Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Kdy by mělo mít dítě svůj pokoj

Ahoj maminy, přemýšlím nad otázkou kdy dát našeho Kubika do vlastního pokoje ... je nám zatím 7 měsíců , (to je asi ještě brzy) jen bych si chtěla udělat obrázek od kolika zhruba je dítě samo ve vlastním pokoji.
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
Ahoj, samostatné spaní v dětském pokojíčku je určitě hodně individuální, moje dcera (nyní 8 měsíců) spí ve svém pokojíčku už od 3 měsíců. Vyhovuje to nám i jí. Je znát, že tam má svůj klid a spí se jí tam líp a pro nás je to taky super, můžeme večer bez starostí rozsvítit lampičku, číst si...atd ;-) :-) Je pravda, že když má neklidné spaní kvůli zoubkům atd, tak se docela naběhám a je to nepříjemné, ale občas se to dá přežít.
Ještě máme 5 tiletého syna a ten spí ve svém pokojíčku taky cca od 4 měsíců. , ale jako prvorozený byl rozmazlenější, často se budil na kojení a tak jsem si ho z lenosti vždy v půlce noci brala k nám do postele, to už bych neudělala, pak jsem se ho do cca 3 let nemohla zbavit :-D . Teď jsem stoprocentně přesvědčená, že je spokojená dcera i já, a to je důležitý, takže spaní v samostatném pokojíčku doporučuji co nejdřív, ale záleží na každém co mu vyhovuje. Pokud budete spokojeni vy, bude spokojený i mimčo. A taky samozřejmě záleží na tom, jak to doma máte...pokojíček by měl určitě být blízko ložnice...
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky mám dvouletou dceru a svuj pokoj má od 10 měsíců,souhlasím s tím že ve chvíli kdy ti spí celou noc tak tomu nic nebrání. aspoň si večer můžete pustit film v posteli :-) to jsem sin dost užívala,malou to budilo a z gauče to není ono ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, myslím si, že to záleží na dítěti, jak spinká. Pokud ještě kojíte v noci, jak často se budí a tak. My jsme dali dcerku do pokojíčku v osmi měsících. Zjistili jsme, že se jí samotné spí asi lépe (na pár dní jsme s manželel spali v obýváku, než jsme přestěhovali postýlku ), možná jsme ji budili tatínkovým chrápáním, mojím přetáčením... a ona sama neuměla usnout, takže jsme museli dávat dudu, aby usnula. Od té doby co spinká sama, tak se míň budí. Když se vzbudí, tak si najde v postýlce dudu a dá si ho sama, ale když ho nenajde, tak se začne ozývat a musíme tam jít ji ho dát a spinká zase. Takže co spí sama, tak spí celou noc, max. 1x se vzbudí, ale je to jen občas. V noci jsme nekojili od šesti měsíců, tak nám toto v cestě taky nestálo... ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, já myslím, že to záleží na dítěti, některé je připravené dřív jiné později. Když ti vydrží spát relativně celou noc, myslím, že by nic vlastnímu pokoji nebránilo. Já mám dvě holky, 2 měsíce a téměř 3 roky, docela ráda bych tu starší dala do vlastního pokoje, ale nemáme na něj místnost, tak spíme všichni čtyři v ložnici. Má to své výhody (lépe je slyším a mohu rychleji reagovat na jejich potřeby) i nevýhody (když jedna pláče, někdy vzbudí i tu druhou). Přeji bezproblémové stěhování. :-*
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Vodnář O peníze se teď nebojte. I když jste měli o vánočních svátcích velké výdaje, vše jste ustáli. Vy se o…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vladislav, Vladislava, Priska

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu