Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Křečové žíly

Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaši zkušenost s křečovými žilami. Během těhotenství se mi jich několik objevila, v té době jsem to neřešila. Tak nějak nebyl čas, znáte to a taky jsem si asi myslela, že se to po porodu spraví. Jenže od porodu už je to skoro rok a navíc teď přes léto mi ty nohy i občas otékají. Chci se vydat k lékaři, ale ráda bych věděla, co od toho mám čekat. Mám navštívit normálně praktika nebo k nějakému odborníkovi? A jak se ty žíly vyšetřují? A co léčba? Máte s tím prosím někdo zkušenost? Předem děkuji za jakékoli postřehy.
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
@Johanka Díky za komentář. Tak jsem v pátek naklusala k obvoďákovi a nakonec to prý nevypadá tak hrozně, jak se mi zdálo. I když podle mě to fakt nic hezkého není. V každém případě mě nikam neposlal, prý to zvládneme spolu. Dostala jsem taky ten Detralex, jak píšeš, prý by měl pomoct ty žíly udržet "v klidu", bez bolestí a otoků, tak jsem zvědavá. Ještě mi předepsal kompresní punčochy, který mám nosit, když se mi bude zdát, že mi nohy otýkají, nebo třeba když budu někam dlouho cestovat. Snad to bude všechno fungovat. hmm
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, sama zkušenost nemám, ale ségra si stěžovala na něco podobnýho. Vyskočily jí docela hnusný v těhu, a křeče si stěžovala, vím, že jí doktorka dala nějakej prášek, asi Detralex říkala. Po porodu to přestala brát, že si myslela, že to byla otázka jen těhotenství. Jenže jí to pak zas trápilo. Šla normálně k obvoďákovi, ale prej se dá jít přímo na cévní. A ty prášky jí vrátil, že prej to neměla bez konzultace ani přestat brát. Takže si fakt někam skoč.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Lev Vstup do dalšího listopadového týdne si užijete na sto procent. Stále se snažíte zavděčit šéfovi,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alžběta, Alžbeta, Elizabeth

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu