Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Kdy začít s obyčejným mlékem? Do 15 měsíců jsem kojila, teď dva měsíce je malý na Sunaru. Poraďte prosím

Celkem 6 odpovědí Zobrazit jako strom
Ahoj holky. Tak já zase prozměnu četla, že od jednoho roku se může dávat krabicové plnotučné mléko.... takže si nejspíš můžeme asi vybrat, co nám vyhovuje :-\ :-D :-D jinak to nevidím..... :-\ Mám pocit, že se té "pravé pravdy" - co a jak - nedopátráme.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojík,

můl pediatr, teda mojí dcery :-) mi říkal, že obyčejné mléko převařené může dítě od roka a nepřevařené od 2 let. Já jsem stejně raději čekala do 15 měsíců a začala z něho nejprve vařit krupici později kakao a bílou kávu. Ze začátku ji z toho mléka bolelo bříško a v noci pak plakala, tak jsem to pořád postupně zkoušela třeba 1x za 3 dny apod. až si na něj zvykla. Jinak co se všude uvádí tak do 3 let se má dávat pouze mléko čerstvé (né krabicáky s půlroční trvanlivostí) a pokud možno plnotučné. Od 3 let i krabicáky ale čerstvé je vždy lepší . Se Sunarem neporadím, moje dcera se v roce sama odstavila od prsa a ze dne na den nechtěla kojit, vyzkoušela jsem spoustu Sunarů i ochucených a nic, takže od roka žádné mléko nemá. Myslela jsem si že bude třeba často nemocná, ale nebývá prakticky vůbec. Snažím se jí dávat zdravé svačinky i obídky a chodíme denně ven a to jsou pro imunitu 2 základní věci. Hodně moc zdráví a úspěchů s přechodem na mléko přeje Jana.
Odpovědět To se mi líbí0
Já si myslím, že do tří let by dítě mělo dostávat speciální mlíčko v prášku: HAMI, SUNAR, NUTRILON, atd. Mám 22měs. dcerku, kojila jsem ji do 14měs, než se narodilo druhé mimi, které má teď 8 měsíců. Tu jsem kojila měsíců pět, protože byla líná sát, tak se mi pak mlíčko už netvořilo a přiznám se, že mě odsávání nebavilo a nebyl na něj čas. Starší se o mě totiž bála, co že to dělám.... Té první dávám HAMI, a mimi NUTRILON. Kravské mléko se může asi od dvou let, ale já jim ho dám až od tří let.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj.Jajovi je 20 měsícu-6 měsícu jsme kojili po 2-3hodinach pak jsem se malem shroutila přešli jsme na sunar.mam už 2děti a se sunarem jsem spokojena doktor nechal volbu na mě.po prvním příkrmu vypil 150 a mamko toje dobrota a ode mě už nechtěl taky co když to neteklo.na sunaru byl do 14 měsícu poa jsme davali plnotučné krabicové.před14dny mi naposled vypil hrnek mlíčka a nějak se šprajcnul a nechce ani tuk tak jime jogurty sýry lučinu atd,takže to mame tak.
Odpovědět To se mi líbí0
Můj starší syn ( bude mu 18 let) měl do jednoho roku sunar a asi ve 14 měsících ho začal blinkat (ono toho tenkrát tolik nebylo), tak nám doktor doporučil normální krabicové mléko a ani už se nemuselo převařovat. Má mladší dcera (18 měsíců) nechce žádné umělé mléko (bohužýel jsme kojili jen 4 měsíce). Na radu lékaře jsme zkoušeli téměř vše, co je na trhu. Pak jsme to vzdali, takže od 8 do 12 měsíců jsme jí kaše dělali ze sunaru, od roka už z normálního mléka. Je zdravá, krásně prospívá, přímo tabulkové dítě.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj....já s obyč mlékem začala od šestnácti měsíců,kojila jsem do devatenácti....máme mlíko domácí a většinou ho ani nepřevařuju,,,,doktor říkal že od roka se může normální mlíko,tak dávám a nijak mu to neva,,,
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu