Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

Máme 18měsíců a nechodíme :-( má někdo stejný problém?

davidkovo.maminka 13. 8. 2013 17:36
Ahojky mámprcka 18měsíců a nechce chodit sám. :'( Chodí okolo nábytku projde celej byt podél stěny ale né a né se pustit <img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/27.gif" /> Dostaly jsme žádanku na rehabky a docela se toho bojím, od jiných maminek slýchám že se to dětem nelíbí ba i že je to bolí <img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/27.gif" /> Nevím co si mám myslet, jsem z toho špatná <img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/27.gif" /> Nemáte nějaký fígl jak s nim doma nějak pocvičit? Budu ráda za každou radu a zkušennost moc díky všem
Celkem 2 odpovědi Zobrazit jako strom
Dupi Dup 7. 11. 2013 21:06
Dobrý den,
souhlasím s příspěvkem od Lindy. Vojtovky nebo jakéhokoli jiného rehabilitačního cvičení není proč se bát. Se synem jsem cvičila Vojtovku od 4. měsíce. Cvičili jsme 2 měsíce, pak už Vojtovka nebyla potřebná a jen jsme docházeli na kontroly k naší rehabilitační sestřičce. Ta mi ukázala, jak v rámci hry syna motivovat k žádoucímu pohybu. Dva týdny po oslavě prvních narozenin začal chodit. Takže za mne jednoznačně říkám - NEBÁT SE CVIČENÍ. Protože cvičením se podle mně nedá nic zkazit.
Když nic jiného, poradí vám rehabilitační sestřička jak prcka motivovat k samostatné chůzi, jak mu dodat odvahu, aby se pustil opory a začal chodit sám.
Odpovědět To se mi líbí0
LindaMN 22. 8. 2013 10:44
Zdravím,

s Vojtovkou mám bohaté zkušenosti, cvičili jsme od 3.měsíce synova života. Je to výborná metoda, bohužel dětem se skutečně nelíbí a často u ní pláčou. Některé přestanou, protože si na rituál cvičení zvyknou, naše dítě srdceryvně řvalo 4xdenně při každém cvičení 7měsíců. Když jsem ale viděla jeho pokroky (do toho 3.měsíce nespal, neustále plakal, měl zpomalený psychomotorický vývoj), jsem ráda, že jsem vydržela - syn udělal první samostatné krůčky v roce a teď, ve 14.měsíci už jistě chodí. Není to jednoduché, ale pro dítě určitě pozitivní.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu