Maminka.czDiskuze

miminka 2010

Lilian 9. 4. 2011 19:30:22
Tak jak jsem tady dotazovala to chození před 2 týdny, tak my už se hlásíme První 3 krůčky sama. Ale určitě tady nejsme jediní. Paffi a padala ze začátku Elenka hodně při těch pokusech o chození? Porod v Prostějově- můj porod po vyvolávací tabletě šel celkem rychle, hned velké bolesti po 5 min, takže v tomhle stavu jsem na vanu neměla ani myšlenky, i sprcha po klystýru(ptali se mě, jestli dáme, řekla jsem že ano-dali mi ho v průběhu bolestí, stihla jsem to na záchod tak tak) byla fuška, abych se tam udržela a nesesula-natož brát to jako relax. Neřekli mi jak dýchat, funěla jsem si po svém, jen mě upozornili,že funím moc rychle, že budu mít sucho v puse.Epidurál mi zamítli, že ho nepotřebuju,protože bych si porod zbytečně zpomalila(což je asi fakt). Na naléhání mé i partnera(hodně pomohl v komunikaci s personálem!)mi , když jsem byla otevřená asi 6 cm, dali 1 injekci, nevím, jak se to jmenovalo.Zabrala na 3 kontrakce, ale aspoň chvíli to pomohlo.Chodit jsem chtěla,ale chtěli mě (kvůli zrychlenému tepu miminka) mít neustále ležící na boku a napojenou na monitor, což jsem bolestma nezvládala a stejně jsem vstávala. Takže chvílema jim nic nezbylo,museli mě odpojit a nechat chodit,pak mě zas donutili výhrůžkama o nezodpovědnosti na lehátko.Ze začátku jsem se šourala po místnosti a u kontrakce opírala o stůl, topení,nebo co se naskytlo.Ke konci jsem seděla na baloně opírajíc se o vanu. Balon mi ale nenabídli,našla jsem si ho a vzala sama v rohu místnosti.Myslím, že když nejsou komplikace u porodu,tak během 1.doby si může žena dělat co chce, ale určitě vím, že během 2 doby se v Prostějově rodí na lehátku v polosedě, jinak ne. Mně to ale nevadilo, sama jsem to tak chtěla. Lehátko mi nepřišlo ani vysoké, ani nepohodlné, bylo mi to úplně fuk Byla jsem ráda, že mi říkali,jak tlačit(neumím si teda představit,že by nás tam v té chvíli nechali samotné!)Potřebovala jsem to, protože jsem talčila špatně, pletly se mi ty výdechy a nádechy..takže tady jsem pomoc sestry fakt ocenila, když řekla, kdy zatlačit.Partnera respektovali(víc než mě), pomohl mi velmi v komunikaci s nimi. Rodily mě 2 sestry, doktor chodil jen mrknout, jak to jde a na konci šil. Nemůžu říct, že by sestry byly vyloženě nemilé,ale braly to jako rutinu. Miminko na břicho mi dali na 2 min asi 15 min po jeho narození-čili po prvním ošetření miminka. K prsu asi hodinu po porodu , až po partnerově upozornění a jen na 1 min. (asi předpokládali,že to dál zvládnem sami) Jinak nás 3 tam nechali v klidu samotné asi na hodinu po porodu. Návštěvy mohly v podstatě kdykoli, ale musely se slušně dovolit sestry. Sestry na šestinedělí byly až na vyjímky takové netrpělivé, radily, ale jen ve spěchu.Ukázali nám akorát koupání miminka.A když jsem říkala,že si nevím rady s kojením-tak mi to sestra ukázala, ale zas velice spěšně a ne moc ohleduplnou metodou-bolestivě mi zmáčkla bradavku,řekla,že tam nic moc nemám, brečící malou mi narvala k prsu-na moje námitky, že dítě se má nejdřív uklidnit , řekla,že nějak ji vzbudit musím-a ještě poznamenala, že má malá ustupující bradičku a že nám to asi nepůjde!( a to byla zrovna tamější laktační poradkyně Dvořáková!!! pomohla mi spíš k tomu,jak se kojení bát) Pomohla mi ale noční sestra, když malá v noci brečela, tak si ji po mé prosbě o pomoc chvíli vzala, zavinula a řekla mi, že to bylo tím, že jsem ji neměla zavinutou-malá pak spinkala až do rána a konečně nebrečela.Na miminko nám dali košilky (bylo horké léto) a látkové plíny, a zavinovačku. Byla tam taky nějaké erární drogerie pro miminko(koupací gel a myslím krém) -ale jen nějaké zbytky, je lepší mít taky svoje.Vložky(porodnické a prsní)a plínky jsme museli mít vlastní(krom bezprostředně po porodu, to mi myslím dali 1 balík vložek s sebou na pokoj)..co bych dělala jinak-chtěla bych jít do nemocncie,kde mají monitor,se kterým se může popocháte,ne jen ležet. A už bych věděla, že "pevné zavazování" miminka není kruté,ale nezbytné(i v horku-prostě se musí vzít co nejlehčí látka),aby mělo pocit bezpečí a nebudilo se rozhazováním ručiček.
Přezdívka nebo jméno
Váš komentář
:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-<]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozor
Odeslat odpověď

Pravidla diskuzí na webu Maminka.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

  • Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky se musí týkat tématu článku.
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Maminka.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Maminka.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.
 

Diskuze

Doporučujeme