Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

maminky samoživitelky

Lietavcová Veronika 1. 9. 2009 12:40
Ahojky,najdou se tu další maminky samoživitelky?? Popovídáme si, ulevíme srdíčkům a podělíme o zkušenosti... <img alt=" class="smiley" src="/Client.Images/Smileys/01.gif" />
Celkem 52 odpovědí Zobrazit jako strom
erika 4. 5. 2017 1:57
@Anna Jak neco takoveho muzes napsat,ze si za to muze sama?To snad neni mozne! To jako ma treba udrzet rodinu za kazdou cenu...treba ikdyz ji muz mlati pred vlastnim ditetem? Tohle opravdu muze napsat jen clovek ktery nevi i cem mluvi!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Werikki 6. 3. 2017 11:24
Zdravím dámy,mohly by jste mi vyplnit dotazník na téma **Sociální situace matek samoživitelek**? Dělám na toto téma závěrečnou práci, zajímá mne, v jaké oblasti byly nejvíce ovlivněny, zda jsou v kontaktu s otcem dětí atd. No však zjistíte v dotazníku :D Držím palce, ať jste silné! Děkuji moc, moc mi pomůžete :) https://www.survio.com/survey/d/H2D1Y3T8Q9Y8V3L3X
Odpovědět To se mi líbí0
Doubravka2 15. 12. 2016 4:19
@Petra já mám u Uniqy pojištění na následky nemoci, je to i se spořením, a mám tam nastavenou i možnost platby, když jsem na paragrafu s dítětem - zatím jsem to tedy nevyužila.
Odpovědět To se mi líbí0
Doubravka2 15. 12. 2016 4:17
@Anna fíha 8-D
Odpovědět To se mi líbí0
Niki 14. 12. 2016 18:27
@Niki To bylo na Sonu
Odpovědět To se mi líbí0
Niki 14. 12. 2016 18:25
@Anna Nechapu jak tohle muze v dnesni dobe napsat, jen neadrtalec nebo zenska ktera se necha zivit manzelem a nevi jak nezodpovedny chlapi v dnesni dobe jsou, kazda zena si preje uplnou rodinu, kdyz si s pritelem poridi dite a tezko muze za to, ze si muz najde jinou zenu a na decko se vykasle, absolutne nevite o cen mluvite, tak mlcte! Jste sto let za opicema!!!!!!
Odpovědět To se mi líbí2
Anna 12. 8. 2016 15:35
@Soňa Tradiční rodinu tvoří muž, žena a děti. Pokud nikdo z těch dospělých nezemře, mají být spolu. Pokud samoživitelka není vdova, vždycky si za to může sama. Věděla, s kým do postele jde. A pokud to nevěděla, je to štětka, kterou taky netřeba litovat.
Odpovědět To se mi líbí0
Petra 15. 2. 2016 13:25
poradíte někdo nějaké spoření pro mimčo? ideálně třeba i s nějakou úrazovkou?
Odpovědět To se mi líbí0
Broďule 11. 2. 2016 10:30
@Broďule budou tam odborníci, tak snad nám někdo konečně jednoduše vysvětlí, jak na to :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Broďule 11. 2. 2016 10:28
@Tera Tak to jsem zvědavá na výsledky, sama vím, jaká ta situace někdy je. Ale narazila jsem na tuhle zajímavou akci, SEMINÁŘ O ALIMENTECH, příští týden v Praze. Třeba se to bude hodit i dalším, tak sdílím ;-) https://blog.feedo.cz/seminar-aliment-patri-detem/
Odpovědět To se mi líbí1
Tera 9. 2. 2016 7:38
https://dotaznik-pro-matky-samozivit.vyplnto.cz/maminky moc vas prosím o vyplnění. Dělám průzkum toho, v jaké situaci se ocitají maminky samoživitelky :)
Odpovědět To se mi líbí0
Vanesa 31. 8. 2012 19:09
@Ondra Dobrý den,
já mám trochu jiný problém.
Samozdřejmě se to týká bývalého, prosím, kdo by mi mohl poradit, tak budu mmooc vděčná.
Bývalý si od mého otce na směnku půjčil 250 000Kč. Je za pár měsíců splatná a on nezaplatil ani korunu. Kvůli jeho dluhům zadlužili asvůj dům, aby mu pomohli. Peníze rozházel a po rozvodu mi vyhrožoval, že nkdyž já mám směnku, tak mi vezme naše obě děti. Nadělal dluhů skoro za milion a to bez mého věědomí, neměli jsme co jíst. Vůbec se o rodinu nestaral. Vdala jsem se a on zjistil, kolik můj nynější manžel bere na výplatě a díky své matce, která chodila po úřadech, školách, lékařích, jaká jsem špatná matka, že děti týrám jak psych. tak fyzic. Děti tak moc zmanipuloval, že opravdu o mě řekly to nejhorší a soudkyně mu děti přiklepla.
Jenže jeden ze synů chce zamnou zpět. Ten druhý spolupracuje s otcem a neustále mě neprávem obvinuje, ponižuje. Bývalý dětem lže, neustále mě špiní, ale i jeho matka a přítelkyně. Cíleně mě omezuje ve styku s dětma, neustále si klade nějaké podmínky. Nedá se s ním dohodnout. Má vzhled seriozního podvodníka. Dodnes za něj platím dluhy, ke kterým se nechce hlásit a díky nim by rodiče přišli o dům. Jemu je to jedno
Chci bojovat o syna dál, ale sociálka mě tahá po psychol., prý musíme změnit vztah, který k sobě máme já a bývalý, ale já se vždy dohodnu v klidu, on pořád něco vymyšlí, aby mě poškodit. Mladší syn mě neustále prosí, kdy už o něj zažádám, že nechce být u otce, ale když se ho zeptá sociálka, tak řekne, že je mu po mě smutno, ale neřekne, že chce být semnou. Hrozně se otce bojí. Nemá odvahu se mu postavit. Sociálka pořád tvrdí, že bude stát za synem, ale úplně jistý to není. Psychol. mi to taky stěžuje. prostě jsou všichni na straně otce a mě berou jak nějakou špínu. Synek se tak trápí a já nic nezmůžu a ještě ani nevím, jestli sám necukne ze strachu z otce, když o něj zažádám. Jsem už na tom sama s nervama v háji a nevím, co dělat. Pro syny se jezdím skoro 200Kč, přesto bývalý jezdí do blízké obce k matce. Poprosila jsem ho, že si pro kluky dojedu a on mi je už několikrát schválně odvezl, abych si musela pro ně jet těch 200km. Už mu také zabavil telefon, který jsem mu koupila, takže mu nmohu ani volat. prosím poradte mi co dál. karticky00@seznam.cz
Odpovědět To se mi líbí0
Vanesa 31. 8. 2012 18:40
@Ondra :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Aleinad 4. 3. 2011 0:10
@Lusinda Dobrý den, Lusindo. Rozhodnutí, zda otce uvést nebo ne je jen na tobě, ale uvědomte si, že pokud ho neuvedete, nemůžete po něm požadovat výživné - ani na vás, ani na dítě. Může být zadlužený jak chce, ale pokud má alespoň nějaký příjem (nebo by mohl mít, ale nesnaží se), tak nějaké výživné platit musí. Výživné na dítě má přednost před jakýmikoliv jinými závazky. Otcovství lze stanovit i později po porodu (je to několik let, ale nevím přesně kolik). Každopádně i kdyby se chtěl s dítětem vídat, tak dokud to bude malé miminko či batole, soud mu těžko umožní, aby s ním byl sám, maximálně bude moct chodit na návštěvy. Rámcově výše alimentů záleží na příjmech a životní urovni muže, na mimino je to kolem 10% z platu, s rostoucím věkem rostou i příspěvky.
Odpovědět To se mi líbí0
Lusinda 19. 2. 2011 16:34
Dobrý den, prosím o radu. Před 2 týdny jsem utekla od přítele tyrana, se kterým čekám miminko. Jsem v osmém měsíci těhotenství a potřebuji radu od žen, které si zažily něco podobného jako já. Bývalý přítel byl násilnický, nevěrný a zároveň mě i psychicky deptal natolik, že se divím, že jsem ještě nepotratila. V tuto dobu bydlím u rodičů, kteří se mi snaží pomoci, ale rodiče jsou už staří a nebudou tu věčně. Bývalý přítel je také zadlužený a má v opatrovnictví 19-letého syna z předchozího manželství, který určitě půjde ještě studovat dál.
Stále uvažuji, jestli mám bývalého přiznat jako otce dítete nebo ne. V tuto chvíli o dítě vůbec nemá zájem, ale věřím, že hned, jak budu řešit alimenty, tak mi bude dělat problémy, bude chtít miminko půjčovat a to já nechci dovolit. Věřím, že by se o děťátko nedokázal postarat a kdo ví, jestli by mu neublížil. Prosím poraďte: jsou alimenty u zadlužených bývalých partnerů, tak vysoké a nebo nestojí za ty nervy vůbec o alimenty žádat? Vím, že mi bude dělat bývalý problém i se schválením jména a příjmení dítěte na matrice, pokud bych ho jako otce chtěla zadat. Lze stanovit otcovství i později po porodu až bude děťátko větší?
Děkuji za informaci.
Odpovědět To se mi líbí0
23. 9. 2010 12:35
Dobry den.potrebovala bych poradit.jsem samozivitelka.otehotnela lsem v zahranici otec neznam.do3-let ditete sem pobirala rodicovsk.p.7600kc.od3let do4let3800kc s detsk.pr.socialnim pripl.a hmotnou nouzi.od4let ditete jsem vedena na up.kde sem pobirala5mesicu podporu s hmotnou nouzi,soc.pr.a detskym prid.v hodnote kolem6900kc.nyni jsem jiz pouze v evidenci up.protoze jsem zde jiz7mesicem a davky pobiram pouze z hmotne nouze+soc.a detsk.pridavek.celkem jsem dostala5900kc.podotykam ze je v hmotne nouzi i prip.na bydleni.neni to ani zivotni minimum pro mne a dite a na hmotne nouzi mi rekly ze je to takhle vypocitane spravne.prosim muzete mi poradit kde se mam obratit o pomoc?praci si hledam ale jak slysi samozivitelka s malym ditetem ktere je neustale nemocne nemaj zajem.dekuji za radu.jarka
Odpovědět To se mi líbí0
sputinka 15. 9. 2010 7:42
Dobrý den
Ráda bych se zptala na jednu věc.Jsem samoživitelka,otec od nás odešel,než se dcera narodila,protože mi neustále vyhrožoval,že dceru odveze a už ji neuvidím,nenechala jsem ho zapsat ani do rodného listu,Raději.Ale to není můj problém.Po třech letech jsem konečně našla partnera,který mi velice vyhovoval a podle jeho slov a činů já i dcera jemu také.
Po nějaké době,protože je starší muž mi sdělil,že by si ještě přál dítě.Já souhlasila.Jak jsem otěhotněla,tak jsem se měla velice dobře,byl opatrný,pozorný.
A najednou se vypařil.Na telefon nereaguje,nic,jen tak přestal komunikovat.Vrátila jsem se tedy domů a přemýšlím,jaké mám dál možnosti,potrat už nejde a vypadá to,že opět budu na vše sama.Samozřejmě ho do rodného listu nahlásím,ale vykládal mi o své manželce,tedy už je rozvedený,že po něm chtěla vysoké alimenty,ale on má velice dobrého právníka a tak na dceru z prvního manželství přispívá jen 1000,-Kč.Jenže já pobírám dohromady 5300,-Kč a do práce mě teď nikde nevezmou.
Nevím si v této chvíli vůbec rady.
Vím,že se mu nic nestalo,prostě žije spokojeně dál.
Velice děkuji
Odpovědět To se mi líbí0
28. 8. 2010 13:09
@Táňa Milá Táno, bud jste chlap, nebo naprosto nevhodne aplikujete jeden prípad své kamarádky (to máte ale divné kamarádky) na vsechny matky, které pecují o své deti samy. Písete o necem, o cem prakticky nic nevíte. V podstate povazujete vsechny rozvedené zeny s detmi za vypocítavé, bezcitné potvory. Vsechny ty které se dostaly do takové situace, protoze byly týrány svým agresivním manzelem, jsou dost nestastné bytosti, na které ostatní - jako jste Vy jeste házou takové bahno. Jiste existují i takové, jak jste popsala, ale jiste jich není vetsina. Nikdo po Vás nechce, aby jste jim pomáhala a mela s nimi slitování, to by pro Vás bylo asi prílis, ale stací, kdyz se o ne nebudete otírat. Mají uz i tak dost co delat bránit se útokúm svého bezprostredního okolí a je mi moc líto vsech tech, které i na stránkách, které jim mají pomoci, kdyz potrebují radu, musí císt takové - odpustte, primitivní odsouzení. Preji vám uprímne, aby jste nikdy nemusela celit podobným útokum, které by se mohly týkat Vasí osoby a Vaseho zivotního údelu. Je snadné útocit na bezbranné a je to, bohuzel, velice oblíbený "sport" tech, kterí povazují agresivitu za sílu a slusnost za slabost.
Odpovědět To se mi líbí3
Zelena.zizalka 8. 5. 2010 21:09
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. V únoru jsem ukončila studium kvůli těhotenství. Nyní jsem hlášená na PÚ, trvalé bydliště mám u svých rodičů, kteří mě ale neživí. Otec dítěte mi finančně nijak nepomáhá. Od státu žádnou finanční pomoc také nedostávám. Mám nárok na nějaké sociální dávky jako samoživitelka? Děkuji za odpověď.
Odpovědět To se mi líbí0
Táňa 20. 3. 2010 17:16
§:[color=#0000BF][b][size=150][u]Výživné "využivné" mění rodinné hodnoty[/u][/size][/b][/color].
[img]http://t1.gstatic.com/images[/img].
V dnešní době je prostě výhodné jít cestou výběru vhodného pertnerna pro první dítě,který je pokud možno svobodný,o něco starší,ještě bezdětný a nezkušený.Ve věku kolem 30 let,který má již stálé zaměstnání se zaslouženým vypracovaným příjmem.
[color=#00BF00]U nás žen[/color] je to samozřejmě věcí chytrosti využít partnerovu důvěru.Můžeme klidně být zrovna těhotné či s dítětem tak do jednoho roku!V tom případě partnera ujistit že to sním myslíme opravdu vážně a trochu ho pošťouchnout v zájmu vstahu,aby si naše nemanželské dítě zapsáním se do rodného listu osvojil.[img]http://t0.gstatic.com/images[/img]Pak sním jedno dítě mít,aby to bylo dovršeno a tradá na diskotéku za zábavou hledat nové štěstí(co na tom)
Prostě se s partnerem rozejdeme či rozvedeme a jako matky samoživitelky inkasujeme peníze na své jedno nebo dvě děti a bydlení od státu + bývalého partnera(co na tom,že mu zníčíme život)
[img]http://t0.gstatic.com/images[/img]
A ještě máme jednou za čtrnáct dní čas sami na sebe.Klidně se svou novou láskou,která nám samozřejmě také dostatečně finančně přispívá na chod domácnosti.

Hlavně se nevdávat,protože poté se nebudeme moci tvářit jako samoživitelky,které nemají co dát dětem k jídlu.
[img]http://t0.gstatic.com/images[/img]
Až nás miláček omrzí,nebo bude pracovně,fyzicky či duševně opotřebovaný,tak ho zase vyměníme(nám tím žádné potíže nevzniknou).Podmínky pro tento životní styl máme ideální.Své děti máme u sebe stále ještě dostatečně
zajištěné.Teď aby hlavně stát z důvodu úspor zařídil,aby platili [color=#00BF00]otcové[/color]([color=#0080BF]i ti co jsou jen otci čistě papírově[/color])mohem více.

[img]http://img.aktualne.centrum.cz/211/95/2119582-materstvi-... [/img]
[color=#FFBF00]Například mé známé je jedno, co si o ní myslí druzí lidé.[/color]
Říká, že si při dvou dětech dokázala obstarat byt, prostředky k životu i domácnost bez chlapa. Je nezávislá, zvláště po té, co donutila svého bývalého manžela soudní cestou a následným trestním oznámením, aby ji řádně platil tučné výživné. Po rozvodu prý na svoje děti údajně úplně kašlal a tahal se s mladší ženskou, která mu beztak udělala ze života peklo. Patří mu to. I tak se má v roli matky co ohánět a každý neúspěch opláče, je totiž citlivá jako každá žena. Sama žít nechce, ale nepotřebuje chlapa za každou cenu, musí to být opravdový muž. Její poslední milenec jí kradl cigarety z kabelky a kouřil je tajně na záchodě. Milovala ho, ale musela mu dát sbohem, co s takovým slabochem, který si je nejistý každým zaměstnáním a věčně smrdí korunou. [img]http://t2.gstatic.com/images[/img]
[color=#FF4000]Česká cesta[/color]
Odpovědět To se mi líbí1


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu