Maminka.czDiskuze

RE: Menstruační kalíšky

Alena 12. 1. 2018 10:56:12
Dobrý den,

já používám a od prvního vyzkoušení bych neměnila, i když to chce trochu cviku, než si zvyknete, jak kalíšek zavádět a vyndat. Jelikož první dva - tři dny krvácím jak kuchlá kráva a "žluté" o.b. mi vydrží tak max. 1,5 hodiny (a to už protéká) a vložky nesnesu (už teď se děsím období po porodu, kdy logicky nic než vložka nepřipadá v úvahu), kalíšek byl pro mne darem z nebes.
Kupovala jsem na www.kalisek.cz, tehdy dvojbalení (malý a velký kalíšek) yuuki vyšlo snad na 600Kč, ale už si přesně nepamatuji, je to už delší dobu.
Finanční stránka věci je nepopiratelně úžasná, stejně tak dopad na životní prostředí, pokud se o to zajímáte (já osobně přiznám, že mne to nijak velmi nebralo, v kalíšku vidím jiné ohromné výhody).
Někomu stačí měnit ráno a večer (max. píšou 12 hodin tuším), já musím i přes den v práci (díky, kuchlá krávo) a je výhoda, pokud je WC i s umyvadlem, kde můžete kalíšek hned opláchnout. Nicméně to není nutné, stačí opláchnout z PETky nebo vytřít toaletním papírem/ubrouskem atp.
Na cestování naprosto úžasný...
Já jsem jednoduše nadšená uživatelka, vřele doporučuju a upřímně říkám, že bych neměnila (alespoň dokud se neobjeví něco lepšího ).
Jak jsem psala v úvodu, chce to trochu cviku, než se s ním naučíte pracovat (prvních pár dní může protékat, než to zvládnete, asi si zašpiníte prsty), ale rozhodně to stojí za to a ve výsledku není čistější práce než právě s kalíškem.

Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme