 4krát za ty tři hodiny. Přes den vydrží taky minimálně 2 až 3 hodiny být vzhůru a během té doby krmíme také minimálně třikrát než usne. Moc děkuji za každou odpověď.
Celkem 15 odpovědí Zobrazit jako strom
simonatut 15. 4. 2015 13:37
Estevillova metoda :)
Odpovědět To se mi líbí0
Jiřinka 15. 4. 2015 9:03
@Janča :D krásný příběh o želvičce :D To mě pobavilo, je fakt, že každé dítě je nějak vynalézavé a my se vždy jen nestačíme divit :) To se mi na dětech líbí :)
Odpovědět To se mi líbí0
1. 8. 2014 8:50
AHOJ MAMINY.Nevím jam naučit svoje mimčo spá celou noc.Je nám 10 měsícu a pořád se budí v noci na jídli.Vzbudí se třeba ve čtyři a pak už nechce usnout.Tak jsem snim už od řtyř vzhuru a pak jde spát kolem pul osmé.Mužete mi poradit? Lenka :-(
Odpovědět To se mi líbí0
8. 6. 2014 14:07
No jak vidím tak tu budu psát jediná co má dvojčátka :-) a ohledně toho spání tak na začátku jsem měla co dělat i teď.. já to řeším tak že jim pustím uspávač.cz a zatím zabírá. někdy jedno mé dítko nechce spát a být snámi tak chvilku je snámi než se trošku unaví a jde spát. Takže se krásně vyspíme přes noc. jen parkrát kdž je žízeň ale to taky naštěstí neni pravidelné. No až budou starší tak asi tu želvičku taky použiji :-) . jen doufám jestli to nebude kopie
Odpovědět To se mi líbí0
Janča 21. 4. 2014 14:21
@pajakevin Tak to je moc dobře, že se spikání upravilo:) Ale nechci tě strašit, tohle ještě přijde, jakmile budou děti trošku starší, bude se jim do pelechu chtít méně a méně. :D Já to třeba řeším teď, dcera 4roky nechce chodit do pokojíku spinkat sama, ale já zase nechci, aby si zvykla na to, že chodí spinkat jen semnou. A tak jsem ji pořídila tu želvičku s hvězdičkama. A co se nestalo? Z pokoje mě vyhazuje, aby si ji mohla rychle pustit a koukat, jak se to pohybuje :D Takže až to přijde, doporučuji jednoznačně tohle.Podle mě je to mnohem lepší, než jim tam pustit pohádku, která tam bude hrát i potom co usne(než to vypnu).
Odpovědět To se mi líbí1
pajakevin 17. 4. 2014 7:19
Maminky, děkuji za rady, nicméně všechny Vaše příspěvky čtu až ted a to nám budou v sobotu už 4 měsíce, každopádně můžu říct, že po šestinedělí se nám spinkání upravilo samo a už víme, že je večer a že máme spinkat :)
Odpovědět To se mi líbí2
Janča 12. 4. 2014 18:15
@Radka Ahoj holky a zejména Radko, originál je jen jeden a to jak už tu bylo zmíněno, tak se jedná o hračky-želvičky, berušky, autíčka-Cloud b. A především hračky od Cloud b nejsou vůbec uřvané, naopak od nekvalitních kopií nevydávají vůbec žádné melodie. Vyjímkou je pouze již zmíněná mořská želvička, která hraje melodii šumu moře. Takže nemusíš mít strach, že to bude uječená hračka. :D Navíc dávají 4roční záruku, což dle mého luxus :)
Odpovědět To se mi líbí1
Radka 30. 3. 2014 10:03
Baterky měsíc? Chjo, to jsem asi musela koupit pěknej šmejd, mě tam vydrží sotva měsíc. Přiznám se, že zatím jsem nenarazila až na takový rozdíl originálu s kopií, myslela jsem si, že je to prostě špatná hračka a mrzí mě, že nemáme doma tu, která opravdu za něco stojí. Tak třeba na narozeniny by se to dalo vymyslet. Mohu se zeptat, kde jste ORIGINÁLNÍ želvičku koupila? Děkuji.
Odpovědět To se mi líbí1
Tereza 30. 3. 2014 9:59
@Balda Na magické želvičkypozor, jsou to opravdu jen levné kopie originálních hvězdných želvček. Předpokládám Baldo, že vy máte želvičku od Cloud b? Dost jsem toho načetla a líbí se mi, jak se Cloud b snaží bojovat proti těmto padělkům.. jen je škoda, že jich tu je i přesto tolik a pak si právě lidi kupujou nesnesitelně uřvané hračky jako Radka.
Odpovědět To se mi líbí0
Balda 26. 3. 2014 12:42
@Radka Kdepak, ta naše určitě není uřvaná, naopak hraje docela potichu, tak akorát, aby u toho děti mohly spát. Má dvě melodie, uklidňující melodii a melodii vln oceánu a ta je obzvláště příjemná :) Co se týče hlasitosti, tak si ji můžeš nastavovat, má několik stupňů a to samé se dá udělat i s jasem a vlněním podmořské hladiny. Opravdu to mají dobře vymyšlené. A baterky? Nám to teda nežere moc. Máme želvičku puštěnou skoro každý den a baterky drží už měsíc, takže naprostá pohoda :) Koupila jsi ji pod názvem hvězdná želvička nebo magická želvička?
Odpovědět To se mi líbí0
Radka 21. 3. 2014 15:46
@Balda To myslíš tu šíleně uřvanou věc, která ječí a je neskutečnej žrout baterek? Já teda nevím, taky jsem si říkala, že je to určitě super věc, která bude dítko bavit, ale nedá se to. Hlasitost je nesnesitelná a ta melodie taky nic moc. Jen ty světelné efekty se docela dají, hvězdičky malou baví.
Odpovědět To se mi líbí0
Balda 19. 3. 2014 13:43
Ahojky lidičky, to spaní, hlavně večer a v noci je problém skoro u všech mám ten pocit. Jako úplně malinkátá spala dcera hezky, ale teď v půl roce mi dělá doma pěknej vítr :) Dostala k svátku dárek, kterej ale zabral. Dostala uklidňující želvičku, což je hračka, která hraje příjemnou melodii a na stěny a strop promítá světelné efekty. Ale moc hezké, ta naše promítá podmořskou hladinu a ona na to vydrží čučet třeba hodinu a u toho potom usne :)
Odpovědět To se mi líbí3
Lemule 7. 3. 2014 17:29
Ahoj mě se také děti hodně budili a nechtěli v noci spát a u obou se mi vyplatilo vzít si je do postele a spát s nimi , sice s námi spí oba,ale koupili jsme obrovskou postel a děti jsou mximálně spokojený ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Lišák1 18. 1. 2014 21:02
@Lišák1 JO a kdyby někoho zajímalo jak jsme učili spát celou noc u nás, tak o tom podrobněji píšu na svém blogu zde: http://materskadovolena.blogspot.cz/2013/12/nejkrasnejsi-vano...
Odpovědět To se mi líbí0
Lišák1 18. 1. 2014 20:40
Ahoj, já myslím, že ve třech týdnech je ještě brzy na nějaký ustálený rytmus. Dítě zatím neví kdy je den a kdy noc a nerozlišuje to...tudíž zrovna má uprostřed noci aktivní část i když je pro ostatní půlnoc. Podle rad odborníků pomáhá přes den spát při denní světle i ruchu, nejlépe venku v kočárku, v noci naopak ve tmě a tichu, pokud se probudí, tak na ní minimálně mluvit, nesvítit, dělat jen to nejnutnější. Pokud nepláče a jen se převaluje, tak ji nechat...rozhodně bych přes den nebudila, ani nějak neomezovala spánek - zatím je ještě příliš maličká a potřebuje spát prakticky pořád. Časem se to samo urovná a ona začne pomalu rozlišovat noc a den a bude si aktivní část přesouvat na denní světlo. Jinak je jedno důležité pravidlo - dítě do tří měsíců věku by nemělo být vzhůru déle než dvě hodiny...takže snažit se uspořádat krmení (a je jedno zda po dvou, či třech hodinách) tak, aby vždy po dvou hodinách mohla spát...jedno krmení lze vynechat, takže může spát až šest hodin v kuse...mě moje dcera spala v tomhle věku od půlnoci do šesti do rána bez krmení. Já jsem ji v noci nebudila na jídlo, ale přes den jsem musela, protože byla spáč a potřebovala jsem splnit 6-8kojení za den.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu