Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

Konec rodičovského příspěvku

jane.opl 23. 9. 2010 12:30
V polovině prosince letošního roku bude mít dcera dva roky a tudíž mi končí i rodičovský příspěvek, který jsem měla stanovený na dva roky. Protože se nám ale nedaří počít druhé miminko, tak se chci zeptat, jak je to s ukončením. Jestli dostanu příspěvek v lednu ještě za celý prosinec a mám se jít registrovat na úřad práce až v lednu nebo je nutné se jít zaregistrovat už v polovině prosince? A jak je to se sociálními dávkami? Dostanu vůbec nějakou částku, když o ni budu pečovat, protože do školky mi ji ještě nevezmou, pokud nemá tři roky. Děkuji moc za nějakou radu!
Celkem 4 odpovědi Zobrazit jako strom
MarkétKošina 11. 10. 2010 11:24
Mám také na Vás otázku. U mě je to trochu složitější. Mám dvě děti, 3,5 roku a 17měs a v březnu mi bude končit dvouletá rodičovská.O práci jsem přišla už při mateřské u prvního dítěte. Neprodloužili mi smlouvu. Takže jsem momentálně nezaměstnaná. Nemáme ani jmísto pro staršího syna ve školce. Místa nejsou u nás ve vesnici školka není a nikam mi ho nevzali. Protože si místo musíte "zaplatit" a na to nemám. Nemáme ani místo v jesličkách a babičky nemám k dispozici, pracují.Chůvu si z platu -až najdu místo také nebudu moci dovolit, a tak jsem doufala, že bych byla ještě rok doma a přividělávala bych si brigádou.Dřív existovala šance péče o dítě do čtyř let věku a měli alespoň nějaký příspěvěk , ale to už asi neexistuje a jak jsem koukala i zdravotní pojištění bych si musela plati. Jiná šance asi není..Nebo víte o nějaké??
Odpovědět To se mi líbí0
jane.opl 24. 9. 2010 12:26
@Eva P. Moc děkuji za informace. Jsem pořád zaměstnaná, mám pracovní poměr na dobu neurčitou a u zaměstnavatele mám zažádáno, aby mi držel pracovní místo do dvou let. Jenže stejně nebudu moci nastoupit, protože mi nemá kdo hlídat dítě a do školky mi ji nevezmou. Už jsem se na internetu dočetla, že pravděpodobně po dobu, co budu dál doma, tedy do jejích tří let, že ten rok nebudu pravděpodobně dostávat vůbec nic, že za mě zdravotní bude platit stát. Kdybych náhodou ještě do toho poloviny prosince (kdy bude mít dcera dva roky) otěhotněla, tak mohu jít na nemocenskou a z toho by nějaké peníze byly, než bych šla na mateřskou, ale co když neotěhotním a otěhotním až někdy příští rok? Nějak se v tom nevyznám... děkuji.
Odpovědět To se mi líbí0
Eva P. 23. 9. 2010 20:07
Ještě jsem chtěla dodat, že zítra by měla přijet má mamka, dělá účetní a s těmito věcmi mi pomáhá, tak se jí na to zkusím zeptat. Kdyby mi nějak poradila, dám ti sem ještě vědět. <3
Odpovědět To se mi líbí0
Eva P. 23. 9. 2010 20:03
Ahoj, podle mě výplata RP skončí dnem, kdy tvé dítě dovrší věk 2 let. Ale nepíšeš, jestli jsi zaměstnaná nebo ne, jestli jsi pracovní poměr ukončila před těhu, prostě tvou situaci, od které by se odvíjelo pobírání dalších případných dávek. Pokud se registruješ na pracáku a splňuješ podmínky, měla bys dostat podporu v nezaměstnanosti. Zkus se poradit s nějakou účetní nebo přímo na pracáku nebo na státní správě, já to píšu pouze jako laik, takže nezaručím správnost. Přeji ať ti vše dobře dopadne. :-* Určitě to ale neodkládej. Lepší je vše vyřizovat radši dříve než později, ať pak neprošvihnes nějakou zákonnou lhůtu a nemáš zbytečně starosti navíc. Úřady a papírování u nás je hrůza :-S Sama jsem teď s nimi také "bojovala". :-X Hezký den
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Štír Partnerské soužití nemusí být teď takové, jaké byste si ho představovali. Vaše ego je nastaveno na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Viola, Violeta, UrbanRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu