Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Kdy jste koupili dítěti první mobilní telefon?

Dobrý den, potřebovala bych od Vás radu. Máme sedmiletého syna a ráda bych ho měla pod dohledem když jde po škole ven. Problém je, že mi připadá celkem brzo v tomto věku mu kupovat mobilní telefon. Co myslíte?
Celkem 11 odpovědí Zobrazit jako strom
Zdravím, náš syn dostal první telefon teď když šel do třetí třídy, což je v osmi letech. A to proto, že od třetí třídy chodí děti na hlavní budovu (první a druhá třída byla na pavilonku), a tam se velice špatně domlouvá kdy a jak jdou děti domů. A navíc v té třetí třídě mají telefon už snad všichni šok
Odpovědět To se mi líbí0
@Ivana Souhlasím s Vámi, náš synek ho dostal mezi pátým a šestým rokem, je také autista, a od chvíle, kdy měl telefon, zůstával i chvilku sám doma, do té doby ani náhodou, i kdybych šla jen vysypat koš. Celkově to pomohlo k jeho osamostatnění. Dnes mu je 18 let, a telefon mu hodně ulehčil život, a dodal mu bezpečí. Pokud nevěděl co dělat, jakým autobusem jet, když se mu podařilo sednout do špatného autobusu a byl v místě kde to neznal, tyto lidé s touto diagnozou potřebují poradit, postrčit i v naprosto normálních věcech, například co si obléci, prostě zavolal a my ho navigovali, takže za mě byl pro nás telefon opravdu přínosem.
Odpovědět To se mi líbí0
Obě moje dcery dostaly telefon v okamžiku, kdy se začaly venku pohybovat samy (cesta do školy, kroužků,...), bylo to cca ve 2. nebo 3. třídě. Jejich první telefony byly jednoduché základní modely "vylepšené" atraktivním pouzdrem. Toto se ukázalo jako docela rozumné, protože jeden z telefonů nocoval ve škole na okně (s tím jsme se druhý den naštěstí setkali), druhý se navždy vytratil po cestě z tělocvičny. Není špatné děti zapojit do hospodaření s kreditem. Starší dcera byla nucena sáhnout do prasátka po tom, co si s kamarádkou poslaly během jednoho dne cca 100 SMS, pamatuje si to dodnes ;-).Když to shrnu: v tomhle věku by měl podle mně telefon sloužit především pro komunikaci s rodinou, žádný internet, žádné hry. Ale jako matka jsem byla mnohokrát ráda, že děti telefon měly.
Odpovědět To se mi líbí0
@Ivana Tak to chápu. Jestli mu to pomáhá, tak v tom nevidím žádný problém. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Dcerce bude na konci února 8 a mobil ona i starší brácha dostanou letos pod stromeček. Jezdí min. 1x týdně sami autobusem ze školy a už se stalo, že měl zpoždění a já nevěděla, kde jsou. Takže pro můj klid ho dostanou.
Odpovědět To se mi líbí0
@Karolína já koupila vnoučkovi první mobil když mu byly 4 roky, je pravda že jde o netradiční dítko (je autista) od 4 let čte a počítá a aplikce na mobilu mu pomáhají s komunikací, on jinak nemluví, ale pokud dojde k záchvatu tak jej skvěle uklidní, i když má tedy velkou spotřebu tabletů (cca 3 měsíce jeden) mobil mu zatím drží
Odpovědět To se mi líbí0
@Karolína Dost přemýšlím nad těmi watchy. Vypadají dobře. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
@pastelka11 Zkusím to tam najít.
Odpovědět To se mi líbí0
@Karolína Nevím proč, ale zmizel mi tady příspěvek. Koukněte například na alzu, tam něco podobného mají.
Odpovědět To se mi líbí0
@pastelka11 A můžeš mi napsat kde je najdu? Když to dám do googlu, tak to nejde klasické hodinky akorát na malou ruku.
Odpovědět To se mi líbí0
Taky mi to v sedmi letech příjde brzo dávat dítěti mobil. Pokud vím, tak existují i nějaké náhrady mobilních telefonů jako jsou třeba hodinky pro děti. Jde přes ně normálně komunikovat s dítětem kdykoliv budete chtít. :-)
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Váhy Podaří se vám zazářit, svým vrozeným sexappealem budete vyčnívat v každé společnosti. Ani váš vytoužený…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Hedvika, Heda, DespinaRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu