Maminka.czDiskuzePovídání jen tak

Menstruační kalíšky

Ahoj, máte s tím nějakou zkušenost? Zajímá mě hlavně hygiena, jak použít, cena, kde koupit...
Celkem 3 odpovědi Zobrazit jako strom
Mě jen zajímá, jestli nebudu po kalisku vytahana tam dole. Přede jenom byla jsem zvykla na tampon který byl o dost mensi
Odpovědět To se mi líbí0
Dobrý den,já používám a od prvního vyzkoušení bych neměnila, i když to chce trochu cviku, než si zvyknete, jak kalíšek zavádět a vyndat. Jelikož první dva - tři dny krvácím jak kuchlá kráva a "žluté" o.b. mi vydrží tak max. 1,5 hodiny (a to už protéká) a vložky nesnesu (už teď se děsím období po porodu, kdy logicky nic než vložka nepřipadá v úvahu), kalíšek byl pro mne darem z nebes. Kupovala jsem na www.kalisek.cz, tehdy dvojbalení (malý a velký kalíšek) yuuki vyšlo snad na 600Kč, ale už si přesně nepamatuji, je to už delší dobu. Finanční stránka věci je nepopiratelně úžasná, stejně tak dopad na životní prostředí, pokud se o to zajímáte (já osobně přiznám, že mne to nijak velmi nebralo, v kalíšku vidím jiné ohromné výhody). Někomu stačí měnit ráno a večer (max. píšou 12 hodin tuším), já musím i přes den v práci (díky, kuchlá krávo) a je výhoda, pokud je WC i s umyvadlem, kde můžete kalíšek hned opláchnout. Nicméně to není nutné, stačí opláchnout z PETky nebo vytřít toaletním papírem/ubrouskem atp. Na cestování naprosto úžasný...Já jsem jednoduše nadšená uživatelka, vřele doporučuju a upřímně říkám, že bych neměnila (alespoň dokud se neobjeví něco lepšího ). Jak jsem psala v úvodu, chce to trochu cviku, než se s ním naučíte pracovat (prvních pár dní může protékat, než to zvládnete, asi si zašpiníte prsty), ale rozhodně to stojí za to a ve výsledku není čistější práce než právě s kalíškem.
Odpovědět To se mi líbí2
Dobrý den, máte vtipný nickMenstruační kalíšky nejsou tak rozšířené, není o nich tolik informací. Zkuste mrknout sem: (https://magazin.safelove.cz/menstruace/). Osobně je občas používám, ale každému nesedí. Cena je zanedbatelná, protože nejsou na jednorázové použití a tím se cena oproti vložkám či tamponům postupně srovnává. Koupila jsem ho přímo v obchodě (http://safelove.cz/46-menstruacni-kalisky) i s přípravkem na čištění. Podle mě jsou kalíšky ideální na cestování do exotických zemí, kde to může být s hygienou na štíru, či nedostatek obchodů (velehory apod.).
Odpovědět To se mi líbí1


Horoskopy

Kozoroh Okořeňte si neděli lenošením s drahou polovičkou a dětmi. Povídejte si plánujte společnou budoucnost.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ilona, Sebastian, Sebastián

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné