Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Listopad 2012

Ahoj, nepodařilo se mi dohledat, jestli je zde už nějaká diskuse pro maminky s termínem porodu v listopadu 2012, já našla dvě čárky včera a termín dle MS mi vychází na 25.11. do dnešního dne mi bylo skvěle, ale dneska už mi začíná být pěkně blbě a pořád musím něco jíst a začínám se slušně stresovat, protože narozdíl od provního těhotenství, kdy jsem pracovala a neměla čas pročítat Internet, mám toho hodně "naštudováno", tak mi z toho snad nehrábne budu moc ráda, jestli se někdo přidá, jsem doma už rok a půl a prostě potřebuju pokecat s někým podobně postiženým, mám kamarády a kamarádky a do společnosti chodím, ale nechci jim valit do hlavy starosti matky na rodičovské tak se těším a doufám, že se někdo ozve
Celkem 286 odpovědí Zobrazit jako strom
@hajcata Lukáš a Tomáš se hodí - jako správní bráškové. To mě napadlo hned
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojda, tak jsme začali 37tt, už se valím jak sud, hrozně mě bolej nohy..no, už aby to bylo Snažím se vše zvládat jako dřív, ale na toho našeho raubíře už nemám tolik síly..utíká mi, rve se semnou..to se prostě nedá. Jsem zvědavá, jak budeme zvládat dalšího raubíře. Vyhlašuju anketu...jaké se vám líbí víc jméno pro kluka, Tomáš nebo Michal? Já chtěla Daniela nebo Filipa, ale to se nelíbí manželovi...tak Tomáš nebo Michal? Příjmění bude Hájek a náš první raubíř se jmenuje Lukáš. Díky za rady ;)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte maminky hello
ted'ka jsem ve 34tt na ultrazvuku jsem byla před 2 týdny a prcek vážil 1130g , zdá se mi to být málo ale hodně jim i vitamíny jim tak doufám, jak bude výběrovka tak že už bude vážit přes dvě kilča:)Tašku do porodnice pomaličku chystám Jenom mi chybí pár věci jako pyžamo sice se na něho chystám měsíc ale musím už pro něho zítra skončit koupit

Taky sem tam mívám píchání v podbřišku
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak včera kontrola ve 32.týdnu proběhla v pořádku Mimčo už váží 2114g, tak snad neporodím obříka Ale doktor nic neříkal, že by bylo mimčo veliké, tak snad je vše ok Jinak na cyto jsem se zapomněla zeptat, tak se zeptám na příští kontrole a v kultivaci něco málo našli, tak se přeléčuju čípkama, ale dneska beru poslední, takže snad už jsem vcajku Mimčo momentálně má škytavku, tu má snad každý den, tak si to užívám Už mám vypraný a vyžehlený věcičky a po výplatě dokoupím vše potřebné do porodnice a už si připravím tašku do porodnice, kdyby náhodou, člověk nikdy neví Hlavně to žehlení už mi dává zabrat s 2kg závažím na pupku Už se nám to pomalu krátí, tak si ty bříška užívejme plnými doušky Včera jsme taky byli se synem večer na pohotovosti s pindíkem...celý odpoledne probrečel, že ho pálí, kvůli tomu nechtěl ani sedět, moc chodit, takže jsme s přítelem usoudili, když je dneska ten svátek, že bych se k doktorce dostala až v pondělí, že prostě vyrazíme na pohotovost...má zánět, takže mažem 3x denně framykoinem, tak snad bude mít brzo pindíka v pořádku

Vikčo, mně taky občas trápí bolesti v podbříšku na pravé straně, ale je to jen chvilková záležitost, po chvilce to přejde...myslím si, že se natahujou svaly, přeci nám mimča pořád rostou pokud tě to nebolí celej den, tak bych to neřešila, popřípadě bych se zeptala doktora...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojda, také všem blaohpřeju ke krásným výsledkům. Já jdu za týden na 1. monitor, termín mám původně 1.11., ale podle ultrazvuku to vypadá na 21.10., tak jsem zvědavá :) Náš klučík taky roste jako z vody, já už se necítí zrovna moc fit, ale to už nějak doklepem. Vazy mě běrou hrozně, ale vždycky zvýším magnesium a zlepší se to. Tak ať se vám daří :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojda holky...32tt Vikča má 1874g. Doktorka říkala že je vše v pohodě...termíny sedějí...podle 1. ultrazvuku jsem měla rodit 21.11 a podle posledního bych měla rodit 20.11 tak uvidíme...

Akorát mě dost často trápí bolest v podbřišku na pravé straně Je to dost nepříjemné...Nevím jestli to není kíla, nebo já nevím...Znáte to někdo???

Jinak všem gratuluju ke krásným výsledkům a přeji krásný a vytoužený konec tohoto krásného období.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak už se nám to pomalu krátí Já jsem dneska 32+0tt, takže přesně za 2 měsíce mám termín Je to šílený jak to uteklo.... Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak snad vše dobře dopadne...výsledky z cyto ještě nejsou, ale v kultivaci mi opět zase něco našli, tak jsem na týden vyfasovala čípky na noc, tak snad to bude zase vše ok... Jinak jsem včera přehrabovala oblečení na mimčo po synovi....takže se bude prát modrá a neutrální, protože si myslím, že to bude kluk A když to bude holčička, tak po porodu vyperu růžové věcičky Ale pro jistotu na převoz z porodnice nějaké to růžové oblečení přeci vyperu+kombinézku Jo to je dilema, co vyprat, když nevíte pohlaví

Market, nechtěla si napsat, že má už mimčo 1067g? 167g neodpovídá 31tt Jinak to asi budeš první co bude mít mimčo u sebe, pokud jdeš císařem, teda pokud některá z nás neporodí předčasně A proč jdeš vlastně císařem? Jinak moc pěknej kočárek

Zuzko já mám zatím nahoře jen 6 kg, všechny kila mám v bříšku Všichni říkají, že ze zadu vůbec nevypadám, že bych byla těhotná Otoky taky nemám a ani ty strie....ale to jsem asi zdědila po mamce, tak tím taky vůbec netrpěla...ale poctivě mažu 2x denně, kdyby náhodou...ale to hold patří k těhu...Pupíček mám menší než při prvním těhu...a snad obříka mít nebudu...ve 30. týdnu mimčo mělo přes kilo a půl, ale moje sestřenka v březnu rodila ve 30.týdnu a holčička měla 2 kg, takže ji doktoři říkali, že porodí obříka A dneska v půl roce má pře 8 kg a nikdo by do ní neřekl, že je narozená o 2 měsíce dřív

Jinak taky vítám nové těhulky...
Odpovědět To se mi líbí0
http://kocarkydeniska.mimishop.cz/detail.php Tohle je náš kočárek.
Odpovědět To se mi líbí0
Zdravím vás holky tak jsem v 31tt,v 30tt mělo mimčo 167g takže pěkně roste se ani nedivim taky mu davam dobroty. jinak termín mám 25.11 ale jdu císařem a to buď 7.11. nebo 31.10.ještě to musí doktor promyslet co bude lepší.akorat mi na kontrole řekl že ma mimčo o 3tt menší stehenní kosti tak snad to dožene a bude to vpořádku.Dneska so jedeme pro kočárek a matraci do postylky už se těším.Jinak už mám skoro vše nakoupené jen pro sebe věci a je to.Záda mě taky bolí ale to spíš jak se hodně zohýbam dole nebo dlouho něco dělam.jinak mam šilene mravenčeni v rukach nejvic v noci ,ale to paTŘÍ ktomu hlavně at to je vše vpořádku.už se moc těšíme,nakonec jsme si ppohlavi nenechali říct protože mimčo se nechtělo ukazovat a minuly tyden se mě ptal jetli to chci vědět že to jde hezky vidět aja že ne a manžel mi pak řikal že tam vidělkm kuličky tak uvidime..-)vždyt to už je jen chvilka a bude meuzi námi.:)tak at se vám daří mějte se hezky.
Odpovědět To se mi líbí0
@Jindruše Ahojky těhulky, jak vám rostou miminka?? Já jsem dnes 31tt. a malá už má přes 2 kilča, takže to bude asi obřík , snad ji nějak dostanu ven Nahoře mám asi 9kg.Otoky nemám. A jak se vám spí? Také se vám tak špatně spí?? Celou noc se převaluji z boku na bok (
Od včera mě trochu trápí bolesti zad, ale to jsem asi nastydla. Bříško mám plné strií ale neřeším to, vždyť jsem máma a na žádné módní přehlídky se po mateřské nechystám a svlékat se kromě doma před manželem také nehodlám, takže jsem v klidu a užívám si velkého pupíčka, které už jen tam mít nebudu a budu na to pak jen s láskou vzpomínat hlavně že se jí tam hezky bydlí
Jinak vítám nové těhulky, ať vám vše dobře dopadne, jste zdravé a hezky rostete flower
Odpovědět To se mi líbí0
ahojte těhulky, ......... taky mám termín v listopadu, teda 28.11.2012. Je to moje druhé těhotenství. Moje malá Barča se narodila před 3roky, měla termín, také 28.11.2012, ale chtěla ven dřív, tak se narodila už 6.10.2012. Tak doufám, že ta druhá holčička (co ted mám ještě v břiše) se udrží o něco dýl.
Jinak mě bolí v celým těle, ale dá se to. Už se moc těším a malá taky.
Držím vám všem palce, at to všechno dopadne dobře.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Hani - moc tě tady vítám a gratuluji ti k chlapovi :) já čekám Vikinku.
Strie se mi taky neobjevily, ale za to mě pořádně potrápily popraskané žilky na zadku, což je fakt hnus :'(
Snad se mi to zlepší...

Jinak Rendísku tvůj problém jsem měla taky...a když jsem volala doktorce, tak mi řekla, že je to běžný...Většinou se to stává po sexu, či námaze, únavě atd...Říkala, že když to bylo jen jednou slabě a hned to přešlo, tak je vše v pořádku...
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky, jsem tady nová a také mám termín v listopadu 2012, konkrétně 18.11.
Už se na mimčo moc těším, je to moje první a už 3x mám potvrzeného kluka.
Je to tedy jasné, holčička už z něj nebude.Zatím se nemůžeme domluvit na jménu protože tatínek má diametrálně odlišné představy na rozdíl od maminky jak by se jeho prvorozený měl jmenovat.
Já bych chtěla Matyáška.
Jinak cukrovku mám za sebou s výsledkem O.K., na poslední kontrole v 29 týdnu měl malý 1400g
Všechny ostatní UZV,testy apod v pořádku, jen trošku štítná žláza zlobí, tam jdu na kontrolu ve středu, ale není to až tak hrozné říkal MUDr.
Kromě běžných neduhů jako bolest zad, toho že nevím jak si lehnout,že mě občas pálí žáha a mám tlaky v podbřišku se neobjevilo nic.Zatím ani strie, ale to musím zaklepat na dřevo.Bez dvou dnů mám termín za dva měsíce, tak snad už to bříško vydrží a nepopraská.
Mažu se od začátku těhu.Co se týká váhy zatím 9 kg nahoře. Nechtěla bych překročit 12kg, doufám že se mi to povede.
Ještě kdyby tady byla nějaká holčina ze zlína ráda se seznámím, těch kilometrů s kočárkem bude spousta a ve dvou by to bylo rozhodně veselejší.
Hanka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jsem se včera dost vyděsila, když jsem šla na záchod =-O Začla jsem špinit, měla jsem hnědý výtok, takže jsem se dost lekla a okamžitě volala svému doktorovi. Naštestí to bylo odpoledne, takže jsem věděla, že doktor ještě bude ordinovat a tím ušetřila za pohotovost.....sestřička mu vše řekla a ten, že veškeré špinění je na nemocnici, ale naštěstí mám svého doktora 20 minut od bytu, tak mi sestřička řekla jestli můžu ať se stavím, že se na mě pan doktor podívá....vyšetřil mě, udělal mi cyto+kutivaci a v pondělí si mám zavolat na výsledky, že příčinu nenašel, že je vše v pořádku Na kontrolu jsem měla jít příští týden v úterý na velkej ultrazvuk, tak vše udělali o týden dřív...mimčo odpovídá 30. týdnu, je hlavičkou už dolů, placenta se neodlučuje, jsem uzavřená a pohyby taky cítím...tak se uvidí podle výsledků, jestli nemám nějakou infekci....ale pak jsem už nešpinila, bylo to jednorázový, ale radši jít třikrát k doktrovi zbytečně než jednou a pozdě... Nevím co to mohlo být....ale jsem ráda, že to dopadlo dobře... .Asi si dokážete představit, co se mi v tu chvíli honilo hlavou...tak snad už těch 10 týdnů zvládnu bez komplikací....mimčo kope a to je nejdůležitější...

Zuzko hezkej pupíček A jinak holky jak se máte vy?
Odpovědět To se mi líbí0
takhle rosteme
Odpovědět To se mi líbí0
@Rendisek20 Jezisi to je prdelka...jak si tam krásně hajá... Já bych to typovala na Filípka...podle obličejíčku...gratuluji k 3Déčku...Jo holky...nechápu to...narostly mi hodně prsa a stehna jinak nic...a tolik kilo...doufám, že to nebude žádnej macek...Doktorka pořád říká že v poho tak uvidíme...ale na císaře bych fakt jít nechtěla... =-O

Jinak z výbavičky mi chybí už jen to nejdůležitější - kočárek...no a ještě ta různá kosmetika, ale to už není taková palba no...Jinak Viktorka se v bříšku mydlí o sto šest...jsou to rány...:) uvidíme co z ní vyroste...

Maminky ještě si to krásně užívejte a hlavně na sebe dávejte pozor....už nás čeká to nejkrásnější... <3
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jsem včera byla na kontrole v 28.týdnu a dělali mi těhu cukrovku...výsledky se dozvím při příští kontrole za 3 týdny. To mi budou dělat druhej velkej utrazvuk..Dokonce nám vyšel i na podruhé 3D ultrazvuk, tak vkládám fotečku, tak můžete hádat co to bude My s přítelem to opravdu nevíme Buď to bude Kristýnka nebo Filípek Jinak prďolka hezky roste už má 1361g Už se těším až si to malí pomazlím a pomuchlám, ale to si ještě 2,5 měsíce počkám

Vítám tě tu Leni, já mám termín 19.11 a čekám druhý mimčo Doma mám 2letýho raubíře, tak snad se nám povede páreček Pohlaví nevíme je to překvapení jako u syna Jinak já u syna jsem na koupání používala Johnson baby na vlásky a tělíčko, ale po měsíci se mi po tom osypal, tak mi doktorka napsala olejíček do koupele Linola fett Olbad...používá se místo mýdla a olejíčku po koupání a byla jsem s ním maximálně spokojená...ale každé mimčo je jinačí, musíš určitou kosmetiku na mimču vyzkoušet a kdyžtak přejít na jinou, ale já určitě ten olejíček budu používat i na druhý mimčo, protože je to určený na kožní problémy a krásně voní

Vikčo, tak to si mě dostala, že čekáš holčičku a přibrala jsi už 12 kg Asi to fakt podle váhy nejde poznat Já zatím přibrala 5 kg, tak jsem maximálně spokojená je to krásnej pocit, když po náročným porodu ti doktorka oznámí co to je za pohlaví je to fakt krásnej pocit to do poslední vteřiny nevědět a celé těhotenství dumat nat ultrazvukama co to asi bude

Zuzko dík za tip na tu postýlku, budem to muset nějak vykoumat Do porodu ho nechám ještě v postýlce a pak pošupajdí do velký Uvidíme po první noci jak to zvládne Zvládli to všechny děti, tak to zvládne taky se to naučit v klidu ležet ve velký posteli Nohy mi naštěstí neotékají a na křečáky taky netrpím, ani strie na bříšku nemám....to se mi všechno u obouch těhu naštěstí vyhlo Užívejte bříšek, už se nám to krátí, tak se mějte hezky a písněte...

Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte nastávající maminky,sem tady nová jsem ve 28tttermín mám 11.11 zatím sem přibrala jenom 10kg.Pohlaví ještě neznáme v Olomouci nám řekli, že to bude na 30%kluk,ale že s tím nemám moc počítat, ve 20tt sem byla na ultrazvuku a tam mi doktor řekl, že na kluka to nevypadá, že má malé varlata na ten týden tak to vypadá spíš na holčičku jinak nám furt ukazuje zadek tak to moc nejde poznat.Tak uvidíme ve 30týdnu co to bude,doufám že se nám ukáže Jinak je zdravé mimčo na cukrovce sem byla a dopadla mi dobře Pokojíček pro mimčo máme skoro hotový máme už vymalované, jenom příští týden bude můj přítel stěhovat Postýlku a kočárek dostaneme od tchyni Výbavičku máme skoro koupenou vše kupujeme neutrální barvičky Příští týden jdeme kupovat pro prcka drogerií rozhoduji se jakou značku mám koupit bud' johnson's baby a nebo nivea baby máte někdo zkušenosti? Dávejte na sebe pozor
Odpovědět To se mi líbí0
Čauky maminy...já jsem 26+5 a mám nahoře 12 kilo...abych vám zamotala hlavu, tak mi čekáme holčičku musí to být fakt překvápko, když to vyprdnete a nevíte co...:) my si pro postýlku a přebalovák jedeme v sobotu...už se nemůžu dočkat...a s kočárkem stále váhám jaké kolečka Přeji vám at je vaše těhotenství dále tak pohodové jako teď...a dávejte na sebe pozor!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky maminy, čtu co je u vás nového a jsem ráda, že se máte všechny dobře jinak Rendísku s tou postelí to jde lehce vyřešit. Náš kluk by taky padal, tak jsme mu nechali udělat z každé strany postele doprostřed zábranu ze dřeva, jde to lehce přidělat nebo stačí laťka podélně stran a je to flower uvidíš že se mu tam bude líbit, už bude velký chlap když bude mít už velkou postel :-[
Já mám nahoře zatím 5 kilo jsem 26+2, u syna jsem měla už 12 ale je to tím pohybem okolo prvního a také to že před tím jsem byla přes zimu (Vánoce - cukroví a taky jsem dost lenošila...teď teda vůbec
Nožky vám dámy neotíkají? A co křečáky? Vše ok?? Kámoška je má po celé jedné noze a jaké :-S a při prvním je neměla...
Odpovědět To se mi líbí0

Horoskopy

Lev V neděli se do ničeho nenuťte a věnujte se výhradně činnostem, které vás naplňují a dělají vám radost.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Arnošt, Arnoštka, Arne

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

Výhodné předplatné

Objednat předplatné