Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

maminky samoživitelky

Lietavcová Veronika 1. 9. 2009 12:40
Ahojky,najdou se tu další maminky samoživitelky?? Popovídáme si, ulevíme srdíčkům a podělíme o zkušenosti...
Celkem 57 odpovědí Zobrazit jako strom
jiří 19. 2. 2018 16:25
@Stáňa Má dcera nemá maminku, zemřela tragicky před půl rokem. Takže klasika,máma je v nebíčku. Jen se hrozím toho, až bude starší.
Odpovědět To se mi líbí0
jiří 19. 2. 2018 16:14
@Werikki A může vyplnit i tatínek samoživitel ?
Odpovědět To se mi líbí0
Lida 12. 9. 2017 21:19
@Zelena.zizalka Ano.zajdi na mě stejně úřad za soc.pracovníkem. oni ti dají žádosti a poradi.na živobytí a řidičák platit určitě.
Odpovědět To se mi líbí0
Lida 12. 9. 2017 21:15
@ Doplátek na bydlení. šesté příspěvek na bydlení není to sami. .musíš spočítat. Kolik bydlení a poplatky taky na živobytí vám musí pokud vás 2 kolem 5 tisíc. To nepočítám že musí přispívat na bydlení. modrej mě pokud žiješ v pronájmu. A nemáš svůj byt.
Odpovědět To se mi líbí0
Lida 12. 9. 2017 21:09
@Lusinda Dobrý den.od takového chlapa musíš odejít pokud to jde hned.až narodí se děťátko a otec nechtěl by ho napsat.dej to k spudu a neboj.soudy vždy na straně matky a dětská. Tam tak zvaném u otci dají za povinnost platit výživné. A taky do dvou let má platit na matku.tak by ja potrestal a teranalýzy. Jo na začátek bude soud na přiznání otcovství. Přinutí ho nebo jeho rodiče dát testy dna.je to dlouhý proces.ale ničeho neboj.
Odpovědět To se mi líbí0
erika 4. 5. 2017 1:57
@Anna Jak neco takoveho muzes napsat,ze si za to muze sama?To snad neni mozne! To jako ma treba udrzet rodinu za kazdou cenu...treba ikdyz ji muz mlati pred vlastnim ditetem? Tohle opravdu muze napsat jen clovek ktery nevi i cem mluvi!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Werikki 6. 3. 2017 11:24
Zdravím dámy,mohly by jste mi vyplnit dotazník na téma **Sociální situace matek samoživitelek**? Dělám na toto téma závěrečnou práci, zajímá mne, v jaké oblasti byly nejvíce ovlivněny, zda jsou v kontaktu s otcem dětí atd. No však zjistíte v dotazníku :D Držím palce, ať jste silné! Děkuji moc, moc mi pomůžete :) https://www.survio.com/survey/d/H2D1Y3T8Q9Y8V3L3X
Odpovědět To se mi líbí0
Doubravka2 15. 12. 2016 4:19
@Petra já mám u Uniqy pojištění na následky nemoci, je to i se spořením, a mám tam nastavenou i možnost platby, když jsem na paragrafu s dítětem - zatím jsem to tedy nevyužila.
Odpovědět To se mi líbí0
Doubravka2 15. 12. 2016 4:17
@Anna fíha 8-D
Odpovědět To se mi líbí0
Niki 14. 12. 2016 18:27
@Niki To bylo na Sonu
Odpovědět To se mi líbí0
Niki 14. 12. 2016 18:25
@Anna Nechapu jak tohle muze v dnesni dobe napsat, jen neadrtalec nebo zenska ktera se necha zivit manzelem a nevi jak nezodpovedny chlapi v dnesni dobe jsou, kazda zena si preje uplnou rodinu, kdyz si s pritelem poridi dite a tezko muze za to, ze si muz najde jinou zenu a na decko se vykasle, absolutne nevite o cen mluvite, tak mlcte! Jste sto let za opicema!!!!!!
Odpovědět To se mi líbí3
Anna 12. 8. 2016 15:35
@Soňa Tradiční rodinu tvoří muž, žena a děti. Pokud nikdo z těch dospělých nezemře, mají být spolu. Pokud samoživitelka není vdova, vždycky si za to může sama. Věděla, s kým do postele jde. A pokud to nevěděla, je to štětka, kterou taky netřeba litovat.
Odpovědět To se mi líbí2
Petra 15. 2. 2016 13:25
poradíte někdo nějaké spoření pro mimčo? ideálně třeba i s nějakou úrazovkou?
Odpovědět To se mi líbí0
Broďule 11. 2. 2016 10:30
@Broďule budou tam odborníci, tak snad nám někdo konečně jednoduše vysvětlí, jak na to :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Broďule 11. 2. 2016 10:28
@Tera Tak to jsem zvědavá na výsledky, sama vím, jaká ta situace někdy je. Ale narazila jsem na tuhle zajímavou akci, SEMINÁŘ O ALIMENTECH, příští týden v Praze. Třeba se to bude hodit i dalším, tak sdílím ;-) https://blog.feedo.cz/seminar-aliment-patri-detem/
Odpovědět To se mi líbí1
Tera 9. 2. 2016 7:38
https://dotaznik-pro-matky-samozivit.vyplnto.cz/maminky moc vas prosím o vyplnění. Dělám průzkum toho, v jaké situaci se ocitají maminky samoživitelky :)
Odpovědět To se mi líbí0
Vanesa 31. 8. 2012 19:09
@Ondra Dobrý den,
já mám trochu jiný problém.
Samozdřejmě se to týká bývalého, prosím, kdo by mi mohl poradit, tak budu mmooc vděčná.
Bývalý si od mého otce na směnku půjčil 250 000Kč. Je za pár měsíců splatná a on nezaplatil ani korunu. Kvůli jeho dluhům zadlužili asvůj dům, aby mu pomohli. Peníze rozházel a po rozvodu mi vyhrožoval, že nkdyž já mám směnku, tak mi vezme naše obě děti. Nadělal dluhů skoro za milion a to bez mého věědomí, neměli jsme co jíst. Vůbec se o rodinu nestaral. Vdala jsem se a on zjistil, kolik můj nynější manžel bere na výplatě a díky své matce, která chodila po úřadech, školách, lékařích, jaká jsem špatná matka, že děti týrám jak psych. tak fyzic. Děti tak moc zmanipuloval, že opravdu o mě řekly to nejhorší a soudkyně mu děti přiklepla.
Jenže jeden ze synů chce zamnou zpět. Ten druhý spolupracuje s otcem a neustále mě neprávem obvinuje, ponižuje. Bývalý dětem lže, neustále mě špiní, ale i jeho matka a přítelkyně. Cíleně mě omezuje ve styku s dětma, neustále si klade nějaké podmínky. Nedá se s ním dohodnout. Má vzhled seriozního podvodníka. Dodnes za něj platím dluhy, ke kterým se nechce hlásit a díky nim by rodiče přišli o dům. Jemu je to jedno
Chci bojovat o syna dál, ale sociálka mě tahá po psychol., prý musíme změnit vztah, který k sobě máme já a bývalý, ale já se vždy dohodnu v klidu, on pořád něco vymyšlí, aby mě poškodit. Mladší syn mě neustále prosí, kdy už o něj zažádám, že nechce být u otce, ale když se ho zeptá sociálka, tak řekne, že je mu po mě smutno, ale neřekne, že chce být semnou. Hrozně se otce bojí. Nemá odvahu se mu postavit. Sociálka pořád tvrdí, že bude stát za synem, ale úplně jistý to není. Psychol. mi to taky stěžuje. prostě jsou všichni na straně otce a mě berou jak nějakou špínu. Synek se tak trápí a já nic nezmůžu a ještě ani nevím, jestli sám necukne ze strachu z otce, když o něj zažádám. Jsem už na tom sama s nervama v háji a nevím, co dělat. Pro syny se jezdím skoro 200Kč, přesto bývalý jezdí do blízké obce k matce. Poprosila jsem ho, že si pro kluky dojedu a on mi je už několikrát schválně odvezl, abych si musela pro ně jet těch 200km. Už mu také zabavil telefon, který jsem mu koupila, takže mu nmohu ani volat. prosím poradte mi co dál. karticky00@seznam.cz
Odpovědět To se mi líbí0
Vanesa 31. 8. 2012 18:40
@Ondra :-)
Odpovědět To se mi líbí0
Aleinad 4. 3. 2011 0:10
@Lusinda Dobrý den, Lusindo. Rozhodnutí, zda otce uvést nebo ne je jen na tobě, ale uvědomte si, že pokud ho neuvedete, nemůžete po něm požadovat výživné - ani na vás, ani na dítě. Může být zadlužený jak chce, ale pokud má alespoň nějaký příjem (nebo by mohl mít, ale nesnaží se), tak nějaké výživné platit musí. Výživné na dítě má přednost před jakýmikoliv jinými závazky. Otcovství lze stanovit i později po porodu (je to několik let, ale nevím přesně kolik). Každopádně i kdyby se chtěl s dítětem vídat, tak dokud to bude malé miminko či batole, soud mu těžko umožní, aby s ním byl sám, maximálně bude moct chodit na návštěvy. Rámcově výše alimentů záleží na příjmech a životní urovni muže, na mimino je to kolem 10% z platu, s rostoucím věkem rostou i příspěvky.
Odpovědět To se mi líbí0
Lusinda 19. 2. 2011 16:34
Dobrý den, prosím o radu. Před 2 týdny jsem utekla od přítele tyrana, se kterým čekám miminko. Jsem v osmém měsíci těhotenství a potřebuji radu od žen, které si zažily něco podobného jako já. Bývalý přítel byl násilnický, nevěrný a zároveň mě i psychicky deptal natolik, že se divím, že jsem ještě nepotratila. V tuto dobu bydlím u rodičů, kteří se mi snaží pomoci, ale rodiče jsou už staří a nebudou tu věčně. Bývalý přítel je také zadlužený a má v opatrovnictví 19-letého syna z předchozího manželství, který určitě půjde ještě studovat dál.
Stále uvažuji, jestli mám bývalého přiznat jako otce dítete nebo ne. V tuto chvíli o dítě vůbec nemá zájem, ale věřím, že hned, jak budu řešit alimenty, tak mi bude dělat problémy, bude chtít miminko půjčovat a to já nechci dovolit. Věřím, že by se o děťátko nedokázal postarat a kdo ví, jestli by mu neublížil. Prosím poraďte: jsou alimenty u zadlužených bývalých partnerů, tak vysoké a nebo nestojí za ty nervy vůbec o alimenty žádat? Vím, že mi bude dělat bývalý problém i se schválením jména a příjmení dítěte na matrice, pokud bych ho jako otce chtěla zadat. Lze stanovit otcovství i později po porodu až bude děťátko větší?
Děkuji za informaci.
Odpovědět To se mi líbí0


Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu