Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Mimi březen 2012

Jak jsem se tak dívala, tak jsoutu lednáčci, únoráčcí a pak i dubňáci a březnové mimísky tu nikde nevidím, tak doufám, že nedabluju Takže všichny čekatelky březňačky, vítám vás a všechny sem! <3 <3
Celkem 4174 odpovědí Zobrazit jako strom
ahoj holky, u nás pokroky nic moc, nocnik porad trenujeme 2x denne a nic (( zato da vykakat a vycurat vsechny plysaky a panenky...a hlasi u kazdeho ee :-X :-X
knizky miluje leporela ktery si chce prohlizet prevazne sama ale cist pohadky vubec...krici u toho ze tu knizku chce a vubec ji to nezajima,rikanky taky ne jen obrazky obrazky obrazky...nejvetsi uspech u nas ma kartove pexeso s krteckem.
Slova nemame zadne jen buuu haf,pipi,brum brum a brrm brm a potom mama a baba a baac a hopi
zoubky nam ted nerostou ale zato mame peknou rymu a zase vyrazku kolem pusinky.
doufam ze nebude ubreceny podzim...chtelo by to trosku slunicka a krasne sustivy barevny listi...chystame se na foceni v prirode...kamaradka dela profi foto a prijede kamkoli..tak se moc tesim....bude to zaroven darek k vanocum pro babicky..udelame kalendar, leporelo album a treba karty nebo pexeso z fotek
Darky pro malou budou jednoduchy...drevenou sadu kosticek,mini knizecky se zviratkama, barvama,ovocem ...takovou tu sadu na uceni a veci co potrebuje. ted jsme kupovali zimni boty od zn. superfit s goretexem a termo cepici a jeste nas ceka zimni bunda ci kombineza coz bude asi taky vetsi polozka..takze k vanocum drobnosti....vetsinu veci bych chtela vyrobit....ulozné boxy, stolek na notebook z civky, skrinky na klice, pletene obaly na kvetinace z pedigu a kosiky na kosmetiku, pro deti usiju panenky a jine hracky, pak tu mam asi 20 plechovek ud sus. mleka Beba tak je asi polepim samolep. tapetou ci ubrous. technikou a vytvorim darkove sady do kuchyne....no mam to vymyslene hezky, ale toho casu je malo, sehnala jsem si vecerni brigadu, takze sotva mala usne svistim uklizet do Globusu a vracim se po pulnoci.
Na ockování jsme jeste nebyli, premyslim jestli dame jeste zloutenku, je tu dost cizincu...mongolove atd. tak clovek nikdy nevi a ty deti taky seberou na co prijdou,taky casto jezdime v MHD a lidi na ni casto sahaji, podavaji ruku a tak...to taky nemam rada :-X

Odpovědět To se mi líbí0
Jarmi krásné fotečky

Holky co u vás nového? Už jste byli na očkování?

U nás rostly zuby, takže teď už zbývají jen asi 4 zadní stoličky =-O Podzim jak vyšitý a v říjnu prý bude zase teplo ... pomalu vymýšlíme vánoční dárky. Co přinese Ježíšek u vás?? Mějte se zatím a pomazlete svoje prcky
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak u nás nočník teda vůbec nic, já to teď vlastně ani moc neřeším. Jinak prázdniny jsme zakončili dovolenou v Itálii, měla jsem trochu strach kvůli Honzíkovi, ale nakonec to všechno zvládnul výborně. Jen Nikolka si tam přivezla nějaký bacil, 2 dny měla teplotu, tak jsme nakonec nestihli co jsme chtěli, ale i tak jsme si to užili, jen jsme litovali, že jsme si to nedali na 2 týdny...

Pokroky bych řekla, že žádné nemáme, nejvíc slyšíme ne-ne-ne a co potřebuje tak si ukáže, mluvit se mu nechce, ale zato se sám nají a umí pít z normálního hrnku, ty dětské už nechce, musí mít všechno jak ségra. Nějaké říkanky a knížky ho pořád nezajímají, nemá na to asi čas

Nikolce dnes konečně začala zase školka, už jí to s námi doma nebavilo, už má před sebou poslední rok a pak už do školy

Mějte se krásně
Odpovědět To se mi líbí0
Ja jsem taky na mrtvici s tim nocnikem.nas taky dela vsevedle...hruza devil
Odpovědět To se mi líbí0
Reni díky a mám toho s tím nočníkem pomalu dost. Luďa tu běhá nahatý, umí si sednout krásně na nočník, a já mám dnes dvakrát pokakaný a třikrát počůraný koberec :'( :-X ukáže mi co kde udělal a hned si dřepne na hrnec. Ale dám ho do vany a vyčůrá se skoro vždy devil on mě snad zkouší :-@ uff, musím to jít rozdýchat, prcháme opět ven, alespoň jsem si tu u vás mohla postěžovat. Snad se vám holky daří lépe
Odpovědět To se mi líbí0
Hezka fotka :-[
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj maminy, tak jak si s detickami uzivate dovci? My si udelali alespon vylet do brna, vlak mel 75minut zpozdeni a jeste jel skoro dvakrat tak dlouho. Uzasne. Vcera jsme byli na dalsim ockovani a pak az za pul roku. Jinak si libujeme v ochlazeni, da se lip vydrzet venku. Uzivejte zbytek leta
Odpovědět To se mi líbí0
ahojda holky, my to vedro spatne snasime, minuly tyden jsme se vratili ze Šumavy, tam bylo nááádherne. Jinak zoubku mame taky spousta..ale slovicka pul roku zadna nova..na vsechno mame .....mama....ale vsemu rozumi a pomaha mi, nosi si pocuranou plinku do kose, vyklepe a poda mi pradlo na poveseni a poda mi kolicek...snazi se zametat a tak.....ale ma ted vztekaci obdobi, kdyz nedostane co chce zacne histericky kricet a utika pryc. Nocnik taky nic...zatim jsme dospeli k tomu ze si ho prinese a mozna pul minuty vydrzi sedet...jinak nic...nosi ho a dava do nej hracky....obcas ji necham doma bez plinky s tim ze ji uhlidam a stihnu posadit ale bohuzel...vubec na sobe neda nic znat a najednou cura ((( nevim jak na to, zacinam byt zoufala....snad to casem pochopi!!
a takhle občas prasečí u jídla =-O =-O
Odpovědět To se mi líbí0
AHOJ,CO TED S TOU SKARTOU?TO ZASE BUDU MUSET NA SOCIALKU RICT,JAK TO CHCI VYPLACET TU MATERSKOU?
MY NOCNIK NIC,TAKY VERIM SONI DO VANOC ZE TO DAME,ALE ZATIM TEDA JE SCHOPNEJ I SI S TIM HRAT NO HNUS :'(
MY TED CHORVATSKO A PAK BUDE UZ ZARI A budem se tu vydat casteji co.
Mluveni nic moc,jen se nam rozrostly zuby a to je v poho,zadne problemy.my taky v zari ockovani.Dnes hic,bacha na upaly a klimu,at jste brzy fit.jinak nic nove. clamp
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak léto je úžasné. My máme už týden přes 35 ve stínu (a dneska bylo v noci 28°) a to bydlíme na severní Moravě! Já si to užívám, holky už méně. Stela má ATB, má zánět nosohltanu (asi klima v autě), zítra jdeme konečně po týdnu na kontrolu, tak už bude moci jít ven a Bětce je hrozné horko, tak taky nechce být venku.

Jina Bětka moc nočník nechápe. Ví, že se tam čůrá a kaká, ale nějak ji nenapadne, že by to tam taky mohla dělat. Zkouší jíst sama, už dá i celý jogurt, viz obr. Pak obrátí misku, bouchá do ni a volá "není, dej ještě" Zato Stela, kt. jde v září do školky chce, abych ji krmila.

Antoanet: to jsi dobrá, že už jsi v práci. Snad se vám to podaří skloubit lépe než nám. Já jsem dělala od října do května jen 3x týdně odpoledne a stejně jsem musela dát výpověď, protože jsem neměla nikoho stálého na hlídání (a to moje mamka a ségra bydlí 15 min pěšky od nás, jenže taky pracují 12h denně a nešlo to, už jsme na sebe začínali být i zlí.)

Užijte si zbytek léta!!!
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky,

to je krasne leto. Holky, vy se mate, takove krasne dovolene. U nas je ted spousta zmen. Od cervence chodim na plny uvazek do prace, jeste tyden a budu moct delat 4 dny v tydnu z domu. Zatim hlida manzel a nemuzu si to vynachvalit, pochopit vzajemnou situaci jsme uz potrebovali jako sul. Holky byly na tyden a dedecka na prazdninach a dle fotek si to evidentne mc uzily . Jestli stihnou zkolaudovat novou tridu ve skolce, tak mame Sarinku ve skolce, pujde ve 22 mesicich. Rada bych ji davala jen na pul dne nebo na stridavou dochazku, no uvidime, jak to pujde nebo nepujde. No a s Elinkou nevim, do jesli se mi ji vozit nechce, oba chceme delat z domu, takze to snad pujde vykryt, ale chtelo by to nejakou studentku nebo babicku na obcasnou vypomoc at uz s hlidanim nebo uklizenim ci varenim, a to teda zatim hledam bezuspesne. U nas zatim nevim, jak to bude s dovolenou, mozna na podzim, ale aspon si to snazime vynahradit o vikendech. Jinak Elinka uz je v podstate az na nocnik take zrala na skolku, dorozumi se, naji se, castecne i oblece, no proste se snazi umet vse co segra, i kdyz zatim mluvi hur a nocnik zvlada jen po probuzeni a nekdy na kadeni. A spinka dyl po obede, coz je ale v ramci veku jenom prinos. Mejte se krasne holky, pusu detickam, uzivejte leta
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, léto utíká, půl prázdnin za námi. Škoda že je chvílemi až takové vedro, že se nechce vůbec nic dělat. Alespoň, že občas zabouří Luděček roste jako z vody, přijde mi, že se dost vytáhl, ale zatím jsem ho neměřila. K doktorce půjdeme až někdy v září na další očkování. Začíná trošku víc rozvazovat, hlavně pradědovi pořád něco brebentí noční stále stagnuje, tak do Vánoc už snad! Užívejte dovolené a přemíru sluníčka, v zimě nám bude scházet
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, léto je zatím krásné. Dovolená byla v pohodě, dokonce jsme si to prodloužili z pátku až do neděle, to by nás loni ani nenapadlo. Takž musím přiznat, že změna k lepšímu. Voda v bazénu je teplejší než ve vaně 36°pořád sluníčko, a voda se tam v dětském bazénu mění každý den, tak je fakt čistá. Ubytování taky fajn, nemusela jsem vařit (protože jsem celý víkend před dovčou zavařovala jídla na 7 dní, jak magor - ale vyplatilo se)

Teď ještě po další výplatě dáme asi konečně tu Prahu a pak v září Stela šup do školky a už se fakt nemůžu dočkat. Jsem v okolí jediná matka s tak malýma dětma, která nešupla to starší do školky už v 2,5 letech, ale byly to často fakt nervy a fofry. Teď má Stela 3 roky a 4 měsíce a školku už fakt potřebuje. Potřebuje starší děti, aby ji táhly. I ona sama se tam moc těší.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak u nás je všechno při starém, zoubky teď nějak nelezou a pokroky nic moc. Nočník nic, to si vždycky posedí a nic, pak zdrhá a nechce plenu, většinou nám to někde pokropí, i když říkám, že dělá ee a dávám hned na nočník, tak prostě do nočníku ne. Se spaním už naštěstí problém nemáme, občas si kňourne, ale to je vše, tu spací metodu jsem zaváděla taky, ale myslím, že ještě před prvním rokem... Teď si užíváme léto na zahrádce u bazénu, tam jsou oba spokojení. Honzíkovi stačí, že má vodu a jídlo a celý den je jak beránek
Dokud tedy neřeknu na něco "ne", to se hned vzteká, ale tak že se mu klepou i ruce, asi se snaží být co nejhlasitější Jo a ve vzteku si taky hned lehá na zem, třeba když nechce jít z venku domů a řve... no asi se mám na co těšit

Soni, my ještě o velké posteli neuvažujeme, zatím dost v noci po postýlce cestuje, ale když se sklidní, tak až kolem 2. roku ho dáme do velké. A určitě by nám z ní pořád utíkal...

Baruš úplně chápu co prožíváš s Bětkou, měla jsem to samé s Nikolkou, je to hrozné, bohužel si myslím, že nic nepomůže, budeš to muset vydržet. My když jsme byli třeba někde na návštěvě, anebo byla návštěva u nás, tak mi Nikolka visela kolem krku, nesměla jsem ji položit, jinak hysterák, a to jsme se hodně stýkali s těmi samými lidmi, tety, babičky... No hrůza... U každé návštěvy jsem byla zpocená až..... A nedej bože když na ní někdo promluvil... Kolem roka nemohla být ani sama s tatínkem. No, jestli tě to uklidní, teď je z ní normální holčička Kolem 2,5 roku začala i přespávat u našich, pak jela i beze mě na chalupu.... No a teď v 5-ti si jezdí s každou naší tetou a babičkou klidně na týden a ani nezavolá!

Holky, mějte se krásně a užívejte si zase sluníčka
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojte holky, to jsou teda pokroky. Všem moc gratuluju, my už máme horní špičáky a spodní lezou (zase tečou kaluže slin - přestal od půl roku slintat snad jen na týden )
Mít mamánky je asi hrozný, ale nezávislej Tomášek je taky nepříjemnost - v parku chytl policajta za ruku (s náma za ruku téměř nechodí) a šel s ním pryč, včera jsem ho lákala za paní do baráku, protože jsme půl hodiny chodili kolem baráku a dom jsme nechtěli jít (za paní se naštěstí rozběhl). U cukrárny se rozběhl pod kopeček na kterém řádili děcka na motorkách, naštěstí ho jedna mamina chytla takže to dopadlo dobře =-O Včera byl vůbec špatný den, večer když jsme šli k prabábě tak se mi na schodech vysmekl a šupajdil přímo pod auto (fakt se ho lekl) naštěstí měl šáteček kolem krku za kterej jsem ho chytla :-$ pak ale potřeboval jít po silnici a to jsem ho nenechala a jak propadl vzteku tak si ještě rozbil koleno :-X Na víkend pojedeme s našima na Mílovy, moc se těším holky užívejte si dovči, manžel do září nemá nárok si vzít dovču dělší než od pátku do pondělí :'(
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak zase po dlouhé době mám čas, malá spinká a brouzdám po netu Včera nám slavnostně vylezl 3.ZUB!!!, sláva, v pátek máme 17 měsíců 27. jedeme do špindlu, tak už se moooc těším, jedem i s našima, tak si snad i odpočinem S nočníkem my slavíme velké úspěchy, už chce spíš chodit na to malé prkýnko na záchod,ale řekne si, i přes noc má sucho, takže máme jednu plínku třeba i na 2-3 dny ani venku se jí nechce čurat do plenky, tak musíme zalívat stromečky s usínáním doma problémy nemáme, položíme a usne, jen když sme někde jinde, tak je to boj odpoledne spáváme v naší posteli spolu. Maifi, gratuluji k úspěchům clamp i Baruš Betce ke krůčkům. Přemýšleli ste některá i o velké posteli už??Golfka u nás nakonec zvítězila Nuna de luxe, zatím sem moc spokojená a využila i obchudek antoanet Mějte se krásně a užívejte léta a sluníčka plnými doušky
Odpovědět To se mi líbí0
Mafi tak to je parada, my teda s usinanim zadny problem nemame, jak si zacne mnout ocicka a poknouravat, dam ji do postylky spolecne s leporelem a plysackama, chvilku si hraje a prohlizi...plysacky polozi da jim bumbu knizku zahodi a jde spat...obcas se mi teda v noci budi...jsme v 1+1 takze spime vsichni vedle sebe...televize bezi a tak...ale vetsinou staci pochovat, dat napit caje , dudlik, polozit a za chvili spinka...usina vetsinou mezi pul 8 a pul 9 a rano se budi po 8 hodine...a to uz konecne spi kratsi dobu nez driv...spavala i do 10..takze jsme to meli spise naopak od ostatnich
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak jsme teď vyzkoušeli Estvillovu metodu uspávání. Chtěla jsem, aby na mě můj mamánek nebyl tolik fixovaný. Tak jsem ho začala nechávat usnout samotného, jinak spíme pořád všichni v jednom pokoji. První večer 31minut řev než usnul, druhý den v poledne křik jen 10 vteřin a do 5ti minut spal, to jsem čučela. A večer řev asi 3 vteřiny, pak si lehl, a do 10ti min spal. Nemůžu tomu ani uvěřit, kolikrát jsme uspávali i hodinu. Nijak traumatizovaný není, v noci se přestal budit a ráno i déle spí, takže za mě jednoznačně 1* clamp

http://www.jaknamiminka.cz/jak-naucit-dite-spat-celo...
Odpovědět To se mi líbí0
ahojda holky, tak po dlouhe dobe zase pisu....Barus gratuluju k chozeni...my uz taky tapem o stosest a to i do schodu...obcas uz i utika ale jeste pekne ze siroka. Ted u nas nejvic vede piskoviste nikdy ji z nej nemuzu dostat...to je vzdycky rev a potom bazen a plechová vana...a da se rict jaka koli voda...treba i kaluz...obcas jdem na prochazku ,, za ruku,, drzet se nechce...sbira vse ze zeme a zkouma..ukazuje motyla trha kyticky...a chodi za kolemjdoucima lidma...dat ji zpatky na kocar je za trest.
Stolicky nam rostou vsecky ctyri takze porad slintame a v noci se budime. Vcera vecer si rozkousla ret ...pyzamko cele od krve a polstar postrikany..hystericky rev...mela jsem strach ze si vyrazila zuby ... :-S
za tyden nas ceka dovolena na Sumave tak se moc tesim....bereme i kola tak snad nam vyjde pocasi.
Takhle jsem si ji vyfotila s basou na vylete v Praze
tak se mejte krasne a uzivejte dovolenych a slunicka paaa
Odpovědět To se mi líbí0
Barus ten Forest Gump mě pobavil, přeji pevné nervy na dovču a hlavně si to užijte.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme