Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

lednová miminka

Ahoj jmenuji se Hana.Jsem na mateřské se čtyřměsíčním synem Radimem.Mám ještě tříletou Janičku a jsem už čtyři roky doma.Hledám maminky, které by si rády touto formou pokecali jak jde život a odreagovali se. Tak se ozvěte! O<img  class=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/42.gif" />
Celkem 19 odpovědí Zobrazit jako strom
Tak malému vadí něco co jím, takže jsem vynechala vše co mi doporučili a Mates se mi z toho sám od sebe odstavil... :-( A je to vyřešené, protože nebudu kojit, tak mu nebude nic vadit.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky to je hrozný s těma ekzémama, kolik miminek to teď trápí.
Ono má asi spoustu miminek od narození nějaké problémy s kůží, tak doktoři čekají co se z toho vyvine.Jana, když měla tu alergii po antibiotikách, tak to vypadalo nejdřív strašně, měla úplně slitou jednu ruku a půl těla a náš doktor na to vůbec nepřišel, dokonce měl podezření, že je to svrab.To jsem teda koukala.Až teprve kožní na to přišla.Ale divím se, že se nemůžou kosterkoidy kombinovat s homeopatikama.Já jsem to totiž dělala a ta mast jí sice zabírala, ale když jsme ji vysadili, tak se to vrátilo nebo se to objevilo jinde, až teprve ty homeopatika to úplně vyčistili.Zkusila bych napsat té homeopatické doktorce, co si o tom myslí.A co solná jeskyně, slyšela jsem, že to na to taky pomáhá.Přeju hezkej slunej den i když s tím sluněním malýho bych byla opatrná.To se my zdá divné.Aby sis tím nezadělala na ještě větší problém.Jinak na adrese máma a já (taky časopis) je v poradnách poradna kožního lékaře, tak si to pročti, je tam toho dost nebo si zkus zadat dotaz, aspoń budeš mít víc názorů.
Odpovědět To se mi líbí0
Víš co, mě od Lukášova narození, říkali, že to je seborea. Ta vyrážka se vůbec nezměnila, je pořád stejná a najednou je to atopák. Nechápu :-(
Odpovědět To se mi líbí0
Já se teda taky držím s malým spíš doma nebo vylézám v časech jak jsi psala ty... to je nejhorší, že každý doktor řekne něco jiného a pak se v tom vyznej...určitě dám zítra vědět
Odpovědět To se mi líbí0
Oni si při braní těch homeopatik musí vysadit ty kortikoidy. Ta doktorka mi říkala, že se několikrát setkala s tím, že se při braní těch homeopatik ten stav zhoršil, ale ty léčitelé říkají, že to je tím, jak se to tělo čistí, jenže tento stav trvá i několik týdnů a mimčo se může dehydratovat. No a pak přicházejí maminky se zbědovaným dítkem a prý jich několik i skončilo na JIPu. No a když Ti tohle doktorka řekne, tak se to člověku nechce moc pokoušet. Oni prý, jak je ta pokoška červená a zesláblá, tak tam tudy uniká spousta tekutin a může právě při neléčení dojít k dehydrataci.
Já vím, že to rychle utíká, ale však to znáš, že když něco dítěti je, tak jseš bez nálady a pořád vymýšlýš, co je pro něj nejlepší. No nicméně, po dvou dnech se nám stav docela zlepšil, takže zítra ráno vysazujeme tu kortikoidovou mastičku.
Navíc manžel mi dneska bude kupovat BIOPRON Junior, to jsou probiotika, která by měla také pomáhat při atop. ekzému a posílit imunitu. Tak uvidíme. Já vydržím s tímhle způsobem léčby do té příští kontroly na konci června a pak bych se s ní domluvila na té konopné kosmetice, že bych místo těch kortioidů použila konopný krém. Já teď také dávám Lukáše na slunko. Vždy jdeme s dcerou a Lukášem ráno od 9 do 11 na zahradu k bazénu a pak až po třetí hodině. Doktorka mi právě řekla, ať ho vystavuju tomu mírnějšímu sluníčku. Hrozně jsem se divila, protože všichni říkají, jak děti do 1 roku na slunko nesmí. Člověk, aby se v tom vyznal.
Marci, tak držím pěsti a uvidíš. Dej určitě zprávu.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, nejsme sice lednový, ale prosincový, tak to snad nebude vadit, že se přidáme. Zítra nás čeká také kožní - už měsíc bojujeme, nejdřív to byla vyrážka po celém těle, pak ekzém a teď je malý celý suchý, tak se trochu bojím, všichni mě straší s atopickým ekzémem. Mates je takový dlouhý hubeňourek v 5ti měsícíh měl 66cm a 6,6kg.
Odpovědět To se mi líbí0
Ten anonym jsem já, zapomněla jsem se přihlásit. ;-)
Odpovědět To se mi líbí0
A vysvětlila ti proč homeopatika ne? Já bych možná vyzkoušela obojí a pokud by ty homeopatika zabraly, tak bych vysadila masti.Možná jsou ty kosterkoidy šetrnější, ale nějaký vedlejší účinky na rozdíl od homeopatik mají a navíc jsem slyšela, že zaberou jen na chvíli a pak se ekzém stejně vrátí.Těch ekzémů je teď strašně moc, asi je to daň civilizaci.Hlavně se zbytečně netrap, to vám stejně nepomůže, radši si malýho užívej.Ten miminkovskej věk hrozně rychle uteče a třeba až se otrká, spraví se to samo. :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Já už tam psala. Protože mi původně říkali, že to je seborea. tak jsem to včera s tou kožařkou probírala a ona mi řekla, že raději homeopatika ne. My to máme pod krkem v loketních jamkách, koleních jamkách a trochu i na zádech.
Jeho to také nesvědí (musím to zaklepat). Takže pořád mažeme, ale bohužel jsme museli zapojit i kortikoidy. Kožní mě ujišťovala, že se jich nemám bát, že za deset let to prošlo takovým vývojem. Já také doufám, že se toho zbavíme. Jsem z toho opravdu zoufalá. Na kontrolu jdeme koncem měsíce, tak doufám, že bude trochu lepší prognóza.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, a jak moc ho má? Víte jestli je na něco alergickej?Malá měla taky jako miminko ekzém, jen trošičku na rukách a na tváři, jen jsme to mazali ambidermanem, jinak nic, ani ji to nesvědilo a teď už je to dobrý, aspoň teda doufám.Oni z toho asi miminka dost často vyrostou.Můžes si zkusit napsat o radu do homeopatické poradny, jestli tomu věříš.Prý to na ekzémy docela zabírá, ale musíš všechno pořádně popsat.Já to jednou zkoušela, když se Jana osypala po antibioticích.Měsíc jsme to mazali a pořád se to někam stěhovalo a pak jsme vyzkoušeli homeopatika a do týdne to zmizelo, přesně jak ta doktorka napsala. :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Nejdřív nechtěla nikoho pustit k postýlce, no a teď je už jak velká ségra. Pořád si s ním hraje, chce ho chovat, nosí mu dudlíky, apod.
Včera jsme byli u té kožní a nedopadli jsme moc dobře, protože nám řekla, že má Lukáš atopický ekzém. Jsem z toho hrozně zničená. Chce se mi pořád brečet :'( .
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, to máš celkem dobrý, určitě se u chování tolik nezapotíš. ;-) Radim se uměl převalit z bříška na záda když se narodil.To se koulel pořád, nemohli jsme ho na bříšku udržet, ale pak to nějak zapomněl a teď se teprve začíná zase snažit.Nevím jak je to možný. :-\ A co říkala Anička na sourozence?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, mohu se k Vám přidat? Jmenuji se Tereza a mám doma skoro 5ti měsíčního syna Lukáše a 3,5 letou dceru Aničku. Syn se původně měl narodit v únoru, ale zachtělo se mu na svět o tři týdny dřív. Oproti Vašim dítkům mám doma drobka. Když se narodil, tak měl jen 2,30. Teď v necelých 5ti měsících má 5,5 kg. Ale ve vývoji je napřed. Před třetím měsícem se mi začal otáčet z bříška na záda a ve čtyřech měsících ze zad na bříško, tak jsme to snad dohnali:-)Jediné, co nás trápí je seborea - velmi suchá kůže. Zítra už jdeme konečně na kožní, tak jsem zvědavá, jak dopadneme.
Odpovědět To se mi líbí0
Ta doktorka je vážně koza.Radim vážil ve třech měsících 7 kg a měl 65.5 cm a doktor říkal,že je to optimální váhový přírůstek.Prostě jsou celkově větší.Rodila jsem normálně,bylo to docela rychlý.V osm večer mě začaly bolesti, o půlnoci jsme dojeli do porodnice a ve tři byl na světě.Ale myslele jsem,že mě to roztrhne vejpůl.doktor u příjmu mu podle ultrazvuku odhadoval o kilo míň.Co ty?Měla jsi koukám podobnýho cvalíka,my byly v porodnici největší.Jana byla ve školce třikrát,nejdřív se tam těšila,ale pak začala stávkovat,tak jsme to zatím zrušili.Hlavně jsem se bála,že bude pořád nemocná a malej to bude chytat od ní,na to je času dost.Zatím ahoj,jsem dneska nějaká nedospalá. :-|
Odpovědět To se mi líbí0
To je teda přímo ukázkový, když ti spí takhle celou noc při kojení.
Náš "malej" Radimek váží ve čtyřech a půl měsících 8 kg.Za chvíli ho asi neunesem.On měl ale 4.40 už když se narodil a teď vypadá tak na půl roku.Jak to děláš s tím kojením?Já ani kdybych se na hlavu postavila, tak nebudu mít dost mlíka a že jsem se s tím něco natrápila.Jinak vzpomínám, že když mě bylo asi pět, byla jsem taky na nosní mandli.Nic to nebylo, vůbec nevzpomínám, že by to bolelo.Brečela jsem akorát druhej den, když mě chtěli pustit domů, protože jsem si tam našla kamarádku a chtěla jsem tam zůstat.Akorát nevím, jestli to pomohlo.Tak zatím ahoj Hana
Odpovědět To se mi líbí0
@hanka-h Tak jsme objednany na 6.6 na tu nosní mandlu tak snad to bude k nečemu dobry ,myslím že se dávaj pryč s více duvodu ale podobnych rymy,angíny častý kašel a tak.No ja Matýska jenom kojím a zatím mu to stačí ale nevím jak dlouho je to kus chlapa ma 6 a pul kila a to mu budou teprve tři měsíce,Nelinku jsem kojila skoro do tří let byla těžká závislačka tak v noci tak pěkně nespávala pořad chtěla nasávat.
Odpovědět To se mi líbí0
Já myslela, že mandle se vyndávají jen když jsou časté angíny.Tak ať dobře dopadnete.To máš dobrý, že ti takhle malej už tak pěkně spinká.Já od začátku kojím a přikrmuju,tak ho nechci moct cpát umělým aby měl něco ode mě aspoň do půl roku, ale asi je to na úkor spinkání.Ale Jana mi taky takhle pěkně apala od začátku, tak to asi nemůžu mít zas tak jednoduchý.
Odpovědět To se mi líbí0
@Kotviska ahoj to máš sice pravdu, i když to ranní vstávání moc neodpadlo a ještě k tomu přibyla někdy docela hustá noční.Jak bere malá bráchu? U nás je to docela divoký, sice ho má ráda, ale začala docela dost zlobit, asi jí nějak podvědomě vadí, ře už nemá všechnu pozornost pro sebe.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj jsme na tom skoro uplně stejně jsem taky na mateřské se synem má dva měsíce a taky máme doma holčičku 4letou doma jsem skoro šest let a někdy s toho fakt =-O šílím ale pak si vzpomenu na fabriku kde jsem pracovala na ranní vstávání tak si říkám zlatá mateřska no ne??
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Štír Pracujete-li v oblasti estetiky a umělecké tvorby, hýříte kreativními nápady. Kolegové si vás dobírají,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lenka, Eleonora, Lena

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu