Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Kojení při nachlazení

Ahojte maminky! Jsem prvorodička, ještě jsem v šestinedělí, malá má necelé tři týdny od narození a trpíme neskutečným tlačením. Už v porodnici mi dali pro malou Infacol, po kterém jsem neviděla absolutně žádné změny, doktor mi potom předepsal kapky Vigantol (1 kapka denně) a Kanavit (1 kapka týdně), po kterých jsem se kladných výsledků též nedočkala... Zkusila jsem SabSimplex, který se přidává miminku do pití nebo odstříkaného mléka, už ho používáme asi týden a pořád se mi nezdá, že by to bylo lepší. Dál jsem se chtěla zeptat, zda některá z vás nemá zkušenosti s kojením - už před otěhotněním jsem měla popraskané bradavky. Mléka mám dost, musím i odstřikávat. Malá hodně saje a bradavky mám pěkně opruzené. Mažu si je Bepanthenem několikrát denně, ale asi mi taky nepomáhá. Zkouším je natírat i Avirilem, kterým mažu maličké zadaček. Už nemůžu moc kojit - příšerně to bolí a nedá se to vydržet, bojím se zánětu. Mléko se mi pořád tvoří v normálním množství, jen sem tam musím odstřikávat. Někdy si musím dát od kojení pauzičku a krmit maličkou s lahve, do které jí odstříkám mléko, na prs se zatím vždy přisaje (nedoporučuje se používat lahev i prso). Bojím se, že díky tomuto problému ztratím mléko. Nemáte někdo nějakou radu, co na ty bradavky použít...?? Slyšela jsem o obkladech, ale někdo tvrdí, že je lepší teplý obklad, někdo zase říká, že je lepší prsa ledovat... Prosím, pomozte...
Celkem 18 odpovědí Zobrazit jako strom
U nás byl největší problém bolení bříška ze špatně sednoucího mléka ale jakmile jsme vyměnili vše bylo v pořádku.
Odpovědět To se mi líbí0
@monesinka Když nám malá tlačí, někdy pomůže ji položit na bříško...jinak jak už tady mnohokrát padlo - před každým kojením Babycalm 10 kapek, mi se zdá, že to funguje pěkně. Jednou denně dávám probiotické kapky Biogaia- jsou drahé jak prase, ale dostala jsem na ně mnohá doporučení a během 3 týdnů se ze řvoucího mimina stalo jen prdící mimino, takže těch peněz nelituji. Jinak ten feniklový čaj pijte také sama, rozhodně tím nic nezkazíte a malé to naservírujete do mlíka.Při nemoci naopak určitě kojte, pokud nechcete,aby onemocnělo o dítě...
Odpovědět To se mi líbí0
A co bolest v krku, take to nejako ovlivnuje?
Odpovědět To se mi líbí0
Pokud jsi ty nachlazená tak naopak koj určitě, v mléku jsou protilátky z tvého těla a miminko tak bude mít protilátky aniž by muselo projít nemocí. Na bradavky bych poradila kloboučky. A vigantol se dává všem miminkům kvůli potřebě vitamínu D ten s tlačením nesouvisí a užívat ho mohou i dospěláci. Zkus probiotika.
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den,mě se osvědčila mast od medely s lanolínem jinak zkuste kojit přes silikonové kloboučky bradavky si tak odpočnou.Na bříško mi u malé dobře zabíral babycalm a feniklový čajík.Já sem taky ze začátku trpěla při kojení.Chce to pravidelně mazat a vydržet jinak to nejde.Ze začátku jsem u kojení i brečela,ale časem se to hodně zlepšilo.Přeju hodně sil ať to dobře zvládnete
Odpovědět To se mi líbí0
Tak tak, nachlazení nevadí. Já měla jednou teplotu a průjem a kojila jsem bez problémů. Jen se musí dát pozor na léky co užíváš.
Odpovědět To se mi líbí0
Monesinko, kdyby jsi náhodou byla nemocná, tak se s kojením nekončí a kojí se dál, navíc v mlíku jsou protilátky.jenom musíš u lékaře říci, že kojíš a podle toho ti dá léky.
Odpovědět To se mi líbí0
Ja mela u druhe dcery prsa orvana 6 tydnu, ale stalo mi to za to prezit. Ona ma strasny tah. Pomaha na to lanolin, bud se koupi cisty v lekarne za par korun nebo pokud nejsou ochotni prodat, tak je ten stejny lanolin pod nazvem purelan v masticce od medely a nejsou spatne take hydrogelové polstarky a hodne prsa vetrat. Jo a neprikladat prilis casto, malou sem prikladala co 4 hodiny a stacilo ji to.

Na prdiky zas trpela prvni dcera, pomahaly kapky baby calm s kombinaci cvicenim nozicek jako kdyz se jede na kole, nahrivanim briska teplou plenkou/polstarkem s tresnovymi pecickami, maj ho napriklad v DMku, vlna - mely sme vlnenou deku, papucky, kalhotky a vecerni koupani v kybliku, kde se vzdycky zklidnila a vyprdela. A samozrejme si musis dat pozor na to, co jist a taky neni spatne pit caj na kojeni. Drzim palce
Odpovědět To se mi líbí1
No, maličká kaká v pohodě a pravidelně, s močí to samé - jen hrozně tlačí. Někdy natolik, že celá zrudne a mně vstávají vlasy hrůzou, že ty barvy začne brzo měnit. Ale koupila jsem si ty kloboučky a ihned jsem je šla vyvařit, abych to mohla zkusit a musím říct, že je to fakt lepší - zabolelo mě jen první přisátí a potom v pohodě, takže je asi budu zatím používat, prsa budu dál mazat Bepanthenem a až se mi zahojí opruzeniny, tak zkusím kojit bez kloboučků a uvidíme, co to udělá... Ještě jsem slyšela, že na prsa pomáhá tvaroh. Ale to bylo v rubrice, kde se řešil zánět a bouličky v bradavkách, ale zkusím to taky a uvidím... Jinak při přebalování nechávám malou chvilku bez plínky, protože jsem zjistila, že se jí to líbí víc jak s plínkou - napadlo mě, jestli jí tu plínku moc neutahuju, ale asi ne, žádné otlaky na bříšku nemá, takže si myslím, že utažená nebývá... Jinak čaj pro kojící makty piju od začátku a malé dělám čajík z fenyklu (sáček jako koření). Ten Infacol jsme používali a nepomáhal - dostala jsem ho už v porodnici. Teď používáme ten Sab Simplex a myslím, že se to zlepšilo, akorát mi ještě dělá starosti to její neskutečné tlačení (tlačí i ze spaní a kolikrát ji to probudí a začne plakat - asi ji bolí bříško). Jinak malou nechávám často v zavinovačce, protože jí je tam líp (asi si připadá jak v bříšku). Jinak spinká často, budí se pravidelně po těch 3-4 hodinách na kojení, což je v pořádku. Trápí nás jen ty bradavky a tlačení Zkusím pár vašich typů na bradavky a určitě dám vědět, co pomohlo (doufám, že mi něco pomůže ) Ale chtěla jsem se ještě zeptat, když mě přepadne např. chřipka, můžu vůbec kojit...?? Já myslím, že asi ne, ale co v tomto případě dělat...?? Na Sunar si mimčo musí dlouho zvykat, ne...?? Jsem dost náchylná na nachlazení (snažím se sice teplé oblékat a vůbec, ale znáte to) a chci se na tento případ připravit předem, ať potom nemusím s uřvaným a hladovým děckem shánět krmení pro malou... Jinak všem děkuji za rady
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky,tak my máme doma čtyřtýdenního klučinu a prdíky nám dávají taky dost zabrat,ale právě od čtvrtýho týdne se můžou kapky Baby Calm a je to lepší ale každýmu prckovi zabere něco jinýho,tak zkus a s bradavkama,tak to poradit neumím,sice už máme druhýho prcka,ale tenhle problém se nám vyhnul,ale zkus se na návštěvě pediatra zeptat jeho,taky by měl poradit hlavně nepřestávej s kojením,byla by to škoda
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj monesinko, na popraskaně bradavky, ti klidně doporučím, bud prsní klobouček,po kojení si odstíkni trošku mlíka a potři s ním bradavku a nech chvilku na vzduchu zaschnout.Poradily mi to v porodnici a rychle to zabírá.Na prdíky miminku hodně pomáhá mít bříško v teple a když budeš malou přebalovat tak jí nechat chvilku bez plínky a nechat prokopat nožičkama,taky hodně pomáhá jemně masírovat bříško po směru hodinových ručiček.Jinak z jídelníčku je dobré vyřadit veškerá kořeněná jídla, dále cibuly, česnek,hrášek, fazole petržel,celer,z ovoce se nesmí hrušky,hroznové víno,pomeranče, mandarinky, ananas atd...opatrně i s čokoládou.Máme doma pětitýdenní Natálku a ještě další čtyři děti.Snad ti to pomůže dej potom vědet ahoj Petra
Odpovědět To se mi líbí0
Purelan je fakt úžasnej na bradavky
http://www.gigalekarna.cz/produkt/medela-purelan-10...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky,
na bradavky musím doporučit Hydrogel od Medely, to jsou takové čtvrečky, které se přikládají přímo na bradavku a taky je úžasnej Purelan, to pomáhá. Pokud máš bradavky tak rozpraskané a kojení bolí, tak koj než se ti to zahojí s kloboučkem, ale doporučuju jen na nezbytnou dobu, mimčo si hodně rychle zvykne. Probiotické kapky BIO GAIA jsou úžasné a pomáhají, dají se užívat od 14ti denního mimča, píšou sice od 1měsíce, ale my jsme používali od 14 ti dnů protože maličká měla šílený bolesti. Ještě jsme to kombinovali s infacolem, je potřeba ho používat delší dobu. Minimálně týden a dávej plné kapátko před každým kojením. Pokud po týdnu nepomůže zkus kapky vystřídat za Espumizan, Sab simplex nebo jiné, každopádně probiotické kapky bych dávala taky. Ty jsou sice drahé, ale hodně pomáhají. Co se týká Vigantolu a Kanavitu, tak ti dětský doktor měl vysvětlit co to je, jsou to vitamíny, které je potřeba miminku dodávat. Kanavit se dává do 1roku dítětě a Vigantol do 3 měsíců. Nám na bříško ještě pomáhala mastička PUPÍK a TYMIÁNOVÁ mastička od Just a Nahrin. Hodně nám pomáhalo strkat miminku teploměr do zadečku ( jinak se nevykakala ) rektální rourka moc ne a neboj nezvyknou si, malá má tři měsíce a kaká úplně v pohodě sama. Nahřívání bříška taky můžeš zkusit, nosit na tygříka a hlavně zkoušet odříhnout( moje malá první 3 týdny nebrkala, až začala tak se jí ulevilo). Co se týká těch obkladů na prsa, doporučují ledovat prsa po kojení, mezi jednotlivými kojeními a prohřát před kojením, např, sprchou. Hodně pij, min. 2 litry, jez hodně vývary, pij čaj podporující kojící matky a ještě mě napadá, že můžeš pít fenyklovej čaj, ale opatrně s ním, jen tak jeden dva šálky denně ať miminko nemá ještě větší koliky. Hlavně nejez nic nadýmavého, nám ze zečátku vadily i mléčné výrobky, tak je zkus vysadit. Ze začátku jez raději dietněji - kuřecí maso, rýže, starší pečivo apod a postupně přidávej a pozoruj po čem mimčo má bolení a co je v pohodě, ale hlavně klid! Nepřestávej kojit, koliky se upraví, malá moje měla šílený bolesti, nespala a nic a po měsíci a půl v pohodě. Začala spát celou noc, krásně papá, prdí a já jím téměř všechno.
Odpovědět To se mi líbí0
nám také pomáhla baby calm, a při přebalování nechat kopat nožičkama aby se jí to v bříšku uvolnilo. na ty bradavky, ještě se doporučuje po kojení nechat zaschnout trochu mléka na bradavce, v porodnici mi ještě říkali o nějakých chladivých polštířcích od Medely na bolavá prsa ale nevím zda je to přímo na popraskané bradyvky, zkusila bych se poptat v lékarně.Pokud jsou nějaké problemy zkusila bych si na www.kojeni.cz najít laktačn poradkyni, ta by určitě poradila.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, bolestmi bříška bohužel trpí hodně novorozenců a kojenců, někdy na to třeba ani nic nepomůže, jen čas. Vigantol a kanavit jsou vitamíny, které se předepisují všem dětem, tak ty s tím vůbec nesouvisejí. Pokud vám nepomáhají žádné kapičky na bolesti bříška, zkoušejte něco jiného. Začněte tím, že ze svého jídelníčku vyřadíte veškeré nadýmavé potraviny, pokud jste to už neudělala. Můžete zkusit baby masáže, pevné zavinutí, mazat bříško gelem (třeba pupík), přikládání teplé plínky na bříško, sáček s třešňovými peckami, probiotické kapky, v krajním případě rektární rourku, nejlepší bude poradit se se svým pediatrem. Co se týká kojení, pokud máte problémy tak dlouhou dobu, nejprve zkontrolujte, jestli máte správnou techniku kojení. Při správném přisátí miminka vás nesmí nikde nic bolet, častost kojení na to nemá vliv. Na popraskané bradavky je nejlepší přímo mateřské mléko, po kojení vytlačit pár kapiček a nechat zaschnout. Opět bude nejlepší poradit se s lékařem, nebo laktační poradkyní. Přeju, ať vše brzy zvládnete. flower
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj! Kapky Vigantol a Kanavit jsou vitamíny,na prdíky pro malou ti určitě nepomůžou! Musíš si dávat pozor na to,co jíš! Po kojení nechej malou odříhnout ,aby se jí netvořily plyny v bříšku. V lékárně se dají koupit i probiotické kapky,ale nemám s nimi zkušenost. Bradavky si zvyknou, určitě koj dál! Možná vyzkoušej jinou polohu při kojení,abys tolik netrpěla. Maž si je tím Bepanthenem. Ještě můžeš vyzkoušet Baby calm, malé na prdíky. Nebo mazat bříško mastí Pupík,když ji bolí bříško. Můžeš koupit polštářek s peckama třešní a nahřívat ho v mikrovlnce a pak položit malé na bříško.Malou taky nechávej na bříšku pást koníčky,pěkně se proprdí
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme