Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Jak naučit přetáčet se 8mi měsíčního kojence

pepsinka 31. 1. 2011 20:30
Ahojky, potřebuju poradit. Mám chlapečka kterému je 8 a půl měsíce a nechce se mi přetáčet ani na bříško, ani na záda. V 5. měsíci se naučit přetočit se za pravou ručičkou ze zad na bříško, ale dělal to jenom necelé dva měsíce a pak to zapomněl. Dneska když ho dám na záda, tak se může uřvat, ale na břicho se nepřevalí, celej se zašprajcuje, prohne a nechce a nechce se přetočit. Jakmile ho ale na bříško dám, tak je rád, plazí se, hraje si...je spokojenej. Existuje nějaká metoda, jak dítě stimulovat k přetáčení? Zatlačení nožičky na bok zkoušíme ale nefunguje to :( Děkuju
Celkem 7 odpovědí Zobrazit jako strom
pepsinka 1. 2. 2011 13:46
@Liba Tak zatím to neklaplo, ale nevzávám to a budem to znovu zkoušet. Já si spíš myslím, že malej má v sobě nějaký blok, proč to nechce dělat, úplně se zašprajcuje a prohne a strašně se vzteká. Konzultovala jsem to s dr a ta nás poslala na rehabilitace.
Ale zase mám radost, malej se dneska poprvé z lehu sám přitáhl do sedu :)
Odpovědět To se mi líbí1
Liba 31. 1. 2011 22:21
@Liba Ještě jsem asi zapomněla napsat, že oba proti sobě leželi na břichu (i s tím palcem v puse).
Odpovědět To se mi líbí0
Liba 31. 1. 2011 22:19
@pepsinka :-) :-) :-)
Důležité je chovat se jako to mimino :-) , kývat se na stranu a pak spadnout, ona se pořá smála a dělala to po něm. Přeji, aby to dobře dopadlo. Máme z toho večera pěknou fotodokumentaci - dnes už jí je 21 měsíců a někdy bych ráda, kdyby se jen koulela a ne lezla po všem možném a běhala všude :-) . Dej vědět.
Odpovědět To se mi líbí0
pepsinka 31. 1. 2011 22:15
@Liba Tak to určitě zítra zkusíme :)) díky za tip, dám vědět, jak to dopadlo :)
Odpovědět To se mi líbí0
Liba 31. 1. 2011 22:06
@pepsinka Ahoj, u nás to bylo tak, že jsme malou položili na zem a manžel si lehl naproti ní, ona měla pořád palec v puse, tak manžel taky a ukazoval jí, jak se má natočit a přetočit. Jí se to líbilo a dělala to po něm a během večera válela sudy po celém obýváku a na konci jsme jí museli vždycky otočit a ona jela zase zpátky.
Odpovědět To se mi líbí1
pepsinka 31. 1. 2011 21:44
Tak to už jsem taky zkoušela, dala jsem mu tam prospekty, ovladač, psí misky...prostě všechno co miluje, on se samozřejmě zkouší převalit, ale většinou mu zpátky břinkne hlava o podlahu a on se rozeřve a pak mi přijde že se znovu bojí to zkoušet. Na tu pravou stranu, na kterou se v 5 měsíci přetáčel se docela hezky s pomocí překulí, ale na tu druhou se úplně prohne do luku a nespolupracuje. O přetočení z břicha na záda ani nemluvě. Jak vlastně stimulovat dítě aby se přetočilo z břicha na záda?
Odpovědět To se mi líbí0
cecilinka 31. 1. 2011 20:58
Ahojky..Na naseho Vojtiska plati jedna dokonala vec..Jsou urcite druhy "hracek",ktere primo hlta,ale my mu je nechceme dovolit,protoze s je strka do papulky a je na nich spousta bacilu..a to mobil a ovladac..kdyz vidi tyhle veci v jeho dosahu,tak se muze zblaznit a snazi se k nim dostat vsemoznym zpusobem..zkus mu tyhle jeho oblibeny veci dat na takovou stranu,ktrou vic preferuje (u nas je to treba leva)..a lehni si k te veci a ukazuj mu ji,pak ji poloz tak at ji porad vidi a jdi dal at ho nerusis..za tou veci by mel jit a bude se snazit ji dostat do ruky..pokud bude mit nejakou snahu a nepujde mu to,trosku ho "nenapadane" postouchni :) Hodne uspechu :)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu