Maminka.czDiskuze

k zamyšlení....

Brblalka 24. 1. 2012 11:14:41
Já nevím, ale zrovna v naší široké rodině nemám pocit, že by k tomuto docházelo. K nějaké individualizaci. Moje tchýně je v důchodu, má mnoho aktivit a přesto má vždycky čas na svá vnoučata. Probíhá jak hlídání např. po nemoci tak i pobývání u babičky včetně her, procházek, čtení atd. Tchýně si dceru už ve školce brala vždy jednou týdně po obědě ze školky a teď ji stejně tak 1x týdně bere ze školy. A to z důvodu, že si ji chce užít, tak mi to sama řekla. A opravdu si to užívají. Vždycky má navařeno dopředu, takže neprobíhá hlídání, ale aktivně spolu tráví čas. Moji rodiče bydlí dále, takže vždycky volají, jestli si můžou vzít dcerku na víkend. Moje mamka je nemocná,fyzicky toho moc nezvládá, ale s dcerou si spolu čtou nebo hrají hry. S mým taťkou zase chodí ven. A k tomu lítání dětí venku. My bydlíme na samotě u lesa, takže dcera mívá doma kamášky a lítají venku před barákem. Ovšem nevím, jestli bych nebyla nervózní z lítání venku, kdybychom bydleli na sídlišti. Ještě, když jsme tam bydleli a kolegyně mi potvrdila, že to stále probíhá, že děti se tam shlukují v partách. Sedí na trubách od horkovodu a čudí (přinejmenším probíhá i alkohol a drogy). Na vození dětí do kroužků nevidím nic špatného, když dělají děti to co je baví a nemají jich zbytečně moc, což je opět individuální. Budu raději, když bude chodit do kroužků než aby se chytla nějaké party a seděla na tom horkovodu nebo třeba doma před televizí či počítačem a nudila se. Pro mne je tedy navštěvování kroužků určitý způsob, jak dceři ukázat, že existuje spousta aktivit, které může dělat a samozřejmě je na ní, co bude chtít dělat. Zároveň má, ale čas jen sama pro sebe resp. čas na hraní. Je mi líto některých dětí, kde rodiče nevidí smysl v tom, aby se naučily lyžovat, bruslit, plavat atd. Pokud to nejsou finanční důvody, protože bohužel i tato oblast se stává dosti nákladnou. A samozřejmě se návštěva kroužků nevylučuje s tím, že do bazénu chodíme ještě o víkendu společně. Co se týká duchovní stránky, tak dcerka by bez pohádky neusnula a já sama miluju, když si vleze večer ke mně do postele a čteme si a pak si ještě povídáme. Ale to už jsem odbočila
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme