Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Kojení po císaři

Mamča 11. 6. 2015 13:38
Ahoj, jsem měsíc po porodu a stále nekojím, jen odstříkávám. Odstříkané množství mléka se za celou dobu nezměnilo - stále jen cca 20 ml. Během těhotenství jsem měla vysoký tlak, který po porodu dost kolísal. Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho trvá "rozkojení" po císaři a s vysokým tlakem?
Celkem 6 odpovědí Zobrazit jako strom
markytka1 10. 3. 2016 10:05
@Milka Já rodila plánovaným císařským řezem kvůli tomu, že dcerka byla koncem pánevním. Měla jsem strach jestli vůbec budu kojit, že tam chybí hormony co u klasického porodu. Malou jsem viděla hned na sále, dala jsem ji pusinku a pak mi ji donesli za cca 2 hodinky na pokoj a krásně se přisála. Teď už má skoro 8 měsíců a stále kojím, takže se bát nemusíš :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Marinka 9. 3. 2016 20:52
@Milka Moje zkušenost je 13 měsíců stará. Náš syn přišel na svět akutně císařem, byla jsem pod celkovou narkózou, malého hned fofrem vezli na JIP do inkubátoru. Svého syna jsem poprvé držela v náručí až 9.tý den po narození. Od 4. dne jsem poctivě každé tři hodiny odstříkávala mléko (i v noci), dostával ho stříkačkou a asi tak od 9. dne dostával pouze moje mléko. Po třech týdnech jsme byli propuštění z porodnice, reřim byl odstříkat, dát mu mlíčko stříkačkou (ohřáté), a jednou denně nakojit, a pomalu to zvyšovat. Bylo to hodně náročné, na čas i psychiku, ale zvládli jsme to. Při poctivém odstříkávání se prsa nalijí, a když se syn přisál, mlíčko mu samo teklo, ani mu to nedalo velkou námahu. Kojíme do této chvíle a oba si to moc užíváme. Nikdy neměl lahvičku (ani dudlík nikdy nechtěl), dokud jsme plně nekojili, byl na stříkačce, a teď má prsa na mlíčko a přímo hrníček pro velké kluky na ostatní nápoje :-) moje rada zní, nevzdávat se...stojí to za to a hlavně...jde to
Odpovědět To se mi líbí0
NikiDi 8. 3. 2016 23:10
@Milka Obě mé děti jsem nakonec porodila akutním císařským řezem. U prvního porodu mi dceru k prsu nepřiložili, ale rozkojila jsem se. Byl to ze začátku trochu oříšek, ale kojila jsem do půl roku. Syna mi přiložili k prsu (i po celkové narkóze) a hned se přisál. Kojení šlo mnohem lépe. Takže se nebojte. Hlavně myslet pozitivně, dodržovat pitný režim, pravidelně jíst (především polévky), kdyžtak sáhnout po homeopatikách ricinus comunis 5CH. Určitě vše půjde a kdyby náhodou ne, tak se svět nezboří, miminko bude zdravé i na UM :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Milka 3. 3. 2016 8:56
Mate s tim nekdo problem? Za necely mesic mam rodit a bojim se toho ze pokud to pujde prez cisar nebudu moci kojit, nebo mi kojeni nevydrzi dlouho, znam hodne holek co to takhle melo. A pokud to vyjde je neco cim si nejako zlepsit mliko pro maleho?
Odpovědět To se mi líbí0
Muffina 11. 6. 2015 22:43
Zdravím, mám dvě děti, obě císařem... po prvním porodu jsem měla "neměřitelný" tlak, jak jsem z té životní změny byla vyplašená. S prvorozenou dcerou jsem se úplně rozkojila po 4 dnech, se synem ještě o den dřív (už jsem byla mazák ;-) ) Takže Vás asi zklamu... myslím, že důležité je aby se dítě přisálo co nejdříve a pak ho často přikládat aby se samo snažilo. Jestli mu to nestačí tak dokrmovat injekční stříkačkou, ne lahví. Nutno ale podotknout, že ne všem je "dáno" kojit, nebuďte ale z toho špatná... já zase nejsem "uzpůsobena" k přirozenému porodu a jenom díky medicíně jsem tady i se svými bambulákmi...
Odpovědět To se mi líbí0
Hanka 11. 6. 2015 21:20
Mamčo, mám čtyři děti, z toho dvě císařem - první a poslední. Pokud mohu mluvit za sebe a z vlastní zkušenosti, pokud se miminko "nechytilo" hned v prvních dnech po porodu, po měsíci už se nechytí vůbec. Také je rozdíl v pořadí. Jestli je miminko první, pravděpodobnost klesá ještě víc. Měla jsem vpadlé bradavky, také jsem odstříkávala a proto si snadno zvykl na lahev. Jen velmi malé procento dětí, které si zvykne na lahev, chce maminčin prs. S tlakem to myslím nesouvisí primárně, organizmus by si vše upravil do stabilní a dítěti prospěšné polohy, pokud jste Vy sama v pohodě (při porodu jsem měla 200/140). S prckem posledním už to bylo úplně v jiné dimenzi, předchozí dvě děti si moje bradavky vytvarovaly k obrazu svému, takže už je měl krásně připravené a chytl se okamžitě. Kojila jsem ho nejdéle - 2,5 roku ;-)
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu