Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Kdy by mělo mít dítě svůj pokoj

Jindřiška:) 23. 9. 2010 20:15
Ahoj maminy, přemýšlím nad otázkou kdy dát našeho Kubika do vlastního pokoje ... je nám zatím 7 měsíců , (to je asi ještě brzy) jen bych si chtěla udělat obrázek od kolika zhruba je dítě samo ve vlastním pokoji.
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
janskap1 11. 3. 2011 19:52
Ahoj, samostatné spaní v dětském pokojíčku je určitě hodně individuální, moje dcera (nyní 8 měsíců) spí ve svém pokojíčku už od 3 měsíců. Vyhovuje to nám i jí. Je znát, že tam má svůj klid a spí se jí tam líp a pro nás je to taky super, můžeme večer bez starostí rozsvítit lampičku, číst si...atd ;-) :-) Je pravda, že když má neklidné spaní kvůli zoubkům atd, tak se docela naběhám a je to nepříjemné, ale občas se to dá přežít.
Ještě máme 5 tiletého syna a ten spí ve svém pokojíčku taky cca od 4 měsíců. , ale jako prvorozený byl rozmazlenější, často se budil na kojení a tak jsem si ho z lenosti vždy v půlce noci brala k nám do postele, to už bych neudělala, pak jsem se ho do cca 3 let nemohla zbavit :-D . Teď jsem stoprocentně přesvědčená, že je spokojená dcera i já, a to je důležitý, takže spaní v samostatném pokojíčku doporučuji co nejdřív, ale záleží na každém co mu vyhovuje. Pokud budete spokojeni vy, bude spokojený i mimčo. A taky samozřejmě záleží na tom, jak to doma máte...pokojíček by měl určitě být blízko ložnice...
Odpovědět To se mi líbí0
spiky 29. 9. 2010 0:15
ahojky mám dvouletou dceru a svuj pokoj má od 10 měsíců,souhlasím s tím že ve chvíli kdy ti spí celou noc tak tomu nic nebrání. aspoň si večer můžete pustit film v posteli :-) to jsem sin dost užívala,malou to budilo a z gauče to není ono ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
lilith 27. 9. 2010 13:09
Ahoj, myslím si, že to záleží na dítěti, jak spinká. Pokud ještě kojíte v noci, jak často se budí a tak. My jsme dali dcerku do pokojíčku v osmi měsících. Zjistili jsme, že se jí samotné spí asi lépe (na pár dní jsme s manželel spali v obýváku, než jsme přestěhovali postýlku ), možná jsme ji budili tatínkovým chrápáním, mojím přetáčením... a ona sama neuměla usnout, takže jsme museli dávat dudu, aby usnula. Od té doby co spinká sama, tak se míň budí. Když se vzbudí, tak si najde v postýlce dudu a dá si ho sama, ale když ho nenajde, tak se začne ozývat a musíme tam jít ji ho dát a spinká zase. Takže co spí sama, tak spí celou noc, max. 1x se vzbudí, ale je to jen občas. V noci jsme nekojili od šesti měsíců, tak nám toto v cestě taky nestálo... ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Eva P. 23. 9. 2010 20:30
Ahoj, já myslím, že to záleží na dítěti, některé je připravené dřív jiné později. Když ti vydrží spát relativně celou noc, myslím, že by nic vlastnímu pokoji nebránilo. Já mám dvě holky, 2 měsíce a téměř 3 roky, docela ráda bych tu starší dala do vlastního pokoje, ale nemáme na něj místnost, tak spíme všichni čtyři v ložnici. Má to své výhody (lépe je slyším a mohu rychleji reagovat na jejich potřeby) i nevýhody (když jedna pláče, někdy vzbudí i tu druhou). Přeji bezproblémové stěhování. :-*
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Býk Se členy rodiny máte naštěstí nyní podstatně více společných témat, než tomu bylo v předchozí době a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Monika, Konstantin, EleniRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu