Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

miminka 2010

Ahoj maminky, budu ráda, když se tady budem dělit o zkušenosti s péčí o miminka. Já mám holčičku 4,5 měsíce -první mimi -a momentálně jsme celkem v pohodě, musím to zaklepat, akorát trochu trápí už začínající zoubky a v noci od nedávna asi špatné sny..Jo a malá se sice už chvilku zabaví pasením koníčků, ale jinak mi nevydrží přes den v klidu ani v postýlce, ani třeba sedět na klíně, pořád musím střídat nošení v náruči, vození v kočáru a pasení koníčků na dece, eventuelně ji po bytě vozit v proutěném koši-v něm vydrží tak 10 min. maximálně.Je to pořád dokola. Už se těším, až si zase osvojí nové dovednosti a den začne být trochu pestřejší..jinak mi z toho asi brzo hrábne. Máte nějaký tip, jak ten den na mateřské s kojencem líp prožít a nejen přežít? A jaké jsou vaše radosti / starosti?
Celkem 217 odpovědí Zobrazit jako strom
No, uvidíme, jak to bude s plazením, jestli z toho něco bude nebo ne. Dneska jsem jí byla pro chodítko - dostala jsem ho zadarmo - sice už po dvou dětech, ale stále funkční v rámci možností a zadarmo, kdo by to nebral - jen to bude chtít generální umytí. Hned jak ho zblejskla, tak se k němu bleskurychle "připlazila" a moc se jí líbil, tak jsem zvědavá, jak se jí bude líbit, až v něm zítra bude chodit. Za chvilku se jdu na to mytí vrhnout. Sice jsem unavená, ale hrozně se těším, jak se jí to bude líbit a když jsem viděla ten její výraz, tak mě to jen nakoplo, tak jdu na to, ať můžu jít brzo spinkat. Nějak jsem poslední dobou stále unavená a nevyspalá... Čím to asi bude :-/
Odpovědět To se mi líbí0
@to jsem byla já
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojtw mamky já Niki už na nočník dávám a úspěšně, buď se jen vyčůrá a když vidím, že tlačí tak ji tam dám a vykadí se. Taky sem tam nakupuji na mimibazaru anebo aukru, jsou tam hezké věci. Niki se nám začala stavět v postýlce, ale pořád ne a ne lézt po kolínkách nebo se plazit. Na kolínka si pěkně klekne a péruje, ale dál nic. Je to hrozný jak to letí, už doma nemáme ty ležící a spící miminka
Odpovědět To se mi líbí0
Certik: Takhle u nas taky zacinalo lezeni, ze rejdila hlavou po zemi. Akorat ze Anicka to vzala ve svem originalnim poradi, nejdriv stoji a obchazi a az pak leze
Griet: Drzime pesti i pesticky, at se Stepanka brzy uzdravi Takhle vysoke teploty jsme jeste nemely, to musi byt des-nase mala byla protivna a ufnukana uz kdyz mela 37,5, takze si neumim predstavit, jak by vyvadela pri 40citkach.. ale hlavne, ze uz se vam to lepsi a klesa to. Teeda vy uz mate zoubku!! A s tim houpanim na ruce to musi byt teda v 11 mes. uz pro tebe dost narocny..mne pripada Sofi tezka uz ted v 9 mes., neumim si predstavit, jak ji budu v roce nosit..snad uz bude chodit po svych. Ale nemoc , to je jiny pripad, to je jasne, ze se dite chce nosit a tulit, akorat chudak maminciny zada.
Paffi: Zkusila sis dat inzerat na mimibazar ohl. tech cepicek? Myslim, ze tam nakupuje hodne lidi..ja jsem tam nedavno vybirala saty, sukynku a zupanek-moc krasne veci ( z tech saticek bych zkoupila nejradsi aspon desatery -protoze doted jsem Sofi oblikala jak kluka, ale uz bych z ni rada mela holcicku..)a levne, akorat postovne je blby, ale porad to vyjde levneji nez nove z obchodu. A vas zpusob trenovani s nocnikem je zajimavy, asi to takhle -pozdeji-taky zkusime.
Jsem zvedava, kdo a kdy nam zahlasi prvni samostatny krok do sveta
Odpovědět To se mi líbí0
My už nočník máme doma docela dlouho, ale začínáme ho využívat až teď, kdy máme téměř rok. Dřív se jí moc nelíbilo, když jsem ji tam posadila a nechápala co po ní chci. Teď když vidím, že tlačí, tak ji chytnu, vysleču a dám do klubíčka nad nočník a ona se kerásně vykaká. Jak jí na něj posadím, tak má tendence hned vstávařžt a utíkat pryč. Možná i proto, že jsem ji posazovala moc brzy, nevím. Každopádně takto nám to zatím funguje. Občas se i vyčůrá, ale zatím řeším spíš to kakání, protože to poznám skoro vždy, že začíná kakat.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky, koukám, že vám všem miminka krásně rostou. To je moc dobře S tím časem máte pravdu, naše malá už lozí jak drak a obchází zdi a nábytek, takže je všude Nemůžu bez ní jít ani na záchod. Jinak my teď marodíme. Malá měla od pátku skoro 40 horečky chuděrka malá, vůbec nechtěla jíst a pořád chtěla houpat na ruce, dnes to vypadá, že už by se to konečně mohlo začít lepšit, teploty jí klesly, tak uvidíme...Jinak nám je dnes přesně 11 měsíců, ale s nočníkem chceme ještě počkat, myslím, že je na to brzo, ale vím, že některé maminky už v tomhle věku dávno nacvičují. My už máme zoubků 7, už jsme byli i poprvé u zubaře
Odpovědět To se mi líbí0
Jo, jo, Lilian, to už si říkám delší dobu, že času je málo. U mě teda spíš času pro sebe a odpočinek. Je čím dál živější a chce víc a víc aktivit. Pořád chce stát a chodit, leze jako "krtek" = zvedne zadaček, nožičkama leze, ale hlavou se "plazí" po zemi je hodně zvědavá, všechno musí vědět a zkoumat. Jinak, co se týká nočníku, tak nám je taky skoro 8,5 měsíců a nočník už se chystám kupovat asi dva týdny. Jenže když už se někam dostanu, tak mi přijdou hrozně široký a nebo zbytečně drahý. Ale každopádně ji chci začít dávat na nočník, jak jen to půjde. Jedna teze je taky taková, že nejlepší věk je 3/4 roku až rok, aspoň zkoušet na chvíli každý den, aby si prcek na nočník zvyknul, i když si to třeba neuvědomuje. Že s tím pak není problém v pozdějším věku. Takže až ho koupím, tak to budeme zkoušet. Tak se měj krásně a zase napiš a nejen Lilian :-p
Odpovědět To se mi líbí0
tak to vypadá, že maminky mají čím dál míň času.. haló, co nového u všech?! co třeba téma nočník? my máme 8,5 měs a pár našich stejně starých kamarádů už maminky na nočník dávají a prý se i občas něco povede..pak je tu ale názor, že prý až v 18 měs. si to dítě plně uvědomuje a ovládá svěrače atd..tak nevím, my asi s tréninkem počkáme do roku.
Odpovědět To se mi líbí0
My taky v ordinaci zatim uplne v pohode..myslim chovani male. Je tam vzdycky vysmata (krom 1 ockovani, ale jen par slzicek), tak jsem zvedava, v jakem veku se to pak zlomi, dojde ji to a zacnu ji tam tahat nasilim Zoubky treba vykouknou pak naraz vsechny nebo vsechny teda asi ne, ale zname holcicka mela prvni 4-zaraz-v 10 mes.
Odpovědět To se mi líbí0
Dnes po kontrole v 8 měsících 8,33 kg a míra nevím 71 nebo 72 cm a doktorka byla moc spokojená. Anička je pěkný číslo, zase se hrozně předváděla. Ještěže se tam "nechechtala po jejím", jak umí. Jsou to hrozný skřeky, jak opice skřížená s koněm Ale hlavně, že je vše OK, jen zoubky máme stále schované, ale prý tam jsou, tak jsem zvědavá, kdy se jim bude chtít na svět
Odpovědět To se mi líbí0
Nevíte náhodou o někom, kdo by chtěl koupit zimní háčkované čepičky? Dělala jsem je jako dárek pro dvojčata známých, ale jsou jim velké, tak jsem jim udělala nové a tyto mi přebývají http://www.mimibazar.cz/bazar.php
Byla by škoda, kdyby zůstaly ležet ladem.
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi: To samé jsme měli před měsícem..trvalo to 2 týdny Nejhorší bylo to odsávání nejmíň 6x denně..a taky ten kašel, i v noci. Tak ať to brzy přečkáte. Zas bude líp. Dortík už by mohl být pudinkovo-piškotový, ne? Může mouku, žloutek, piškoty, nějaký rostlinný tuk, mlíko umělé..nevím jak přesně, ale něco by se z toho třeba splácat dalo Nahoru ten pudink (pud. prášek+um.mlíko) a nějaké ovoce..Bude mít Elenka tu oslavu jen s mamkou, tátou, babičkama nebo i širší příbuzenstvo? Mateřské centrum zatím fakt super! Třeba se někdy přidáte.
Certik: Teda Anicka vyrostla a uz nas i predstihla, no tohle
Martanek: Taky slusne miry, hlavne ta vaha Ale na pohled mi Nikolka pripada normalne, zadny extra baculin ani malinka.
Odpovědět To se mi líbí0
Tak holky Elenka je poprvé nemocná a hned jsme dostali antibiotika Má kašel, který jí sedl na průdušky a hroznou rýmu, takže pořád odsáváme a kapeme do nosu. Taky nechce moc papat, když jí není dobře, tak mám strach, že to, co se jí podařilo přibrat od poslední konteoli zase zhubne =-O. Ale něco pozitivního na tom všem přeci jenom je, začala zase pěkně v noci spinkat. Kdybych ji nemusela ve 4 budit na antibiotika, tak by myslím spala až do ráne pěkně ve své postýlce.
A jaké byly zpívánky a hopsánky holky Prostějovačky?
Už pomalu začínám plánovat narozeninovou oslavu pro Elenku. Chci jí udělat takový dortík, aby ho mohla taky papat. Nemáte někdo nějaký tip?
Už jsme koupili větší autosedačku, 9 - 36 kg. Je úžasná, jen má jeden zásadní problém - je moc veliká, takže nemáme v autě dost dlouhé pásy, abychom ji připoutali :-X Tak teď sháním prodloužení pásu, které se ale u nás nedá sehnat, jen v zahraničí, kamarádka mi ho nejspíš z Anglie doveze. Je to sedačka Pallas Cybex, takže pokud někdo uvažujete o koupi, tak si ji nejdřív vyzkoušejte do auta, ať pak neřešíte stejný problém jako my.
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky, my jdeme na prevenci v 8 měsících ve středu. Ale tuhle jsem jí vážila a měla 8,2 kg a asi 71-72 cm. Když si vzpomenu, že měla při narození 2730g a 48 cm My dáváme mlíčko 4x denně, pak jednou kaši, jednou ovoce, resp. spíš přesnídávku nebo bilý jogurt občas a v poledne zeleninku a občas i s masíčkem. Čas od času jí dám do ruky piškotek nebo dětské sušenky, ale to jí moc nechutná, dělá u toho děsný ksichty Třeba je to i tím, že ještě stále nemáme ani jeden zoubek Jinak baští brambory, brokolici, mrkvičku, cuketu, květák, špenát, kuřecí nebo krůtí masíčko různě kombinované, zatím jsme nic jiného nezkoušeli. V noci už nekrmím dlouho. Jde spinkat mezi osmou, devátou většinou a budí se kolem sedmé, takže si nemáme na co stěžovat. Mějte se krásně a ať vám miminka dělají radost. PS: Už některé mimčo chodí samo?
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky tak mi máme 7.25 kg a 66 cm. Niki bude asi po mamince prcek!!!Jsme zdraví a čilí
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian pěkné míry!!! Mi na kontrolu půjdeme zítra, jsem zvědavá kolik bude vážit a měřit.
Odpovědět To se mi líbí0
Hlásíme 8 měs. - 7,8 kg a 71 cm Prý už můžem těstoviny, event. chleba, pohanku, krupici, některé sýry (Lučinu), vařený žloutek..stejně ale nevím, k jakému jídlu bych třeba ten chleba zařadila-musí zůstat 3 dávky mléka denně. V noci už nekrmíme. A zbylé chody zelenina a ovoce taky musí zůstat. A zas takový jedlík malá není, abych jí dala kousek chleba a ještě zapít mlíkem.
Jste taky někdo po kontrole na dětském?
Odpovědět To se mi líbí0
Berca: Určitě bych se radši doktorky zeptala a sama bych na průjem nic nedávala. Ona vám stanoví správnou dietu. My jsme třeba na průjem mohli jen rýžový odvar (ale to už trval týden a malé byly teprv 3 měs. ). Naší malé teď nedávno nesedlo jedno jídlo a měla po něm jen jednorázový průjem, ale hned byla taky celá opruzená-jindy na to netrpí-takže to asi fakt dráždí pokožku u zadečku. Tak ať se Terezce brzo uleví a zas napiš, jak se vám daří.
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky ,tak terka má od včerejška strašnej průjem,jen barevná vodička z ní jde a když jí to meju tak strašně pláče..asi jak jí to pálí .....a měla dneska zvýšenou teplůtku 37,9 tak uvidíme jestli se to zvýší-snad ne ,když se to zvýší a nepřestane ten průjem tak zavolám doktorce...nevíte někdo jak na ten průjem???
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky,dneska bylo tááák nádherně,slunko až pálilo,konečně jsme si udělaly veelkou procházku
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme