Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Kojení - bolestivé bradavky

kaccka.j 16. 1. 2012 16:51
Holky, moc Vás zdravím. Potřebovala bych radu. Máme doma týdenní holčičku, kojená, akorát jsme asi špatně začali, jelikož při každém kojení, kdy se mi malá přisaje bolí celá bradavka. Co pomůže? Moc děkuji za jakoukoliv zkušenost.
Celkem 9 odpovědí Zobrazit jako strom
Dupi Dup 27. 8. 2013 22:57
Mě už v porodnici na bolavé bradavky pomáhal Bepanthen. Mazala jsem jím po každém kojení a vždy jsem cítila úlevu.
Odpovědět To se mi líbí0
Lišák1 21. 7. 2013 20:17
Mě pomohl Bepanthen, ale nejdřív je nutné bradavky zahojit a chápu, že to jde současně s opakovaným kojením těžko. Zkus chvíli kojit s kloboučkem - nezachrání to, ale pomůže ti uchránit bradavky před dalším poškozením. Pak se snad dokážete zase přisát i bez kloboučku, a pak bych preventivně mazala Bepanthenem, protože u něho vím, že jej může miminko olíznout. U ostatních mastí si tím nejsem jistá a neriskovala bych. Potřebuješ ho stejně jen malé množství, takže ta cena není zase tak přehnaná.
Odpovědět To se mi líbí0
dvpetra 18. 10. 2012 22:34
Tak mě pomohly silikonové kloboučky http://onlinelekarna.com/medela, jinak to byl docela očistec. Ale je fakt že si to po čase zvykne a zlepší se to...
Odpovědět To se mi líbí0
85Martinka 8. 2. 2012 13:26
Já tento problém měla jen první dny v porodnici. Prý pomáhá rozetřít trochu mléka-mateřského. Nebo pak Calcium panthenol mast. Bepanthen je zbytečně drahý. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Zanett 8. 2. 2012 12:32
Ahoj...tak já taky měla od kojení dost popraskané a bolestivé bradavky asi tak jak ty špatná technika od začátku...každé přisátí tak stašně bolelo že jsem si myslela že to nevydržím a nechám toho i když jsem ošetřovala bepanhenolkou ale pomohly mi kloboučky na kojení.Malý mi přes mě pil krásně a mě to pomohlo aby se mi prasklinky zahojiny a až to bylo lepší tak jsem kojila bez a v pohodě malého jsem kojila plně do půl roku a pak ještě další rok.Přeju a´t najdeš to nejlepší řešení které vám pomůže. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
Sestry_SLU 30. 1. 2012 11:20
Tak mě pomáhaly takové vlhčené ubrousky od medely ;)
Odpovědět To se mi líbí0
Pepajr 18. 1. 2012 13:25
Poslal jsem své přítelkyni http://test-tehotenstvi.cz/.
Odpovědět To se mi líbí0
Alilinka 17. 1. 2012 11:46
Ahoj kaccka.Tak to je můj případ.Tym jsem si prošla a dost to bolelo.Co mi doktorka poradila je nechat prsa bez oblečení i bez podprdy na chvilku na suchu.A taky mi radila že je dobrý mazat si prsa pokojení mlikem a to mi pomohlo.A taky před kojením i po bepanthen to je dobrá mast doporučuji.Měla jsem je do krve poraněné a už jsem to chtěla nechat to kojení ale vydržela do ted dcerka má ted 2 roky a už jenom sem tam.Tak že rekapitulace:častěji sprchovat a mazat i mliko odpustit a potřit bradavku.Dítě kouše to si říkáte čím ano.Má stisk a ten česem po mine.jo málem bych zapoměla.pokud máte hodně poraněné bradavky tak kojte po delší době třeba až po druhém kojení.At si to prso odpočine.Neboj te nepřijde te o mliko.To se pak vyrovná.To jé taky možná technika zkoušet která vám lip sedne.Mě spíž pomohlo v sedě.A ty bradavky poraněné jsopu taky důvod že ty prsa nejsou nato zviklá.Při častějším kojení se bradavky stvrdnou a vy pak může te kojit o závod.nevzdávej te to.To si zviknete.Začátek je nejhorší.Dítě taky neumí pořádně se uchopit.A kojit 30 min vic ne.Pak ty následtky na levaní.Tak doufám že jsem vám pomohla.A to mlikona mazat brad. a větráním než to uschne je pak úleva.Sama uvidí te. :-)
Odpovědět To se mi líbí0
semelka 16. 1. 2012 21:28
nemáš ji popraskanou?
jestli jo tak mazat bepanthenem a dávat obklady z černého čaje
jestli ne tak zkontrolovat techniku přisátí .. jak to děláte?
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu