Maminka.czDiskuzeMateřská dovolená

mateřská

Prosím o radu. jsem těhotná 22 týden. před tím než jsem to zjistila tak jsem přišla o práci. Nevíte někdo jak to je s mateřskou jestli mám na ní nárok. V současné době jsem na pracovním úřadě jenže ted přišli poslední peníze a termín porodu je 17. prosince.. jsem tak trochu bezradná... Všem moc děkuji za radu
Celkem 5 odpovědí Zobrazit jako strom
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli budu mít nárok na PPM. Mám již dvě děti 4 a 2,5 roku. Jsem stále zaměstnaná, na druhé dítě pobírám rodičovský příspěvek v pomalé variantě do 4 let, protože mi zaměstnavatel řekl, že už zrušil moje místo a nebudu se tedy moci vrátit do práce. Moje dcera bude mít v dubnu 3 roky a další dítě čekám v červenci 2011. Musela bych v jejích třech letech nastoupit do práce, abych měla nárok na PPM nebo už na ni nárok nemám a budu moci pobírat ještě nějaké jiné dávky. Děkuji za odpověď
Odpovědět To se mi líbí0
tohle by vám měli poradit na úřadě práce, ale bohužel některé pracovnice nebývají sdílné. Je mi líto, že jste dostala výpověď, zaměstnavatelé jsou ...., stejně to neplatí oni, ale stát a vy na to nárok máte, pokud jste splnila, že jste do 2 let pracovala v součtu 270 kalendářních dnů.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky.
jděte marodit, zrušte na úřadě práce evidenci a jděte marodit v ochranné lhůtě normálně se dá do 7 dnů, u těhotných bývala 6 měsíční lhůta, pokud do 180 dnů porodítě - máte národ na PPM. Doktor vám napíše, že jste v době výpovědi byla již těhotná a oni vás vyhodit nesmějí. Pak po nemocenské budete mít národ na PPM, i když zaměstnání již skončilo.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj, mrkni na tuto adresu, zde máš uvedeno, jaké musíš splnit podmínky, abys měla nárok na vyplácení mateřské. Pozor na pojmy PPM (peněžitá pomoc v mateřství) a RP (rodičovský příspěvek). PPM nastupuješ 6-8 týdnů před porodem a vyplácí se 28 týdnů. Pokud jsi byla zaměstnaná v posledních dvou letech 270 dnů, máš na ni nárok, i když jsi nyní na pracáku. Výše mateřské se ti vypočítá z platu, který jsi pobírala od zaměstnavatele. Po mateřské se žádá o RP (možnosti čerpání: dvouletá - 11400,-, ale na tu musíš mít nárok - laicky řečeno, musíš mít v zaměstnání velký plat, abys na ni dosáhla, tříletá 7600,- a čtyřletá nejprve 7600,- a pak 3800,-). Na úřadě práce by ti měli poradit, jak postupovat. Měj se fajn.

http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/d...
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, určitě máš na nějaké dávky nárok. Nastoupíš normálně 8 týdnů před porodem na mateřskou a budeš brát 7600 do 21 měsíců dítěte a potom 3800 do věku čtyř let dítěte. Mrkni na stránky www.babyonline.cz, jsou tam popsané všechny možnosti ohledně mateřské. Pa.
Odpovědět To se mi líbí0


Horoskopy

Štír Pracujete-li v oblasti estetiky a umělecké tvorby, hýříte kreativními nápady. Kolegové si vás dobírají,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Oldřich, Otokar, Žitomír

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu