Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

léčiva x doplňky x bylinky atd...

VercaKK 15. 2. 2016 19:24
Maminky, jaký názor máte na podávání léčiv, potravních doplňků a bylinek případně přírodních preparátů? Můj názor je, že důvěřuju své lékařce a používám co nám doporučí a přidávám bylinky.
Celkem 6 odpovědí Zobrazit jako strom
VercaKK 25. 7. 2016 15:25
Díky všem, asi na to máme podobný názor. Brát si ze všeho to dobré, když je potřeba. Zrovna teď jsem si dělala ostropestřcovou kúru, ani ne tak kvůli játrům, ale kvůli pleti. Miluju kopřivový čaj. A když jsem měla nedávno příšernou angínu, tak jsem holt i ty antibiotika dala...
Odpovědět To se mi líbí0
Baciss 23. 3. 2016 16:18
Používám vlastně všechno. Léky, doplnky i bylinky. Léky vyloženě na nemoc od lékaře předepsané, doplnky jako kúry na pročištění nebo podporu nějakých funkcí těla, jako něco se silymarinem na játra nebo chlorelu na střeva. A bylinkové čaje jako třeba maté popíjím taky v průběhu roku.
Odpovědět To se mi líbí0
BěžkyněSára 11. 3. 2016 13:51
@Novka2 Zatímco léčiva mají vědecky potvrzené účinky, včetně těch vedlejších. Farmaceutické firmy mají schvalování zdlouhavé, nákladné a taky na něho mají dost peněz. Zato takové bylinky, ty schválené nejsou, bylinkáři na ně samozřejmě mají peníze a farmaceutickým firmám se nehodí do krámu. Proč užívat levnou bylinku (bez vedlejších účinků), když to jde s drahými léky, na kterých se dá vydělat - viz konopí.
Odpovědět To se mi líbí0
Novka2 24. 2. 2016 16:02
Stačí si jen přečíst o čem jsou léčiva a co jsou potravní doplňky a je jasné co si vybrat... "Potravinový doplněk má oproti lékům nesrovnatelně jednodušší proces schvalování, který bývá ukončen v řádu několika týdnů. „Může jej v zásadě vyrábět kdokoli, stačí jen prokázat Státnímu zdravotnímu ústavu (SZÚ), že konkrétní produkt neobsahuje žádné toxické látky a je v něm zhruba to, co je deklarováno na krabičce. Výrobce už ale vůbec nemusí prokazovat, že je konkrétní látka opravdu účinná a především bezpečná – neprobíhá tedy žádné testování."
Odpovědět To se mi líbí0
Junka87 21. 2. 2016 11:55
@Nicolla1 Rozčiluje mne jak drahé jsou potravinové doplnky a lidi je kupují, když jsou léčiva, která si mohou nechat předepsat levnější a kvalitnější. Nevím jak ty maminky cpou do dětí rybí tuk, malá by mi ho nesnědla ani za nic, ja jsem za Vigantol ráda.
Odpovědět To se mi líbí0
Nicolla1 16. 2. 2016 11:49
Ja proti lékům nic nemám. Když mě třeba chytne migréna tak nasadím to nejsilnější co mám a nezkouším žádné přírodňárny. U malé dávám Vigantol, Kanavit jsme dostali už v porodnici myslim, beru že je to do budoucna pro ni důležité tak proti tomu nic nemám. A jinak ji davam třeba ted v zimě šípokový čaj.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu