Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Jít nebo nejít na neschopenku?

Šárka 18. 1. 2016 12:43
Ahoj maminky prosím Vás o Váš názor.... v listopadu jsem potratila na 6tt těhotenství .... nemusela jsem na kyretáž odešlo to ze mě samo .. dnes jsem opět v 6tt a myslela jsem si ,že mě doktor pošle hned na neschopenku ,ale řekl mi ať se rozhodnu sama .. Jaký na to máte nároz vy?? Dělám na pumpě 12tky (2 denní, 2 noční, 4 dny volna)....
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
Simona 4. 2. 2016 20:24
V těchto věcech těžko někomu radit. Ale mně bohužel nedopadly již 2 těhotenství. Ve druhém těhotenství jsem se snažila pracovat a nejít hned na nemocenskou, ale fyzicky to pak stejně nebylo možné, takže jsem musela. A nyní bych již po mých zkušenostech s neschopenkou neváhala. Vím, že těhotenství není nemoc. Ale noční směny a střídání s denníma jsou zátěž pro tělo, natož pro těhotnou. Navíc i dle zákoníku práce, pokud zaměstnavatele požádáte, nesmíte pracovat v noci. Navíc pracujete s lidmi, s velkým množstvím neznámých lidí, a je zde tedy určitě vyšší riziko chytit nějakou nemoc. Ale je to můj názor. Záleží na vás jak se cítíte, jakou máte imunitu apod. Každý člověk je jiný.
Odpovědět To se mi líbí0
Norisa 4. 2. 2016 14:13
Podle mě bych ještě s neschopenkou počkala. Je známo, že ženy, které si přejí miminko a potratí jsou při druhém těhotenství velmi často psychicky napnuté. Jednoduše řečeno čekají kdy se to zase pokazí. Myslím, že pracovat a tím pádem příjít na jiné myšlenky není špatné. Jsem porodní asistentka a pracovala jsem až do 25. týdne, teď již na NP jsem. Někdy i 4-5 směn za sebou. Noční, denní a 8 hodinové směny. Člověk ale potom opravdu myslí na obyčejné věci. Pokud věříte svému gynekologovi, je to dobrý lékař, tak on nebo ona ví, kdy byste opravdu do práce chodit neměla. V tom případě by vám nedával na rozmyšlenou. A pokud se v práci budete cítit špatně a budete chtít být raději doma tak pak bych teprve šla na NP. Ale jen můj názor :) Ženské tělo je úžasné, avšak těhotenství je pro něj zátěží nejvyššího kalibru. Chce to klid a dávat na sebe pozor ale ne přehnaný. To neprospěje ani Vám ani miminku. Přeji jen pěkné chvíle a zvládněte to.
Odpovědět To se mi líbí0
Anonym 2. 2. 2016 22:56
Ahoj, v prosinci sem prodělala samovolný potrat v 8tt. Doktorka mi doporučila jít na revizi, tak sem ji poslechla. Hned na druhý den jsem šla do práce na odpolední. Práci mám hodně fyzicky náročnou. Ale doma bych se asi zbláznila, takže jsem neodpočívala. Cítila jsem se po fyzické stránce dobře. Teď v lednu jsem dostala menzes jen 3 dny, přesně měsíc po revizi. Tak uvidím a počkám, kdy zase otěhotním :) Záleží na tobě jak se cítíš.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu