Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Kdy začalo vaše dítě pást koníčky ?

IvetaJ 15. 9. 2009 14:08
Starší syn, dnes skoro čtyřletý, ve 3 měsících dle mudr. špatně "pásl koníčky" a tak jsme absolvovali vyšetření na neurologii a naštěstí byl v pořádku. Přesto jsme asi 3 měsíce docházeli na fyzioterapii, kdy se synem cvičili a my pak doma také. Mladšímu synovi jsou dnes 3 měsíce a také moc nepase, řve, je vzteklý...přitom ho od narození dávám několikrát denně na chvíli na bříško, aby trénoval a dr. ho chválila. Teď má ale skoro 7kg a jakoby tím, uak je těžší, neunesl svojí váhu. Jaké máte zkušenosti ? Přivítám i jakékoliv rady, jak ho v jeho snažení podpořit . díky !!! Iveta
Celkem 18 odpovědí Zobrazit jako strom
Jana 25. 11. 2015 11:06
Náš malý začal pást koníčky až kolem 5. měsíce. Na bříšku se mu ale vždy líbilo a hlavičku jinak držel dobře. Dnes 2,5 roku - těžká mentální retardace a centrální hypotonie.Paní doktorka nám do 8. měsíce tvrdila, že je vše v pořádku...Každé mimi je jiné, ale je dobré mít se na pozoru.
Odpovědět To se mi líbí0
Very 13. 3. 2010 19:50
SluníčkoMartinko........buď v klidu.hlavičku drží, a to je dobře.....a že se jí nelíbí na bříšku?! Já myslím, žeto nevadí......nám se taky všechno nelíbí ;-) Ono si to svůj čas najde.... náš malý ve 4 měsících hlavu sotva udržel..věčně dral nosem o podložku :-D :-D a teď už bude mít skoro rok....a je to rarach k pohledání :-D
Odpovědět To se mi líbí0
slunickomartinka 5. 3. 2010 21:23
Zdravím,pokouším se být v klidu, ale máme 4m, hlavu sice držíme hezky, na bříšku se nám ale ne a ne líbit, zkouším si malou dávat na sebe, ale moc to nezabírá, ani hračky v blízkosti...do kdy mám být v klidu?
Odpovědět To se mi líbí0
lenurdak 7. 1. 2010 21:28
Děvčata, každé dítě je individuální. Hlavně na nic netlačte, když něco dělá moc brzy není to dobré. Nespěchejte, vše má svůj čas :-)
Odpovědět To se mi líbí0
daninka1 29. 12. 2009 17:35
Nikýsek pase koníčky asi od 2 měsíce a od 3 měsíce už několik minut. Nyní má 4,5 měsíce a už se sám přitáhne do sedu. Párkrát se už přetočil z bříška na záda a chtěl by lést, ale nejde mu to. Je moc šikovný
Odpovědět To se mi líbí0
Vanesa 29. 12. 2009 15:14
Vaneska poprvé začala pást koníčky ve 3 měsících a na bříško se sama otočila v 6 měsících.S manželem jsme měli takovou radost.Je to krásný pocit.. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 8. 12. 2009 10:43
Ahojky Kiro. Nestresuj se tím, náš malý začal pást koně ,když už měl čtyři měsíce.....do té doby ležel na bříšku (když sem ho otočila) jak lata.......ani se nehl. :-D Každé dítko je jiné......
Odpovědět To se mi líbí1
Kira 7. 12. 2009 13:09
Ahoj holky, naše malá bude mít 14.12. tři měsíce a pořád nepaseme :( dávám ji na bříško skoro od návratu z porodnice, ale vždycky jen na sekundu zvedne hlavičku a buch s ní zase zpátky na deku. Deka je celá oslintaná a malá ve výsledku začne křičet, jak se jí to nelíbí :( ve čtvrtek jdeme na tříměsíční kontrolu tak jsem zvědavá co mi doktorka řekne. Jinak je malá moc šikovná, sama se otočí na bok, povídá, hraje si s ručičkama, štěrkátkem i zvířátkama na hrazdičce. Akorát to bříško to je boj, nemáte nějaký tip jak jí to zpříjemnit?díky
Odpovědět To se mi líbí0
Falco 3. 10. 2009 23:43
Ahojte maminy, jsem tu nová a tak se drze připojuji k diskuzi, pokud to nevadí. :-[ Jinak máme klučinu, 29.9. mu bylo 6 měsíců. Ani nevím ldy jsme začli pást, ale bylo to brzo, Teď už krásně sedíme, lozí po čtyřech, staví se na hlavičku a na nožky, takže mostuje, Je dost živej, všechno dělal hodně brzo. Teď má 6,55kg což doktorce přijde málo, ale nato jak je akční, tak si myslím, že je to akorát. Jinak je milionovej. <:-) Snad to nezakřiknu??? !!! O<img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" /> Ale je pravda, že každé mimčo je jiné. Některé jsou aktivnější, jiná pomalejší, ale časem to doženou všechny. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 28. 9. 2009 12:41
Jo jo, a kamrádka má holčičku sedum a půl měsíce, z bříška zpět se taky ještě neotočí a nestrčí si ani palec do pusy.
Odpovědět To se mi líbí1
Luca83 28. 9. 2009 9:53
Je pravda, že každé dítě je jiné, ale stejně to maminám nedá, aby nesrovnávaly své dítě s ostatními... Co dítě, to originál :-)
Naše malá už od narození hezky držela hlavičku, koníčky začala pást ve 2 týdnech, ve 3 měsících se otáčela na bříško i zpět - ale jen na jednu stranu, na druhou o měsíc později. Kamarádka má holčičku 6 měsíců a otáčí se zatím jen na bříško.
Odpovědět To se mi líbí1
Very 23. 9. 2009 14:42
@Bren tak to sem klidná. :-D Ještě máme měsíc čas. :-D Vím žekaždé dítě je jiné......... ale když tak občas člověk koukne jinam....... :-D Zatím ale nějak nestresuju. Naštěstí. Vidím pořád syna kamarádky, který když měl půl roku, tak ještě pořádně ani hlavu nedržel, měl ji velkou, nemohl ji unést. :-D
Odpovědět To se mi líbí0
Bren 23. 9. 2009 11:58
@Very Moje dcerka se úspěšně přetočila z bříška na záda v sedmi měsících, do té doby na bříšku ležela a když chtěla obrátit, tak plakala a čekala kdo se jí ujme. :-) Hlavně to dítě moc nepozorovat, každé je jiné, každé to má nastaveno časově jinak. Vím sama, jaké hrůzy jsem prožívala, když moje dítě dělalo vše opožděně - a hle, je z ní holka jako květ, jen kdyby tu pusu někdy zavřela. <img alt=)" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/03.gif" /> Budu mít druhé a dala jsem si závazek, že se už nebudu tak stresovat. Teď jen aby mi to vydrželo. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 23. 9. 2009 7:49
A kdy se vám dítko začalo zase z bříška točit zpátky na záda? To naše nějak nechce....... :-\
Odpovědět To se mi líbí0
Libuska 20. 9. 2009 21:36
Ahojky, moje dcera byla taky kus, ale na té váze snad tolik nezáleží... Ve třech měsících ale nic nepásla, to naopak začala polohu na bříšku odmítat. Trošku se zvedala, když jsem ji měla položenou na hrudníku - to se dětem obvykle líbí, protože jsou blízko mamince. Pak najednou přišel čtvrtej měsíc, najednou byla schopná pást a vzít do ruky v poloze na bříšku hračku, a začalo se jí to líbit. Od té doby byla na břiše pořád.
Odpovědět To se mi líbí1
Bren 16. 9. 2009 19:15
Musím přidat můj zážitek z novorozenecké JIP-ky v Brně. Těsně po porodu tam přivezli holčičku, která se narodila s těžkou srdeční vadou a čekal jí inkubátor, operace a léčba. Dali jí do inkubátoru, položili na bříško...a milá několikhodinová holčička se vzepřela na ručkách a pásla koníčky, za totálního zděšení všech nás okolo. Prostě - je to nevyzpytatelné. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 15. 9. 2009 18:35
@Very No prostě ho zkoušej dávat na bříško, po chvilkách, a on se sám naučí....... ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 15. 9. 2009 18:34
Ahojky. Neboj, můj malý pásl pořádně koně snad až ke konci 4 měsíce. Předtím ležel jak placka :-D Někomu to jde dřív, někomu pozděj....... Od kámošky její klučina držel pořádně hlavu až v půl roku, měl ji velkou, nemohl ji udržet.... :-D a je naprosto v pohodě.
Odpovědět To se mi líbí1


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu