Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

miminka 2010

Ahoj maminky, budu ráda, když se tady budem dělit o zkušenosti s péčí o miminka. Já mám holčičku 4,5 měsíce -první mimi -a momentálně jsme celkem v pohodě, musím to zaklepat, akorát trochu trápí už začínající zoubky a v noci od nedávna asi špatné sny..Jo a malá se sice už chvilku zabaví pasením koníčků, ale jinak mi nevydrží přes den v klidu ani v postýlce, ani třeba sedět na klíně, pořád musím střídat nošení v náruči, vození v kočáru a pasení koníčků na dece, eventuelně ji po bytě vozit v proutěném koši-v něm vydrží tak 10 min. maximálně.Je to pořád dokola. Už se těším, až si zase osvojí nové dovednosti a den začne být trochu pestřejší..jinak mi z toho asi brzo hrábne. Máte nějaký tip, jak ten den na mateřské s kojencem líp prožít a nejen přežít? A jaké jsou vaše radosti / starosti?
Celkem 217 odpovědí Zobrazit jako strom
Tobiášek má v sobotu šest měsíců, ale už papá jak velký chlap:) Byl kojený jen asi do 3 měsíců, od té doby na Nutrilonu. Od 5. měsíce jsme začali dávat mrkvičku. Teď už má k svačince ovocnou přesnídávku (někdy napůl s kaší) a k obědu nějakého hamánka (zelenina s přílohou a masem). Naštěstí jsme s příkrmy problémy neměli, ale vyplatilo se mi vyzkoušet různé druhy (Hamánek, Sunárek, Hamé...) Ale nakonec se chytil na ty, které byli ozbačené jako "první lžička" myslím od hamé. Jsou rozmixované úplně na jemno, tak mu tam nevadili žádné kousky:) Přeju hodně trpělivosti:)
Odpovědět To se mi líbí0
@katkapoliachova Maky: To teda hezky papáte Tak hlavně že malé stačí ke spokojenosti kojení a krásně ti dohnala tu nižší váhu. My máme začít s pevnou stravou za 5 dní, už se to blíží, myslím, že to s mrkví půjde stejně jak vám..Prskání je totiž Sofinčina oblíbená činnost i bez jídla v puse. Ale prý zrovna tu mrkev děti často odmítají. A jakou ještě jinou zeleninu dáváte?
A vy co máte 6-7 měs, dáváte už i ovoce a kaše ??
No jo vlastně, na Halloween bylo Štěpánky, že- tak se taky připojuju ke gratulaci <
Odpovědět To se mi líbí0
@griet Tak to Sofi bez náušniček hádali na chlapečka. Ale samozřejmě je každé mimi krásné i bez náušnic. Mně přítel hrozně vyčítal, jak ji trápím, že jsem jí je dala nastřelit..Ale naštěstí si to ani netahala, ani se to nezanítilo. Jenom byla nespokojená první dny, kdy jsme jí ty ouška před koupelí museli kolem náušnic mazat..
Odpovědět To se mi líbí0
@Bc. Eliška Džurbanová Anička si ten vývoj holt chce zařídit podle vlastního pořadí Asi ti přeskočila tu ranou fázi otáčení na bok a koníčků a rovnou přešla k sezení. Tak třeba si to jen prohodila. To je krásné, že ještě trochu kojíte, my už jsme na Bebě úplně.
Odpovědět To se mi líbí0
@katkapoliachova Maky: Tak vidím, že nejenom se Sofinkou je to náročné..A spinká ti malá aspoń pořádně v noci? A když ji teda musíš uvozit ke spaní, tak musíš vozit těch 20 min nebo jen než usne?
Odpovědět To se mi líbí0
@Kriss Proč ne, aspoň jsi nemusela zatím řešit, jestli dítě nebo kariéra A jak se ti zvládá studium s dítětem?
I když pokud je malý hodný, tak to asi jde..
Tak k nám do Prostějova vymoženost v podobě mateřského centra dorazila před pár lety. Odkud jsi?
Sofinka už je bez teplot, ale jaksi se nemůže pořád zbavit rýmy, odsávám a odsávám, samozřejmě už se jí to nelíbí, tak se u toho brání, ale efekt to nemá žádný, pořád "chrochtá". Jsem zvědavá, jestli nám zítra odloží očkování..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Griet, jako včera si pamatuju, jak jsi přijela se Štěpánkou domů a řešila, že je dřív a co ajak. A já jen chvíli po tobě řešila úplně to stejné :) je k neuvěření, že už je to 7! měsíců...letí to jak blázen! My máme šest a půl měsíce. Začali jsme s mrkvičkou, ale moc nám to nešmakuje. Takže to málo co dostanem do pusy zase hezky vyprskáme a pak mrnčíme, dokud nedostanem prso. Tak ani nevím, spíš asi plně kojíme V šesti měsících jsme měli 65 cm a 7 kg ( kde je to miminko, co mělo 2,5 kg? Kdo mi ho ukradl??? :) ).
Štěpánce dodatečně všechno nejlepší jak k svátku tak k sedmi měcícům :)
Papa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky...teda tak koukám, že jste na tom všechny stejně jak já. Manžel je taky od rána do večera v práci takže to všechno leží na mě...Naší Štěpce teď bylo sedm měsíců strašně to letí...nedávno to byl maličký bezmocný uzlíček a teď už pěkně řádí...už se snaží lézt, ale zatím jí to moc nejde :) certik: s tim pasením koníčků si vůbec nedělej hlavu...naše malá to měla úplně stejně. Jak jsem jí dala na bříško tak vřískala a o nějakém pasení koníčků nemohla být řeč...ale jen co se naučila na to bříško sama přetáčet tak obrátila a začala na něm být hrozně spokojená.
Jinak my už bohužel nekojíme...jak jsme začali s příkrmy tak se přestalo dělat tolik mlíčka a malá byla líná si to roztahat, takže se nakonec ztratilo úplně Na očkování jsme taky museli chodit každé dva týdny...vždycky jednou hexa a za dva týdny prevenar, ale už to také máme naštěsti za sebou. A co se týče náušniček tak my nakonec s manželem usoudili, že jí je teď dávat nebudem a počkáme až si to bude uvědomovat...je to hrozný ďábel a já mám strach aby si třeba tu náušničku neutrhla...no a doktorka nás v tom podpořila tak počkáme :) krásná holčička je i bez nich :)
Odpovědět To se mi líbí0
Kriss: Podniká v reklamě, ale prakticky dělá úplně všechno sám - shání zakázky, dělá grafiku, zpracovává atd. A když je doma, tak si chce taky odpočinout, ale když to jen trošku jde, tak samozřejmě taky pomáhá.
Maky7: No, venku spí, ale jen když je zima. Jakmile je trošku hezky, tak kouká, co se kde děje. My jdeme zrovna zítra na další "včeličku", tak jsem na to zvědavá. Posledně jen zblejskla sestřičku, tak taky spustila, aniž by jí něco dělali :-/ Náušničky už jsme dávali ve 3 měsících.. sice se to dlouho hojilo (přes 3 týdny), ale už je to dobrý a je to kočka. Sice máme teď teprve 4,5 měsíce, ale už teď chce pořád sedět (a čím dál víc) a taky si chce pořád stoupat (opírá se o nožičky a málokdy "podklesne", jak říkají, že to dělávají mimča). Jen ty koníčky se nám pořád pást moc nechce. Jen na chviličku, ale to se jí po chvilce přestane líbit, zaboří hlavičku do podložky a začne kňourat. Jinak už má tendence se "otáčet" na bok. No, nevím, má to zvládání dovedností nějak pomotaný tak snad se to časem srovná a bude to OK A jak jste na tom s kojením? Já pořád kojím + dokrmujeme Bebou. Mějte se krásně, ať prckové dělají jen samou radost a nechají vás (resp. nás) aspoň trošku odpočinout.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky :) Tak koukám, že všichni řešíme to stejné. Já mám manžela vojáka a taky jsme často sami i přes noc bohužel. Ale když je doma, snaží se nám to oběma vynahradit. Terka taky nevydrží sama a bohužel spí přes den jen 2 x po 15-20 min., takže se nezastavím Máme půl roku za sebou. Už si snaží sednout, ale je to takové vachrlaté. Když se může něčeho chytnout, tak jí to jde jedna radost. JInak za sebou máme už očkování i 2 x přeočkování, poslední bylo hrozné, plakala ještě v čekárně a venku, vůbec se nechtěla uklidnit. A začala už když uviděla doktorku. V úterý jdeme na nastřelení naušnic, tak nechci vidět ten tanec. Jo a Čertíku, mně spí taky jen venku v kočáře, to jsou pak rady k nezaplacení spát s mimčem, viď?
Naštěstí chodíme na cvičení a vymýšlíme pořád blbiny a návštěvy jiných maminek, takže nám to docela utíká. Mějte se krásně a dobrou noc :)
Odpovědět To se mi líbí0
No mně je 21 :-[ Malého jsem si naplánovala k vysoké, snažím se to skloubit abych po mateřské rovnou mohla nastoupit do práce...tak jsem zvědavá jak mi ty plány vyjdou Jinak takové vymoženosti jako mateřské centrum u nás v zapdákově nemáme
To je mi líto že bojujete s virózou, s chudinkou malou to asi musí pořádně zamávat, co? Jak se vlastně princezna jmenuje?
to Certik1010: Co dělá manžel? Přítel je voják z povolání, takže vím jaké to je být na prcka často sama :-S Na druhou stranu se nám to snaží vynahrazovat co to jde a pomáhá o stošest
Odpovědět To se mi líbí0
@Bc. Eliška Džurbanová To jsem netušila, že můžou být očkován fakt tak častá, myslela jsem, že tam chodíte jen na kontroly..a jak to malá snáší? Ono je to asi protivné, několik vpichů zvlášť takhle rozložených, ale zas pro ten malý organismus to může být třeba lepší než ty mnohakombinace naráz..nevím. Týjo, to je šikovná s tím sezením, to my ještě nezvládáme.
U nás se z těch probdělých nocí vyklubaly ani zuby, ani noční můry, ale viróza. Malá se nakazila od nás asi jak není už kojená, tak nemá pořádnou imunitu :-S Včera měla v noci horečku, kašle, tak jsem dávala Nurofen a zábal..je to psycho, spí strašně neklidně, vzbouzí se co půl hodiny, jsem už mrtvá...ale jak tak sleduju, tak to jsme na mateřské všechny, pokud teda nemáme střídání od partnerů, rodičů apod..
Odpovědět To se mi líbí0
@Kriss Kolik ti je, jestli se můžu zeptat? Mně 27..a zrovna ve stejném termínu jak mně se s miminkem zadařilo i dvěma mým bývalým spolužačkám..ale jinak na to moje vrstevnice taky nespěchají.
Plavání miminek se mi líbí, ale asi bych si sama netroufla..měla bych furt dojem, že se mi pod vodou udusí. Ale to je asi jen o zvyku. My nejspíš od půl roku začnem chodit do mateřského centra kamarádit se s dalšími miminky
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj. Omlouvám se, že vám vstupuji do diskuse. Prodávám krásné značkové capáčky pro miminka za příjemné ceny na MMB. Jesli chcete, mrknětě na www.mimibazar.cz/lilithka1
Odpovědět To se mi líbí0
Doufám, Lilian, že ji brzy ty zlé sny nebo nějaké to trápeníčko, brzy přejde a bude mít zase klidné spaní. Nám se pořád pást koníčky nechtějí, ale za to chce pořád sedět, koukat a chvilku nemůže být sama. Taky kolem ní musím dost běhat, protože jakmile mě nevidí nebo se jí někdo nevěnuje (já nebo manžel), tak se hned začne vztekat a kňourat. Takže my se sice dokážeme zabavit - chrastítkama, kousátkama, plyšákama, hracím pejsek od Fisher-Price - ten se jí líbí už dlouho a je to asi jedna z mála věcí u které se v 99 % uklidní a je klidnější, pak máme takový "cinkací" kolotoč, tak to se jí taky líbí a pak ráda kouká na vše, co se děje kolem ní, takže TV, mobil, obrázky, rybičky v akváriu, králíček atd. Takže zábava se většinou najde, jen se jí musí stále někdo věnovat, protože přes den toho moc nenaspí. Naštěstí, jak se udělalo chladněji, tak mi zas často usne v kočárku, někdy i na celé dvě hodiny, co jsme venku, což je paráda. Doufám, že se brzy vrátí do starých kolejí se spinkáním i v noci. Tak držím palečky, ať je vše brzy dobré. Jinak na procházky chodím taky většinou sama a doma jsem většinu dne s ní taky sama, takže kolikrát toho mám taky plné zoubky. Pak vítám každou návštěvu nebo pomoc manžela, když si můžu na chvilku odpočinout - bohužel to se moc často kvůli jeho práci nestává
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian: (kopie z předchozí diskuze) Neboj, vyspíme se, jen to holt ještě nějaký pátek potrvá. K doktorce chodíme tak často na očkování, protože máme polyvalentní alergickou zátěž, tzn. že je zatížená nějakou alergií jak ode mě, tak od manžela, tak se musí vše trošku víc hlídat a dávat pozor. Takže proto dáváme každý očkování zvlášť. A sedět chce jak u mě na klíně, tak i když se přitáhne, tak se drží za prstíky a sedí "sama". Už má ráda rozhled a přehled, co se děje kolem. Kolikrát už chce sedět i sama, ale to samozřejmě ještě nezvládne. Když je v pololehu, polosedu, tak si už sedne sama i bez pomoci :-p Tak se tu mějte a já přecházím do nové diskuze, co předala Lilian. Tak pápá a snad se tam uvidíme. Ahoj
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj Já mám synátora, za týden půl roku. Nemůžu si stěžovat, je tak hodňoučký že skoro nevím zda je náš Jinak tě můžu uklidnit, i tak mám pocit že mi z toho brzy hrábne v mém věku zatím většina kamarádek řeší jiné problémy než mimčo, tak si připadám trošku odříznutá. Procházky sama a tak. Taky už mám pocit, že by se malý měl pomalu seznamovat s dětmi. No od prosince budeme chodit plavčit, tak pak to snad bude lepš
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme