Maminka.czDiskuzeDieta a hubnutí

Jak začít cvičit?

Zdravím, ráda bych začala cvičit a něco se sebou dělat. Láká mě běh a atletika, problém je ale v tom, že po chvilince cvičení se mi začne točit hlava, zalejhá mi v uších a někdy je mi až na zvracení. Čím to je a co s tím? Ráda bych si jen tak na jaře vyběhla, dala si sluchátka a něco pro sebe dělala, jen nemám vůbec výdrž a nevím jak začít. Plus ty závratě ....vážně si nevím rady. :'(
Celkem 20 odpovědí Zobrazit jako strom
Pokud máte takový problém, tak to chce začít cvičit zlehka a postupně zvyšovat intenzitu. Určitě bych začala nějakým cvičením jenom doma a v klidu.. dávat si dostatečné pauzy abyste aspoň chvíli vydržela. Zkuste se mrknout na tenhle článek https://www.jakbytfit.cz/sportem-ke-zdravi/cviceni... kde jsou popsané cviky i druhy cvičení, které můžete dělat doma. A pokud máte problém s běháním tak začít nejdřív intenzivně/rychle chodit, případně chodit s hůlkami, abyste zapojila celé tělo. A za to točení hlavy by dost možná mohla i špatná strava.
Odpovědět To se mi líbí0
@Jana vzít tenisky oblečení a jít do fitka...
Odpovědět To se mi líbí0
@Zuzana Joga je super, pokud se ji clovek nauci delat kvalitne tak je to jedno z nejlepsich cviceni.
Odpovědět To se mi líbí0
@mirka Každý má práce, já jsem ráda, že pro sebe něco mohu udělat.
Odpovědět To se mi líbí0
@Zuzana člověk musí začít hlavně, já neustále odkládala a pak se k tomu konečně dokopala a teď se cítím naprosto skvělě zhubnula sem, nestydím se na bazenu a naucila se jist i zdrave jidlo
Odpovědět To se mi líbí0
Nejprve bych začala s protahováním celého těla se soustředěním na dýchání. Základní cviky pro jogu a střídala bych krátký běh třeba jen 15minut 2xtýdně.Já tak začínala před 3roky a po určité době si tělo samo řeklo že chce přidat<img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" />)Stále cvičím a baví mě to!!! :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@Sandra to se nedivím :D práce až nad hlavu mám také.
Odpovědět To se mi líbí0
@Nikola Já jsem odhodlaná až až, ale času není nikdy tolik no.
Odpovědět To se mi líbí0
chybí ti odhodlání, pevná vůle, nebo se bojíš záteže na klouby?
Odpovědět To se mi líbí0
já to vzala hopem, každé rano se hecnu a jedu běhat. Pravda ale je, že jsem to malinko přehnala a bolí mě kolená. ALe mám dolu 6 kg a cítím se skvěle. Klouby se spraví nějakou vyživou, ale tělo se krásně formuje
Odpovědět To se mi líbí0
Dobr den,Zřejmě nejste vůbec zvyklá cvičit. Zkuste cvičit pomaleji i v menším množství cviků, pro začátek jen posilování na zemi doma třeba. Nebo pokud si na to sama netroufnete, tak se domluvte s trenérem ve fitku a on Vám s tím určitě pomůže. :-) Hlavně musíte správně dýchat při cvičení a hodně pít. Zdraví jídelníček je samozřejmost. Co takhle rychlou chůzi, zkoušela jste? Nemůžete hned začít běhat, když vaš tělo není zvyklé.
Odpovědět To se mi líbí1
@Andrea Pokud nevíš co a jak, tak určitě doporučuji ve fitku mít trenéra, jak říkáš, tak tě to naučí a pak už budeš moct cvičit sama bez jejich pomoci a pak můžeš cvičit i sama nebo venku :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@Andrea Já chodím do fitka, běhání mi taky nic neříká, takže to pro mě nepřipadá v úvahu a taky jsem měla dost vysokou váhu, takže bych ani běhat nemohla, abych si neodrovnala klouby. Takže jsem začala pomalu ve fitku s trenérem a teď už hezky cvičím sama :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Taky chci začít cvičit, ale běhání mě nějak moc nezaujalo a nebavilo, tak jsem uvažovala, že bych začala chodit do fitka, ale s tím zkušenosti nemám a taky nevím jestli umím správně cvičit, protože se taky hodně zadýchávám při cvičení, tak jsem si říkala, že tam mě to naučí :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, myslím že ti chybí nějaký vitamín nebo cvičíš asi špatně, tohle se mi stávalo, když jsem začínala cvičit a šatně jsem u toho dýchala, začala jsem chodit do fitka a poradila se s trenérem a ten mi poradil co a jak, tak můžeš začít klidně s trenérem a pak můžeš pokračovat bez něj :-).
Odpovědět To se mi líbí0
pokud aktivne sportujete a chcete se zbavit i par kilo, doporučuje se brát něco na odvodnění organizmu, hodně to pomáhá
Odpovědět To se mi líbí0
prostě si řekněte že chcete cvičit a cvičte. Nebo běžte běhat.Jen opatrně na bolest kloubu.
Odpovědět To se mi líbí0
jaké cviky chcete provozovat? Hlavně opatrně, u některých cviku mužou začít pobolívat klouby
Odpovědět To se mi líbí0
chce to pevnou vůli a pujde to. Já chodím běhat. Malinko mě u toho pobolívají klouby, ale jinak super. Jsem se sebou spokojená
Odpovědět To se mi líbí0
pokud tě sport baví, dělej to, protože to budeš dělat s láskou. Jen opatrně, je to zátěž na klouby.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Štír Vyslovili jste nahlas své přání a čekáte, že se splní. Dodáváte si energii, abyste nepřišli o úspěchy,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jiří, Juraj, George

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu