Maminka.czDiskuze

RE: Kdo z nás je vlastně sobec?

Paul 30. 1. 2015 2:04:50
Dobrý den, je mi líto, ale vypadá to že váš přítel má věci týkající se vašeho společného vztahu (a zejména jeho finanční stránky) pevně ve svých rukou, což by asi nevadilo, kdybyste to tak chtěla. Ale podle nadpisu vašeho příspěvku to vypadá, že si to až tak moc nepřejete. Kdybych byl na vašem místě, nelíbilo se mi např. to, že si nesmíte nic plánovat o víkendech, kdy on nejede do školy, protože, jak tvrdí, je to čas pro vás dva. Ano, mohl by to být váš společný čas, kdybyste se na tom spolu domluvili, ale zdá se mi, že to u vás není věc domluvy, ale on vám to diktuje. Lidé jsou různí a některým to třeba tak vyhovuje, ale mně v tom popisu vašeho vztahu chybí trochu víc rovnoprávnosti. Zkuste s vaším přítelem probrat, jak si představuje společné hospodaření po vstupu do manželství, jak vnímá Vaše právo na to mít pro sebe nějakou část volného času a jak Vám chce pomoci v tom, abyste se mohla setkat se svými kamarádkami. Zkuste se ho zeptat, zda by při vstupu do manželství na Vás napsal půlku SVÉHO bytu a možná vám to pomůže si ujasnit, jak moc je Vám oddaný. Mám spíš obavu, že jak si teď nárokuje váš čas, a zároveň vám znemožňuje (nebo určitě teda nepomáhá) si udržovat a budovat vlastní zájmy a vztahy, může si časem nárokovat víc ("okradeš náš spol.rozpočet"), chtít vás mít na sobě závislou. Měla byste si s ním vážně promluvit a dát mu najevo svou nespokojenost s tím, jak se k vám v těchto věcech chová. Pokud o tom nebude chtít v klidu hovořit a nějak se domluvit, mohlo by to znamenat, že to není vhodný partner. Nebojte se toho. Teď je přece doba, kdy si máte ověřit, jestli s ním chcete vstoupit do manželství nebo ne. Lépe je ztratit dva roky chození, než pak trpět celý život a nepřímo způsobovat utrpení např. i dětem... Moc bych vám chtěl doporučit, nebojte se, zajděte si do nějaké manželské a rodinné poradny a promluvte si o tom s poradcem nebo poradkyní. Myslím, že vám potvrdí, že to není v pořádku. Jestli je váš přítel OK, tak tak tam klidně zajde s vámi a bude se podílet na tom, aby se věci vyřešily k oboustranné spokojenosti. Držím pěsti.
Pavel
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Video

Diskuze

Doporučujeme