Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Kočárek nebo šátek?

Šárkagrimová 31. 3. 2010 9:58
Zdravím všechny maminy Máte někdo zkušenosti s nošením dětí v šátku? Něco málo jsem o tom přečetla a zdá se mi to zajímavé. Faktem je, že v kočárku je dítě uzavřené a nevnímá okolí, když jedem na procházku. A také jestli máte nějaký tip na kvalitní a ne-drahý šátek.
Celkem 10 odpovědí Zobrazit jako strom
martah 19. 5. 2010 19:04
ahojte, tak já určitě budu pořizovat šátek a pokud najdu, navštívím i nějaký kurz na vázání, kde mi k tomu řeknou víc.
ale kočárek chcu mít taky a budu to střídat.
ale na to šátkování se moc těším!!!!!
Odpovědět To se mi líbí0
zuzkadolka 13. 4. 2010 8:21
Nazdárek mamky, tak jsem si tady přečetla hodně názorů a musím říct že je jich fakt dost.My často jezdíme po výletech tak se nám hodí kočárek.Nést dítě těžké přes 6 kg je dost náročné.Zjistila jsem že v časopise nebo na stránkách-máma a já- je tento článek.Kdo má zájem ať mrkne.Tak ahojte.
Odpovědět To se mi líbí0
Šárkagrimová 4. 4. 2010 8:58
Ahoj maminy,
tak mi to nedalo a zavolala jsem do Mamaway. Dozvěděla jsem se, že nošení dítěte v šátku vychází opravdu z dlouholeté tradice. Mamaway prý působí na celém světě od roku 2003 a byla jsem ubezpečena, že není znám jediný případ pádu maminy s dítětem. Hned jsem si šátek objednala, vyzkouším to a dám vědět. Prý se za pomocí šátku dá i kojit. Nemusíš dítě držet, jen prostě upravíš šátek a je to. Malej už má přece jen skoro 6 kilo. Jinak Mamaway má i pěkné oblečení nejen pro těhotné, ale i pro nás kojící maminy, dost promyšlené střihy, aby se dalo kojit i venku a nemusela si vytahovat celý prso (přeci jen jsem trochu stydlivá a běžet hned domů, když má malej hlad se mi nechce). Hned jsem i přiobjednala podprdu a nějaká trička a stahovací topík na břicho, mají to levný, tak jsem na to zvědavá. Škoda, že už nejsem těhotná. Když si představím, v jakých hadrech jsem chodila. Škoda, že to tu nebylo dřív. No aspoň si to užiju při kojení. Nebudu sem radši pro vás dávat odkaz, ale když zadáš normálně v seznamu Mamaway, tak Ti jejich internetový krámek vyběhne. Je tam právě i to povídání o nošení v šátku a návody. Za chvíli začne teplo, už se těším jak budu trajdat po venku. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
marketavod 1. 4. 2010 23:02
Ahoj, no já jenom mi to nedá něco nepřidat. Nezapomněly jste maminy taky trochu na zvyky a návyky miminek? Jsem zvědavá jak vám bude spát v létě v kočárku, když ho budete celou zimu a jaro tahat v šátku. Každý ví, že si mimča vybírají. Stačí je naučit na houpání v kočárku a je problém pro budoucí spaní a co potom když bude od mala zvyklé na těsný kontakt s matkou v šátku, to si moc neumím představit. Navíc si myslím, že i mimčo postupem času prostor a pocit, že máma je sice na blízku, ale nemusí být neustále v těsné blízkosti. Osobně si neumím představit jít s prckem v šátku po městě a ještě táhnout nákup. Takhle jsem to dala pohodlně pod kočárek a bylo a mohla jsem si vychutnat ten super pocit, že si v kočárku vezu největší poklad. Pro šátek jsem v případě nutnosti na domácí nošení a přeběhnutí k sousedce na kafe. Samozřejmě, že se šátek nosil od nepaměti, ale proč asi. Protože neexistovala mateřská a žena tak musela s dítětem pracovat. Navíc bych se bála i zmiňovaného pádu. Je to můj názor, ale rozhodně ho nikomu nevnucuju.
Odpovědět To se mi líbí0
Ája Andruša 1. 4. 2010 21:41
SarkaG: Přesně tak. Na střídačku to asi vyzkouším. Pro Evropany je to novinka a naopak v rozvojových zemích a v dávných dobách to bylo úplně přirozené. Žena měla volné ruce na práci a na ostatní děti a miminko bylo spokojené, protože stále bylo v centru dění a hlavně blízko u maminky. Problém je pouze ten, že když si mimčo zvykne pouze na šátek, nikdo vám je nevezme na procházku. Babičky a dědečkové tomu nejsou tak nakloněni a když jim dáš mimčo do kočárku, pláče, je to pro něj nezvyk... :-P
Odpovědět To se mi líbí0
Šárkagrimová 1. 4. 2010 20:22
@Ája Andruša Ahojky maminy, Ájo v pohodě, těch pár stejných příspěvků jsem smazala.

Ono to možná také bude tím, že my na to tady nejsme zvyklé a moc si to nedovedem představit. Prostě tradá s kočárkem a nové věci přijímáme jen těžce. Mají o tomto docela zajímavé povídání na českých stránkách Mamaway. Jsou tam odkazy i na videa, jak co vázat. Sice je to anglicky mluvený, ale velmi názorný. A mají i pěkný šátky.

Ale souhlasila bych s Ájou. Na střídačku s kočárkem. Jinak díky za příspěvky, jen tak dál. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ája Andruša 1. 4. 2010 17:15
Milé dámy, omlouvám se za ten několikanásobný příspěvek...Nastalo to trochu chybou těch novinek tady, jaksi mi to přestalo fungovat a tak jsem dala aktualizovat a pak se po každé aktualizaci odeslal příspěk znova. Tak se omlouvám. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Very 1. 4. 2010 8:54
Ahoj ahoj. Tak šátek je fajn......to se popřít nedá. Ale například v létě vhorku se potíte vy i miminko....a to teda moc příjemné není....prostorný větraný kočárek je v tomto případě asi lepší. Nebo na delší procházky. Já osobně si nedovedu představit, že bych nesla dítě v šátku terénem ze tři-čtyři km.....asi bych přišla domu uplně mrtvá :-D . Asi bych určitě pořídila oboje......šátek i kočárek.....a do čeho miminko dát bych zvolila podle dané situace.... Kamarádka s manželem a synem hodně cestovali, hned od synova čtvrt roku. Měli oboje pořízené......většinou ale volili kočárek...jenom tam,kde se s kočárkem nedostali, vzali šátek. Ono to chce i vyzkoušet....jak bude mamince nošení v šátku vyhovovat. Chce to zkusit. Vlastní zkušenost je vlastní zkušenost........a podle toho se už maminka rozhodne. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Ája Andruša 1. 4. 2010 8:39
Čau děvčata, já mám tedy jiný názor na to ničení páteře. Šátkování je skvělé, ale maminka musí být ochotná to podstoupit. Dítě se jednoznačnačně rozvíjí lépe, má možnost sledovat a vnímat okolí a hlavně je tak blízko u maminky, že mu nic nechybí. A ta páteř? Rovná podložka není to, co by bylo mimču úplně přirozené. Podívejte se, jakou polohu má v bříšku. Je snad na rovné podložce? Šátek se musí umět uvázat a to bych se chtěla naučit v kurzu, u nás je takový mateřský klub, kam se dá jít na hodinu vázání šátků. Moje známá nosila synka skoro do roka a to téměř výhradně v šátku. Kočárek také měli, ale používali ho minimálně...Myslím, že šátek je fajn, ale sama bych ho používala na střídačku s kočárkem. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
zuzkadolka 31. 3. 2010 13:58
Ahoj,máš pravdu.Nošení dětí v šátku je hezké a zajimavé.Ale podle mého názoru je lepší mít dítě v kočárku.Už proto že leží na rovném a nekazí si páteř,i ty si nekazíš páteř.A když omylem zakopneš tak padáš přímo na miminko.Prostě kočákek je mnohem lepší než nějaký šátek.Měj se hezkya doufám že dostaneš další radya zkušenosti.Zuzka.
Odpovědět To se mi líbí1


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu