Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

MÁJOVÁ MIMINKA 2013

Nazdárek maminky, tak zítra začínáme 7.tt a bude to naše třetí a poslední miminko... K doktorovi jsem objednaná až 22.10. ale už se nemůžu dočkat, až mi na ultrazvuku ukáže toho tvorečka... Budu moc ráda za další maminky s květnovým termínem porodu... Ráda bych, abychom si tu vyměňovaly svoje pocity, názory, strachy a radosti a společně si užili radosti i strasti těhotenství... Přeju všem aby jsme všechny byly hlavně zdravé a těšily se z každého dne... Krásný den všem přeje Janina a už se na Vás moc těším... <3 <3
Celkem 849 odpovědí Zobrazit jako strom
holky dělali vám některé odběr krve na 4měsících???My ještě jen kojíme
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,tak co miminecka jak rostou.Gaborko fotky super ,rozdily minimalni.Pomalu se nam blizi zima co,rana uz jsou studeny,a co nevidet bude padat snih :)Mala mi roste z obleceni tak budu muset nakoupit zaase,no a i na Mateje,nejak ze vseho roste.Ty jo holky ale leti to.22 bude mit mala 5 m,uz mi moc nechce byt v hluboke korbe ,ale musi jeste chvili vydrzet.Taky uz pekne basti ..banany,mrkev,brammborovou kasi,brokolici,,jablicka a dneska jsem rozmixovala kvetak.Davam si to do mrazaku a pak jen vyndavam.No a je taky sranda jak se mala na brisku snazi dostat k hrackam a nejde ji to.Zvena prdku a chce se odstrcit a nic,myslim,ze to dlouho trvat nebude.Holky tak pisze jak se mate.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, Gaborko máš krásné fotečky Normenko ty máš doma pořádného borce, otáčet se a ještě navíc zoubek, to je teda paráda! My sme byli v pátek na hromadném očkování, Eliška měla druhou hexa a první Synflorix a Tomášek měl první očkování proti klíšťatům. Teploty oproti prvnímu očkování skoro nebyli, ale v sobotu večer řvala jako kdyby jí něco strašně bolelo a nechtěla se vůbec utěšit! V pondělí sme jí nechali navíc píchnout ouška takže už máme doma princeznu s náušničkami. Dneska se mi zdá že tam má trošku hnisu tak doufám že se nám to nerozjede. V pátek na 3 měsíční kontrole měla 5720g tak sem to porovnávala s Tomáškem a ten měl ve 3 měsících 7200g. Přijde mi to úplně neuvěřitelný. Včera jsem byla celé dopoledne u zubaře, takže s malou byl doma mažel. Jenomže ona nechce vzít flašku ani s nutrilonem ani s odstříkaným mlékem tak byla hlady cca 5 hodin. No prý plakala ale myslim že jí to nijak neublížilo, spíš ten chlap byl z toho docela naměko. Tak aspoň si to vyzkoušel. Tak se mějte krásně a pište dál... papa
Odpovědět To se mi líbí0
@gaborka ahojky trochu rozdíly tam jsou,ale u nás je to to samé,Týnka s Mirečkem jako by si z oka vypadli musím říct.Ovšem každej mi teď říká,že Mireček se mění hodně ke mě ,to mám radost
Odpovědět To se mi líbí0
Štěpánek a tatínek
Odpovědět To se mi líbí0
@normenka tý jo už zoubek, tak to je mazec.... jo na sourozence se taky chechtá, je to úžasný to vidět... jinak v pondělí jsme se oočkovali a v noci teplota, v úterý jsem změřila Eli 38, a Šíma se chtěl opičit a taky měřit, tak jsem ho změřila a taky 38, už jsem si říkala, že mám rozbitý teploměr, jenže mě ukázal, že jsem bez teploty, takže mám doma lazaret, ale dnes ráno oba vstávali bez teplotky a jsou úplně normální... odhlásila jsem je do pátku, to bude maso... přidávám fotečku Šimonka s tatínkem a v dalším příspěvku bude Štěpánek s tatínkem asi ve stejném věku, tak můžete hledat rozdíly
Odpovědět To se mi líbí0
holky ahoj,náš se přetáčí už dlouho.Teď 27mu budou 4měsíce.

Taky už máme zoubeček.No a k tomu jak jsi letěla do nemocnice,víš co říkám já???Lepší jet zbytečně než něco zanedbat!!!

Stále jen kojíme a jsem za to ráda.Příkrmy zatím nedávám a nechci.Není to podle mne zatím potřeba.8nás čeká další očkování a 1jdeme na 4měsících na kontrolu.
Dnes spinká uplně jinak než kdykoliv jindy tak nevím co se to děje.Uvidíme.Jinak se řechtá,ségra ho rozesmívá a druhá tedy taky.No ten smích to je jak moje nabíječka.Jsou boží ti naši mimísci
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Gaborko,tak to musi byt kolotov,me to staci tento tyden, vodim do skolky ja rano,jinak manzel nez jde do prace.Ale ma toho tam ted moc tak jezdi brzo.A je to trochu mazec,upravit sebe abych nejak vypadala ,Matej snidane,mala najist ,obleknout a vyrazit.Jinak ja vceta dala poprve mrkvicku a poprala se sni myslim dobre,dneska bude zase k obedu.No a rucicky uz cumla taky a docela dlouho uz.Hracky uz taky dost dobre bombarduje.Je to sranda.Ty jo taky bych potrebovala vyhazet spoustu veci ale nejak se mi do toho nechce.Mala spi tak se jdu taky natahnout.A kde mame ty dalsi maminky vubec?
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky holky, tak jsem tu napsala zase pěkný příspěvek a zase mi to nešlo odeslat... tak znovu... V neděli nás přivítali mezi občánky obce, dostali jsme 1000,-, kterou jsem hned v pondělí investovala do očkování... V noci se u nás objevila teplota, min. žádnou reakci neměl... Jinak ve 4.m měří 62cm a váží 6,8kg ale jak jsem koukala, tak ostatní děti na tom byli podobně... Jinak je to asi 10 dní, nás tak trápily prdy, že jsem to už nevydržela a o půlnoci jela do nemocnice, aby tam ten lump rozdával úsměvy a pak to byly fakt jen prdy... jenže to byl tak děsnej řev, že jsem fakt už nevěděla, jestli to není něco jiného... začala jsem víc kojit, ale je to boj... protože nechápu, jak mu můžou stačit obě prsa, když pak mi vypije 150ml na posezení... jinak objevil ručičky, cumlá si je, docela si drží hračky, chechtá se nahlas... ale o nějakém přetáčení není vůbec řeč... jinak je to docela dobrý, vypravím Eli do školy, pak se Šímou do školky, to mi většinou cestou Štěpka usne v kočárku a pak spí celý dopol. skoro... Jo a nástup do školky nesla snad hůř maminka, ten můj malej prdelka 2,5 roku, a už je to školáček, 4 dny ráno plakal ve školce, ale pak už dobrý, teď už tam i spí... Jinak na pc se moc nedostanu, chci vygruntovat pokoj po pokoji, vyházet věci, a pak se vrhnout na zahradu.... Mějte se holky fajn, užívejte si těch našich "miminek" ... Jo a kdo už začal se zeleninkou? já to chci nechat až od příštího měsíce... <3
Odpovědět To se mi líbí0
Tomáš je 30.5. a měl to taky když jsem ho dala k prsu tak řval jak tur...tak jsem ho nenutila a jak se říká, hlad je nejlepší kuchař pak se chytil...ale kojili jsme hodně často, tu první noc co 1,5hod. to jsem myslela, že mě šlehne...ted už je to lepší přes den většinou vydrží i 3 hodky a v noci taky kojíme po 3 hodinách...to mě štve, ale co nadělám ale když to nejde tak to nejde..hlavně bud v klidu a nic si nevyčítej <3
Odpovědět To se mi líbí0
Adp kdyz ona se nechtela chytat prsa vubec,dost jsem sni bojovala,no mrzi me to hodne,jakmile ji otocim na bok do pozice na kojeni tak zacne hrozny rev a odtahovani se.Kdy je malej narozeny?Ja uz ani nevim jak se tu poporade rodilo.My jdeme v pondeli na dalsi ockovani a v patel na kycle.Holky zacala pekna zima,vubec bych se nezlobla kdyby zacalo mesto topit.Dneska vystrcime ruzky asi jenom kdyz pujdeme pro Mateje do skolky.Tak zatim damy :)
Odpovědět To se mi líbí0
Lucínek...je škoda, že jsi to vzdala :'( u nás bylo něco podobného jedná se o bojkot kojení a je to boj, ale jde ho vyhrát...není to že by se ti nedělalo mléko, je ho trochu méně a neteče už tak jako před tím a děti mají růstový spurt, tj. vztekají se chtějí ses rychle anjíst a ono jim to tam tak neteče...zkus ještě přikládat a odsávat třeba to půjde zachránit <3 a když ne tak nevadí. Jinak Tomášek se pokouší otočit ale ještě se mu to nepovedlo Na prohlídce měl 5600G a 63,5 cm..nahlas už se párkrát zasmál <3 jen je to mazánek...rád by se pořád nosil, ale když chce tak si i hrát vydrží zatím pa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky. Tak já už sem tady pěkně dlouho nebyla. Pekla sem na 2 svatby, do toho Tomík každé ráno plače že se mu nechce do školky, 1 den sem měla 40 horečky (to byl totální masakr). Ještě že ta Eliška je tak malinká (včera 3 měsíce) a tak hodná. Luci zatím se opravdu ještě nepřetáčí i mi to přijde dost brzy, ale máte doma opravdu šikulku. Včera si vydržela hrát sama s chrastítkama 1,5 hodiny, tak to byla paráda. Jinak se nám po týdnu vrátila moučnivka, tak byl neskutečný problém sehnat genciálku která na to prý jediná opravdu zabírá. No hlavně že už je to za náma. Mějte se krásně a pozdravujte miminka
Odpovědět To se mi líbí0
Gaborko to musi byt mazec,skola,skolka a jeste mimco do toho.Normenko mas doma poradneho chlapaka.Holky chtela jsem vam napsat,ze nase mala uz se asi tyden obraci sama na bricho az z toho pase koniky a teda jde ji to suprove a rychle,jsou ji 3 a pul mesice a me to prijde brzo,a dneska se poprve rehtala sama jako nahlas,ne takoveto jenom usmani ale prosze hlasitej smich,a bylo to izasny :).Jak jsou na tom vasi pprckove s otacenim?Jo a taky uz nekojim,z nedele na pondeli v noci se vzbudila tak ze ji nakojim a nic proste nechtela ,jak jsem ji dala k prsu tak hrozny rev .A to jeste vecer pred spanim normalne jedla.Je mi to pekne lito,ale asi mi to neni prano,Ms
atej byl kojeny taky jenom 2 mesice.Tak mala alespon 3,5.jeste jsem si rikala kdyby si alespon cucla a pak bych ji dokrmila ale nedostanu ji kpsu a kdyz uz se chytne tak dvakrat potahne a pusti se a rev.No bojovala jsem sni poslednich 14 dnu s jidlem tak si rikam jestli se mi neprestalo delaat mliko,protoze kdxz jsem jeste kojila tak z druheho prsa uz netrklo nic,jal vzdy pri sanni vyteka.No nevim ,no.Tak zatim.
Odpovědět To se mi líbí0
ahojte holky.Nás čeká očkování v úterý a malej má na třech měsících 62cm a 6630g Víc nestíhám napsat omlouvám se
Odpovědět To se mi líbí0
nazdárek holky, tak už je tu zase škola a je to tedy hukot... a to ještě neděláme úkoly... Šíma začal chodit do školičky, tak dnes to konečně bylo bez slziček, ale zato se počůral... každý den si pro něj chodím po obědě a musím mít s sebou nějakou dobrůtku jako úplatek, ale celý týden mi to rve srdce, když si ho tam ráno dávám... aby to měl lepší, tak jezdí na tom odstrkovadle - co je jako kolo bez šlapek, konečně se na tom naučil, tak prostě děláme všechno možný a nemožný, jen aby to bylo všechno v poho... v pondělí, když jsme se s manžílkem zbavili dětí a zůstal jen Štěpánek v kočárku a výjmečně spící, tak to bylo takový divný, že jsem se nemusela pořád ohlížet nebo někoho komandovat a hlídat kolem sebe... ale jsem ráda, protože Štěpánek už to vypadalo, jak to bude dobrý, spal mi skoro celý dopoledne a odpoledne už sice bylo horší, ale jakž takž se to dalo... ale ten mezulán včera spal 3x0,5h za celý den, já myslela, že mě trefí... dnes to vypadalo, že to tak dopadne zase, ale naštěstí teď chrní už asi 2h, ale už to nebude trvat a bude vzhůru.... je to pěknej lumpík, docela pohodář, co se furt na mě kření nebo na sourozence... Ale myslela jsem si, jak to s prdama zvládneme už dobře a my máme snad problémy větší, jak když byl malinký... ale je fakt, že už se tak nehlídám, takže klidně bramboráky, pivko, zelí... a snad mi nepřijde rozdíl, mezi dny kdy jsem toto nejedla... na očkování jsme reakci neměli, kromě mrzoutkování, tak mám radost, další dávka bude na konci září... Na poslední týden v srpnu jsme jeli k babi na "dovolenou" , jenže jí v úterý chytil žlučník a místo plánované operace 4.9. šla o týden dřív, takže jsem si vůbec neodpočala... :'( tak se mějte fajn a písněte...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,tak jsem si nepocetla tedy:(.Jen v rychlosti info ohledne dovci.Meli jsme se krasne,prvni den co jsme tam prijeli pocasi fuj,zima,mlha.Dalsi dny teplicko,slunicko a zase posledni den kdyz jsme jeli dom tak prselo.Mala to zvladla super,byla furt v kocare,codne jsme chodili a jezdili na kole,jela snama tchyne tak jsem nakojila a ona mela malou a my jeli s muzem a Matejem na kole,tchyne pak prijela do domluveneho bodu B tam jsem zase nakojila ppak jezdila s matejem na kole zase ona a tak nejak jsme to pytlikovali :)Taky jsme se pekne cpali,takze jsem nabrala za 5 dnu dve kila tak mam co davat zase dolu.Jinak houby jsme taky nasli a to moc pekny :)Tak to asi vse.A,kde vsechny jste :)
Odpovědět To se mi líbí0
Teda holky tady je pekne mrtvo.:)zitra odjizdime s rodinkou na sumavu tak doufam,ze nam to neproprsi.Tak se mejte a doufam,ze az se vratim tak tu bude co ke cteni :)
Odpovědět To se mi líbí0
Holky teda vy mate ty deticky pekne veliky,ale je dobre ,ze pekne prospivaj to je super.Jo ja se tesim az malej zase pomaze do skolky to bude trochu odpocinek.My jinak razime 28.8 na sumavu na churanov,tak se tesim,budeme tam do nedele.Dneska jsem teda k.o takze jak deti pujdou spat tak se nalozim do vany a pak postel.Vcera jsem byla hrat fotbal zase po roce a pekne me boli nohy a zitra je zase trenink tak jsem zvedava jestli pujdu uvidim jak na tom budu :) to je mazec jak se clovek v tehu nehejbe a pak se jde vybehat atd....tak je to mazec fakt.Jo holky jak vam jde vaha dolu? Ja jsem na 15,5 kg ale dlouho mi to stoji ted ,furt se to hejbe nahoru a dolu.Hruza.Jinak jsem jeste chtela napsat,ze jsem minule jedla uz i trochu zeli s masickem a mala to zvladla skvele a uz jsem jedla i cesnek ve spenatu a pod masickem a taky dobry,tak to je snad za nama uz.Zat se zatim mejte a doprejme si jeste par dni teploucka :) uz bude asi pomalu hur a hur.
Odpovědět To se mi líbí0
čauky holky, tak dnes kontrola 3.měsíční, takže máme 6kg a 58cm... navrch dostal do každýho stehýnka injekci a do pusinky rotarix... teď jsme se vrátili z kontroly srdíčka, tak taky dobrý, takže za rok jen pro jistotu kontrola... Jo a pediatr mě mile potěšil, protože jsem brala vakcínu Rotarixu od něj a stála mě jen 1300,- a minule jsem v lékárně platila určitě 2200,- ... tak teď jen aby nebyla reakce...
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme