Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Jednorázové nebo látkové pleny

Zdravím všechny maminky,chtěla bych vás poprosit jestli byste se nepodělili o vaše zkušenosti s plenami pro novorozence,budu mít moje první miminko takže se v tomhle ještě nevyznám.Je lepší používat jednorázové nebo látkové pleny?Předem děkuji za všechny rady
Celkem 25 odpovědí Zobrazit jako strom
@babička Mazání je potřebné, pokud je nějaký problém. Ale nevidím důvod proč mazat preventivně. Používáme látkové pleny a syn na opruzeniny netrpí (až na období růstu zubů). Látkové pleny jsou prodyšnější a není v nich takové teplo. Když má výjimečně jednorázovku, tak je to na tom zadečku hned poznat. Prostě jednorázovka je igelit a ještě k tomu napuštěný chemickým kdovíčím (však si vzpomeňme na reklamy jak se moč v plence mění na "gel"). A v dnešních látkových plenkách je takový výběr, že přebalování může být velmi jednoduché - např. kalhotkové látkové pleny na suchý zips. Vyvařování ani žehlení není nutné. Plenky, které používáme 2,5 roku jsou až na výjimky v bezvadném stavu. Jednorázovky jsou sice o něco pohodlnější pro rodiče (odpadá praní), ale ekologičtější, levnější a zdravější je přebalování do látkovek.
Odpovědět To se mi líbí1
@Lenka opruzeninám se vyhnete jen když budete přebalovat a přebalovat,mazání je také potřebné,jednorázovky jsou stejně dobré jako látkové-jsou ovšem pohodlnější.Nechtějte se vracet tam kde se nedaly pleny sehnat a stále se vyvářelo a žehlilo a když vám plena vydržela pouze měsíc a byl z toho roztrhaný hadr tak je lepší jednorázovka ,to jsou mé zkušenosti,ale dnes už babičky.
Odpovědět To se mi líbí0
@Verča chtela bych se zeptat jake pleny pouzivate? mame par na zkousku, ale rada bych jich koupila vic
Odpovědět To se mi líbí0
samozřejmě, každá maminka si to dělá po svém. některé natírájí proti opruzeninám a některé ne.Především jde o to, aby miminko bylo v pořádku, nebylo z toho nervozne.
Odpovědět To se mi líbí0
Já si na rozdíl od některých maminek přede mnou nemyslím, že je nutné hlavně mazat proti opruzeninám. Prodyšnějšími plenkami se opruzeninám snáz předchází. A prodyšnější jsou samozřejmě látkové pleny než jednorázové. A čím méně různých přípravků na dětský zadeček (a nejen na ten), tím líp.
Odpovědět To se mi líbí0
zadeček umyjte čistou vodou, natřete kremem proti opruzeninam, dejte pod neho nepromokavou podložku a nechte ho větrat a větrat
Odpovědět To se mi líbí0
jakékoliv. Stejně nejduležitější je natírat zadeček proti opruzeninám a hodně vetrat. Hlavně ted v létě.
Odpovědět To se mi líbí0
přes den dávám látkové a v noci jednorazové. Stejně si myslím jako ostatní maminky, že nejduležitejší je natírat zadeček proti opruzeninám, plinky jsou všechny stejne.
Odpovědět To se mi líbí0
taky jsem názoru že nejsou duležité pleny, ale péče o dětský zadeček. Pak to pleny nezachrání
Odpovědět To se mi líbí0
jak již píšou níže, je to uplně jedno, nejdůležitější je natírat zadeček krémem proti opruzeninám, at miminko netrpí
Odpovědět To se mi líbí1
každému miminku vyhovuje jený druh plen. Myslím si ale že nejdůležitější že zadeček pravidelně natírat kremem a tak předejít nepřijemným opruzeninám.
Odpovědět To se mi líbí0
@Tamara používala jsem snad všechny značky plen co jsou v obchodě, zadeček natírala kremem proti opruzeninám a nikdy nic. Krásný a ružový zadeček. Ae zase chápu, že každá pokožka je jinak citlivá.
Odpovědět To se mi líbí0
No dneska to není zrovna jednoduché najít něco šetrného a bez chemie.
Odpovědět To se mi líbí0
@MartinaBlahova Mazání není vždycky řešením, tomu je právě potřeba předejít za pomoci vhodných plínek.
Odpovědět To se mi líbí0
v podstatě jakékoliv.Každému vyhovuje něco jiného.Hlavně nezapomínat namazat dětský zadeček proti opruzeninám
Odpovědět To se mi líbí0
@Síma Jelikož se u nás dají sehnat šetrné a kvalitní plíny jednorázové, tak si myslím že ty látkové nebudou až zas tak v kurzu. Co si budeme vykládat, s jednorázovkami je to všechno jednodušší
Odpovědět To se mi líbí0
Určitě jednorázovky ! S látkovkama jsem se nějak nesžila a vůbec nám nevyhovovaly.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj, dají se sehnat nějako ekologické jednorázové plenky ?
Odpovědět To se mi líbí0
@Olivie To záleží na tom, jaké plenky budete používat, jestli máte sušičku atd. Látkové poradkyně doporučují maminkám, které nemají sušičku, mít připraveno 25 přebalení. Já ale nikdy tento počet neměla a látkuji už dva roky.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, chtěla jsem se zeptat kolik je potřeba látkových plenek pro miminko. Jednorázové nechci :-) .... děkuji předem za odpověď
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu