Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Listopad 2012

Ahoj, nepodařilo se mi dohledat, jestli je zde už nějaká diskuse pro maminky s termínem porodu v listopadu 2012, já našla dvě čárky včera a termín dle MS mi vychází na 25.11. do dnešního dne mi bylo skvěle, ale dneska už mi začíná být pěkně blbě a pořád musím něco jíst a začínám se slušně stresovat, protože narozdíl od provního těhotenství, kdy jsem pracovala a neměla čas pročítat Internet, mám toho hodně "naštudováno", tak mi z toho snad nehrábne budu moc ráda, jestli se někdo přidá, jsem doma už rok a půl a prostě potřebuju pokecat s někým podobně postiženým, mám kamarády a kamarádky a do společnosti chodím, ale nechci jim valit do hlavy starosti matky na rodičovské tak se těším a doufám, že se někdo ozve
Celkem 286 odpovědí Zobrazit jako strom
@Rendisek20 Ahoj Rendísku, Moc ti gratuluji k Filípkovi. Máš zlaté dítě. Já si také nemůžu na nic stěžovat...už jsme spinkali i 10 hodin v kuse, takže paráda a také pláčeme jen když máme hladík, nebo když bolí bříško a to není časté, takže super. Ted máme za sebou první očkování a také to proběhlo v pořádku - Viktorka vůbec nebrečela a naštěstí se nedostavila ani žádná reakce. Jinak také jsem dostala antikoncepci a skoro měsíc jsem špinila - doktorka mi řekla, že mám vydržet dokud nespolknu celé platíčko, tak jsem čekala a nakonec to přešlo. Jinak ještě jako studentka jsem chtěla jít darovat vajíčka. (abych se přiznala, lákala mě částka, kterou za to maminky dostanou - 20 000,-Kč) Jinak jsem musela projít několik vyšetření a také hodně zkoumali rodinnou anamnézu - kvůli tomu jsem nebyla vhodná dárkyně (postnatální postižení mé sestry) Podstoupila jsem několik odběrů krve a různých vyšetření - není to nic nepříjemného. Potom, co rozhodnou, že bys mohla vajíčka darovat ti dají domů injekce (hormony), které si musíš píchat a po nějaké době asi 3 měsíce jdeš na ten zákrok. Někdy se stane, že se to nepovede, ale na podruhé to už většinou vyjde. nevím co bych ti k tomu ještě napsala. Určitě je to dobrá věc, když takhle můžeš pomoci párům, co nemohou mít děti. Tak přeji hodně štěstí.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jak válčíte s miminkama? Filípek je moc hodný miminko, brečí jen když má hlad nebo když ho trápí prdíky...naštěstí na ně moc netrpí, ale první měsíc na ně trpěl dost... Zítra mu budou už 2 měsíce, to strašně letí Jinak v 6 tinedělí jsme vážili 5,5 kg a měřili 61 cm...dost nám rychle přibírá jak váhově, tak na výšku To měl při narození 4050g a 53 cm a to jen kojím Asi mám místo mlíka smetanu Jinak Davídek na bráchu nežárlí, taky ho pořád pusinkuje a dává mu dudlíka, prostě brácha má prima bráchu V úterý jsem byla na gyndě na kontrole...vše v pořádku...jelikož jsem si nenechala předepsat antikoncepci( nesedí mi, neustále po ni špiním), tak mi pan doktor nabídnul jestli nechci popřemýšlet o darování vajíček....Mám doktora, který se zabývá asistovanou reprodukcí a provádí umělé oplodnění... Je známej po celé republice i v zahraničí... Tak pořád přemýšlím zda do toho jít ..provézt odběr by stejně připadalo až za rok, až se mi hormony zase srovnají...nemáte s tím některá z vás osobní zkušenosti nebo někoho kdo tím prošel? Vím, že bych dala kus svého já, ale mohla bych tak pomoci neplodnému páru...
Vikčo máš krásnou Viktorku
Odpovědět To se mi líbí0
Taky zdravím....fakt jsme jak spojený 27. 11. 2012 se nám narodila Viktorka je zdravá jako ryba a 1. už jsme byly doma...jen už v životě nechci vyvolávaný porod :'( byl to fakt masakr...jinak samotný porod cca 10 minut, což bylo super jinak všem moc gratuluji ke zdárnému konci...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak se nám v pondělí 26.11.20212 v 11:08h narodil krásný syn Filípek... Vážil 4050g a měřil 53 cm Porod mi nakonec nevyvolávali, měla jsem dobrej nález, byla jsem už otevřená na dva prsty, takže mi jen propíchly vodu a za 3 hoďky jsem držela tu naši malou prďolku Bráška malého pořád pusinkuje, tak snad mu to vydrží
Odpovědět To se mi líbí0
@Market1986 Ahoj holky, tak jsme se dnes vrátili z porodnice. Vyvolávaným a velice rychlým porodem se nám narodila Nelinka (3900g a 52cm),Jsme zdraví až na zlomený klíček, který se ale brzy také zahojí.Užjsme rádi že jsme doma a užíváme si jeden druhého, bráška je nadšený ze sestřičky a tatínek ji už teď rozmazluje
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky tak jakpak se vám daří už máte mimísky?nám se daří dobře akorát ty prdíky nas trapí vyzkoušeli jsme sab simplex espumisan a ted prob.kapky bio gaia od včera tak snad zaberou princezně jinak nahřívame polštařek naplněny sluipkama s pophanky to ji děla dobře na bříško.
Odpovědět To se mi líbí0
No taky koukám...je to docela masakr...holky a to přenášíte druhý termín (tedy dle ultrazvuku) nebo druhý dle MS? Docela mě děsíte...jdu zítra na kontrolu a bojím se, aby mi ten porod zítra nevyvolali...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, co se to děje, že jsme tři co přenášíme? Zuzi, nejsi sama, já jdu zítra taky na vyvolání a taky se mi vůbec nechceeeeeeeeeeeeeeeeeeee Taky Vám držím palečky ať je porod rychlej a bez komplikací... Ale nedá se nic dělat, nechce se jim a ven musejí U nás v porodnici vyvolávají týden po termínu, takže jsem zvědavá jak to bude celkově probíhat....jsem taková nesvá, ale zase si říkám, že už budu mít u sebe tu naši prďolku Taky jsem zkoušela všechno možný a nic....včera jsem dokonce i umyla všechna okna a bláhově si myslela, že prcka naštvu že půjde v noci sám a ono se mu nechce...Jdu zkusit dát horkou koupel a spát a připravit si síly na náročné dny, které začnou...
Odpovědět To se mi líbí0
@Viktorkacz Ahoj holky, shodou náhod také už přenáším 2 dny,dělám pro to vše co můžu abych jela a ono nic,prostě se mimču u mě líbí. jenže já mám jít zítra na vyvolání a to nechcíííííííííííííííííííííííííííííííí!!!!!! Držím vám palečky a zároveň gratuluji k narozeným miminkům a přeji jim moc moc zdravíčka!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Ty jo to je jak kdybychom byly spojené...Já jsem dneska 4 dny po termínu...v úterý jdu na kontrolu už do nemocnice, tak uvidíme, co se tam dozvím...jinak taky bych byla raději, kdyby to přišlo samo... =-O ale jinak se cítím pořád skvěle a rodit se mi moc nechce....
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jsem tři dny po termínu a nic se pořád neděje Dneska jsem byla na kontrole v porodnici...kontrola proběhla v pořádku, mimču se daří dobře, ale na porod to teda nevypadá :'( Při kontrole mi nemohla nahmatat čípek, prý je ještě vysoko...na to, že jsem po termínu, tak se prý nic neděje Takže pokud do pondělí neporodím, tak mám v pondělí v sedm ráno nástup a bude se vyvolávat Což taky nebude asi nic moc...lepší když porod začne sám, ale nenadělám nic, můžu jen doufat, že to přijde samo ...syn se taky narodil až 6 dní po termínu...Ale najednu stranu si říkám, že je lepší vyvolávanej porod, než kdybych rodila předčasně a museli naopak ten porod zastavovat.... Šlo to dovnitř, tak to musí jít i ven Já osobně jsem byla taky 14 dní přenášená a šla jsem ven až na 5 poslední injekci Hold se tomu našemu prďolkovi nechce...budem mu muset domluvit

Jinak gratuluju Market ke Sárince
Odpovědět To se mi líbí0
Blahopřeju k Sárince! Ať jste všichni zdraví a šťastní. Na bolení bříška se nám u prvního klučíka osvědčila probiotika BioGaia, dáváme je i teď, Tomášek hodně ublinkává a vždycky po kojení má bolesti. Snad už kapičky brzy zaberou. Jinak už začínám pociťovat, co je to mít jedno nebo dvě děti. Zatím co jedno přes den nespí a padne až v deset večer (dva roky), druhé v deset právě ožívá ;)
Těm, co čekají, přeju, ať mají rychlý a nekomplikovaný porod! Držte se :)
Odpovědět To se mi líbí0
Odpovědět To se mi líbí0
zdravím vás holky.7.11.2012 v 12.59hod. se nám narodila dceruška Sárinka,měla 3000g a 48cm.v porodnici jsme byli do 14.11.měla žloutenku tak se nám to protáhlo,tedkom už si užíváme doma.malou trápí větříky dáváme sab simplex kapky amažeme pupikem.tak snad nas to brzo přejde.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Rendísku...Tak to jsme na tom stejně...úplně ve všem od monitoru po hmat...ale termín mám až ve středu...ale je to hrozný to vydržet....je to fakt už dost nepříjemné...tak ti přeji at ti vše dopadne, tak jak si přeješ...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak kdopak už z vás porodil? Já mám termín v pondělí, dneska jsem byla na kontrole a miminko se má k světu, monitor v pořádku, byl mi proveden hamiltonův hmat pro urychlení porodu, tak už jen čekám kdy to na mě přijde Všichni jsou už v pohotovosti, jak tatínek, tak babička, aby pohlídala toho našeho raubíře No dneska má taťka zrovna noční, tak snad ho nebudu muset odvolávat z práce, ale už mě mimčo dost tlačí na spodek, už se asi sune dolů Je to dost nepříjemný, protože neustavičně cítím močák, už se mi blbě chodí, vstává, no prostě ty konce jsou nejhorší Už abych měla porod zasebou a držela v náruči tu naši malou prďolku
Odpovědět To se mi líbí0
Týýýjo holky vy jedete...moc gratuluju k Tomáškovi...kéž bych měla taky takový porod, ale pochybuju když je to první...ještě nás čeká 10 dní...Všem moc držím palečky, ať to dopadne, jak má...jinak už máme za sebou dva monitory a Vikče se to vůbec nelíbí...vždycky se u toho strašně vrtí a otáčí, takže ji tam musíme pak hledat...
jinak doktorka říká, že je tam zatím úplný klídek, tak snad to bude ok...

Tady je ta naše prdelka...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, holky, tak jsem včera byla na kontrole, 3 monitor proběhl v pořádku, mimčo je v pořádku, ale za to mám v bříšku obříka...Odhádem má 3700g a to mám 11 dní do porodu, takže pan doktor usoudil, že není na co čekat a za týden se ho pokusí pošťouchnout, aby už šel ven, tak jsem na to zvědavá No u syna pomohlo vytřít celej byt klasicky po čtyrech a večer jsme jeli směr porodnice Ale to už mi hrozilo vyvolání, syna jsem přenášela 6 dní, tak jsem to jen zkusila a ono to vyšlo Ale to jsme tenkrát bydleli u švagrový a ta má po celým bytě plouvoučku, teď v bytovce to asi nepůjde, když máme všude koberce a jen v kuchyni lino , tak to asi zkusím u mamky, ty mají velkej barák No uvidíme, třeba se mimčo umoudří a půjde ven samo a dřív

Jinak gratuluju Hajcate k Tomáškovi To byl teda rychlej porod, tiše závidím.... Jsem zvědavá na ten můj, snad to bude taky rychlovka Taky jsem zvědavá co má Market jestli kluka nebo holčičku

Žanýsku já ti neporadím, jsem z východních čech... Ale ten monitor se mi zdá taky pozdě, já na něj chodím každý týden od 36.týdne...a to jsme malé město...

Odpovědět To se mi líbí0
@hajcata Ahoj holky, gratuluji k miminkům a také držím palečky budoucím maminkám, už se krásně rozrůstáte, v naší diskuzi prosincovky tam naštěstí ještě žádná mamča není, ale za chvilku nám to taky začně holky bude někdo z vás rodil nebo již v rodil v Podolí? Chtěla bych se zeptat od kdy se tam chodilo na monitory...měla jsem za to, že jako všude od 36tt, ale tam to zase mají jinak, tam prý až od 38tt, tak mě to nemile šokovalo, je to hrozně pozdě...
Odpovědět To se mi líbí0
Leno, kontrakce jsem cítila jako silné menstruační bolesti v podbřišku, které zesilovaly a krátil se interval mezi nimi. Nepomůže od nich ani teplá sprcha...myslím, že to poznáš ;) Já měla silné poslíčky, ale bolest nijak nezesilovala a pak to zmizelo..opravdové kontrakce pak byly mnohem silnější hned od začátku. Tak se drž, držím palce...i všem ostatním.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme