Maminka.czDiskuzeSex a vztahy

Jak se zbavit chlapa, kterého nechcete?

Peťulka K. 10. 3. 2010 17:32
Ahojky, potřebovala bych poradit. Potřebuji se zbavit bývalého přítele, který z nějakého důvodu nechápe, že už o něj nemám zájem. Jde o to, že jsem s ním těhotná (32.týden - dvojčata), ale do dnešního dne jsem od něj neviděla ani korunu. Rozhodla jsem se neuvést ho jako otce a on mi teď vyhrožuje soudem :'( Uchýlila jsem se už i k tomu, že jsem mu napsala, že děti stejně nejsou jeho, ale netušim, jak s tim naloží. Pokud byste s tim nějaká měla zkušenosti, budu vděčná za jakoukoliv radu, která mi pomůže se ho nadobro zbavit a vymazat ho kompletně ze svého života a života mých dětí... Díky moc O<img  class=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" /> =-O
Celkem 12 odpovědí Zobrazit jako strom
Martinaj 29. 3. 2011 9:52
@cruiserupce Já si myslím, že když tohle ženská řeší, tka k tomu má určitě vážný důvod, aby nechtěla, aby se s otcem děti stýkaly. Děti potřebujou oba rodiče, ale když je otec magor, tak to asi někdy jinak nejde a je lepší, když mají mámu + třeba potom náhradního taťku. Řešit tady práva otců na svoje děti je nesmysl, když člověk neví, co v tom všechno je :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ester K. 24. 3. 2011 23:13
@cruiserupce Dobrý den. Nezlobte se, ale musím reagovat. Myslim si, že používáte silná slova, aniž by jste znala příběh maminky, která takto píše. Já ho samozřejmě také neznám. Nahoře mám svůj vložený příspěvek s mým názorem na věc. Jak jsem napsala. Otec samozřejmě na dítě právo má, ale také má nějaké povinnosti. Pokud je dotyčný bez práce a nemá zájem pracovat, pokud lže, vymlouvá se, ba dokonce i vydírá a má sklony k násilí, proč by si měla maminka podkopávat nohy?? Takových hajzlů je nespočet a pak zničených maminek, kterým tento stát prostě nepomůže! Dítě tatínka samozřejmě potřebuje, ale raději než tyrana, tak nikoho. A v jejím případě to třeba takto bylo... to my už ale nevíme :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ester K. 24. 3. 2011 22:59
Také jsem vůbec nepochopila z jakého důvodu chce, respektive chtěla maminka odepřít otce. V normálním případě, kdy slušnej chlap si dosahuje jen práva na své děti, v tom případě je to teda zatraceně hnusný vůči němu i malým. Samozřejmě každý má svůj příběh a jen maminka sama věděla pravý důvod proč takto řešit situaci. Pokud utíkala před tyranem, tak ano, v tom případě naprosto chápu a držím palečky, ale pokud ne, je to fakt ubohý :-(.
Odpovědět To se mi líbí1
mamčalenča 23. 3. 2011 13:55
@cruiserupce Otec má samozřejmě stejná práva vůči dětem jako matka, ale stejně tak i povinnosti a záleží pak na tom, zda je plní. Z příspěvku zakladatelky není zřejmé, proč o přítele nemá zájem. Jestli se k ní nevhodně chová nebo jen jejich láska vyšuměla. Těžko se to hodnotí.
Odpovědět To se mi líbí0
cruiserupce 28. 1. 2011 11:41
@Gabinka69 No a těď si představte situaci, že Váš partner by nějakým zázrakem měl zájem a omylem u českého soudu vyhrál a dostal by dítě do péče .... jak by jste se cítila kdyby se choval jako vy? Kdyby vám znemožnoval kontakt s dětmi?
Odpovědět To se mi líbí0
cruiserupce 28. 1. 2011 11:39
@Martinaj Výmluvy a podobně, které vy doporučujete prakticky hraničí s nabádáním k trestnému činu, protože otec má stejná práva jako matka.

Zkuste si představit, že vy by jste byla muž a partnerka Vám takto lhala a znemožnila kontakt s vlatními dětmi?

Kdy už Vám ženám dojde, že nejste ničím vyjímečné a že nemůžete rozhodovat o tom zda má vaše dítě právo mít 2 rodiče... samozřejmě, že má.
Odpovědět To se mi líbí1
cruiserupce 28. 1. 2011 11:36
Docela mě zaráží fakt, jak jste vůbec přišla na to, že by jste na něco takového měla mít právo?

Dítě má právo na oba biologické rodiče a nemůžete se rozhodnout ho tohoto práva zbavit.

Otec Vašich dětí, je otec vašich dětí a tudíž má na ně stejná práva jako vy!!! Tím že jste matka tak kromě kojení nejste ničím víc než otec. Otec i matka mají stejná práva i povinnosti ke svým dětěm.

Fakt, že nemáte o partnera zájem neznamená, že nemá stejná práva na své děti jako vy. Jste velice sobecká a bezohledná osoba, která nedokáže domyslet psychosociální potřeby dítěte.
Odpovědět To se mi líbí0
brunoska 20. 8. 2010 13:41
@lorja Na světě je tolik nezodpovědných chlapu,že je kolikrát lepší je ani neudávat do rodného listu,stejně korunu člověk od něj neuvidi ikdyš to bude mit určené soudem!!! :-(
Odpovědět To se mi líbí1
Hanka85 7. 7. 2010 13:02
Ahoj, tak já jsem otce do rodného listu vůbec neuváděla, naštěstí se mi neozývá, ale vím, že se na mě (nás) vyptává..syna mu půjčovat nechci, tudíž po něm nebudu žádat žádné peníze, jen se hrozím toho, kdy se rozhodl že ho chce vídat. Nevím ale jak se to v takových případech řeší, když není v RL..máte s tím někdo zkušenost?
Odpovědět To se mi líbí0
Martinaj 20. 4. 2010 15:38
@lorja Ahoj, já takový problém nemám, ale kamarádka řešila něco podobného. Nepříjemné je, že pokud on bude chtít děti např. jednou za 14 dnů po přiznání otcovství, tak to vysoudí. Pro něj je zase nepříjemné, že v případě, že přizná otcovství, tak bude muset platit a na neplatiče jsou teď zvýšená opatření. Zezačátku by děti neměl vůbec (kojení), potom by byly děti např. nemocné nebo by do toho "něco vlezlo". Výmluv se dá vždycky najít mnoho. Věřím, že jsi měla důvod ho opustit, takže to nebude žádný svatoušek, tak bych se mu nebála třeba pohrozit, že když si děti bude nárokovat, tak to dopadne prostě takhle, ať se na to připraví. Že pro jeho dobro je se jich vzdát.. Ať to všechno dobře dopadne!!
Odpovědět To se mi líbí1
Gabinka69 16. 4. 2010 11:26
Ahojky Peťulko, já sama jsem měla stejný problém..Když jsem čekala já syna tak přítel nebyl schopny si najít práci a já od něj neviděla taky ani korunu.. Jako otce jsem ho neuvedla.. A já myslím že i kdyby Vás udal tak s tím stejně nic nevyřeší.. Ale jestliže je uvedený jako otec tak samozřejmě právo má.. Mě je 20let a zvladám to sama bez problému<img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" /> Mějste se krásně Gabinka a Max..
Odpovědět To se mi líbí1
lorja 6. 4. 2010 8:51
Hezký den Peťulko,
nevím,jestli je rozumné,že příteli tvrdíte,že děti nejsou jeho.I když s ním svůj další společný život neplánujete,přeci jen by jste měla pamatovat na to,že budete v mateřství potřebovat každou korunu a zvláště na dvě miminka.Tak proč by se otec neměl na nákladech podílet?Je to jen můj názor.Mám dva syny a tak i představu o výdajích na jejich potřeby.Přeji vám i miminkům pevné zdraví .lorja ;-) :-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu