Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Jak prodloužit spánek u 6-týdenního miminka?

dejuska 13. 8. 2013 16:30
Ahojky maminky....moc prosím o radu!!! Máme 6 týdenní holčičku, která je noční zlobivý čert Nedostatek spánku mě už likviduje, mám kruhy pod očima, bolesti hlavy z nevyspání... Nevím, jak prodloužit její noční spánek... v noci se budí co 2 hodiny na krmení!! Vždy jí trvá než usne - ještě hodinu po napapání nespí, (je napapaná, přebalená, odříhnutá, v bytě je po celou dobu ticho, tma) v náručí mi totiž usne, ale jakmile jí položím do postýlky, začne se kroutit a plakat - uklidní se až jí vezmu zpět do náruče, kdy zase usne. Většinou než usne a můžu jí dát do postýlky je hladová zase, takže pořád dokola. Nechali jsme jí několikrát v postýlce vyplakat, kdy vyčerpáním pak usnula, ale to mi rve srdce a vícekrát jsem to nevydržela Nemáte nějaké rady co s tím? Jak já bych se ráda vyspala!!!!
Celkem 6 odpovědí Zobrazit jako strom
branwen 8. 7. 2017 15:48
Stejný problém jsme měli s dcerkou. Pomohlo, když začala spinkat se mnou v posteli v náruči. Krmení a 2hodiny v noci se mi zdá v 6 týdnech normální. t. Naše všechny děti se také tak krmily. Dělali jsme to s manželem v noci tak, že já kojila on Je druhou půlku noci nechával odříhnout. Zkuste jí nabízet častěji přes den, pokud kojíte. Koliky přejdou kolem 3 měsíce, nebojte. Já bych dítě v tomhle věku také nenechávala vyplakat a pokud Vám to rve srdce tak to nedělejte..
Odpovědět To se mi líbí0
martina 7. 7. 2017 17:21
@LindaMN Můžu se jen zeptat po jakých intervalechjste chodila chlapečka vzít s postýlky když plakal...mám stejný problém s holčičkou..
Odpovědět To se mi líbí0
Liduškakoto 1. 10. 2013 22:47
@ Taky jsem mívala takové trápení s holkama. Teď máme EMULIPS Anýz a malý se budí za noc 2x nakojím přebalím a spí dál. Prdíky ho díky emulipsu netrápí. Jestli chcete něco změnit tak napište na liduska974@seznam.cz <3
Odpovědět To se mi líbí0
LindaMN 24. 8. 2013 10:20
@ Také jsme se báli, aby nebyl syn psychicky narušený, řešili jsme vše s lékaři - na neurologii, gastroenterologii a fyzioterapii, naštěstí jsme po různých testech zjistili, že syn nemá ani neurologické problémy, ani alergie, že má "pouze" extrémní problémy s nadýmáním. Také jsme zkusili absolutně všechno, co na nadýmání existuje, leč bezvýsledně :-( Určitě se obraťte na svoji lékařku, ta Vás doporučí dále. Každé dítě je jiné a může mít nespočet různých problémů - může trpět i alergií na kravské mléko a dalšími různými alergiemi....
Co se týká toho nadýmání, syn tím trpí pořád, ale jak se začal hýbat, tak si s nimi samozřejmě uměl poradit. Cvičili jsme od 3.měsíce Vojtovu metodu, která mu krásně posílila bříško a rozhýbala střeva a tyto problémy postupně ustávaly. Ze začátku jsem byla rodinou ze strany muže neustále obviňována, že syna trápíme, protože pláče z hladu, ať ho častěji a více kojím, ale vzhledem k tomu, že syn přibíral kilo měsíčně, což je nadlimit, tak jsem byla lékaři opakovaně ujišťována, že hlady rozhodně nepláče - moje lékařka se smála, že kojím smetanu a ne mateřské mléko.
Opravdu se obraťte na lékaře. Nikdo Vám nemůže v podstatě poradit, jenom zde spekulujeme.
Můžu Vás ale povzbudit, že ač jsem na základě rad neurologů vybrala dost drsnou metodu samouklidňování a pevného režimu, tak je náš syn nyní spokojený a rozdává úsměvy na všechny strany a já vidím, že jsem se rozhodla správně - alespoň pro začátek :-)
Vaše dcera má štěstí, že Vás má. Na mě s mužem se od porodu syna snášely jenom výtky a slova kritiky od našich nejbližších, pomoc žádná, což psychicky člověku také moc nepřidá.
Odpovědět To se mi líbí0
23. 8. 2013 12:06
@LindaMN Zrovna řešíme to samé.Dcera bydlí u mě s 8 týdenním synem.Co je na světe jsme se ještě nevyspali.Brečí přes den několik hodin,v noci se budí každé 2hod na jídlo.Zlobí ho prdíky-děláme snad vše co proti nim existuje,ale nic moc to nepomáhá.Ploužíme se po bytě nevyspalé,unavené a zralé na Bohnice.Je to opravdu mooc vyčerpávající.Trochu se utěšujeme,že tohle období skončí až si dokáže trochu chytat a hrát si s hračkami a začnem přikrmovat,ale představa,že to bude trvat třeba ještě několik měsíců,je děsivá :( Neumí jen tak ležet a koukat spokojený v postýlce-pokud nespí,tak jen brečí a vyžaduje utěšování na ruce,nejhorší je,že brekem přestává dýchat a modrat,takže se nesmí nechat brečet déle jak cca 2minuty.Brečí kvůli prdíkům a taky už vzteky z nudy.Vezmem ho na ruku a přestane,položíme a řve jak o život.Uklidníme,položíme a znova začne.Už mám strach,jestli ho to psychicky nenaruší,strašně jsme se na něj těšili a on nám dává tak zabrat-je jak malý terorista,ale přesto ho milujem a doufáme,že až trochu povyroste,tohle přestane a on bude klidné,spokojené,usměvavé miminko :)
<3
Odpovědět To se mi líbí0
LindaMN 22. 8. 2013 10:37
Ahoj, když čtu tvůj příspěvek, jako bych se vracela v čase. S tím rozdílem, že mám syna. Asi tě nepotěším, ale některé děti prostě nespí, i když, jak píšeš - jsou najedené, zadeček v suchu.........nás trápily prdy. Když to teď píšu, tak se usmívám, ale před rokem mi do smíchu opravdu nebylo. Syn nespal v noci, nespal ve dne - nechápu, jak jsem to celé vydržela. Když jsi nevyspalá, tak člověk ztrácí energii, nemá ji kde nabrat, není šance na lepší "zítřek". V našem případě jsme nemohli dítě předat ani na chviličku např. babičkám, neb žádné nemáme, manžel byl celé dny v práci a já jsem jela 24 hodinové šichty sama. Nejdřív jsme zabojovali s nadmutým bříškem, situace byla o malilinkato lepší s prvními příkrmy a abych byla upřímná (nechci tě děsit), začal nám spát až po nastolení pevného režimu (hlavně neuspávat, nechovat, zkrátka dát do postýlky, pac a pusu a odejít). Intervaly breku se zkracovaly a teď už nepláče. Od devátého měsíce jeho života nám spinká celou noc (v sedm večer usíná, v půl šesté se ráno budí) a 3x přes den ve stejnou hodinu. Bylo to hodně drsné, opravdu zátěž na nervy a psychiku, ale dali jsme to a já jsem šťastná jak blecha. Synovi je teď 14měsíců a já si pomalu začínám užívat mateřství - nám pomohl pevný režim a hlavně naše důslednost. Tak přeji pevné nervy a hodně štěstí :-)
Odpovědět To se mi líbí1


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu