Maminka.czDiskuzeDěti a rodina

miminka 2010

Ahoj maminky, budu ráda, když se tady budem dělit o zkušenosti s péčí o miminka. Já mám holčičku 4,5 měsíce -první mimi -a momentálně jsme celkem v pohodě, musím to zaklepat, akorát trochu trápí už začínající zoubky a v noci od nedávna asi špatné sny..Jo a malá se sice už chvilku zabaví pasením koníčků, ale jinak mi nevydrží přes den v klidu ani v postýlce, ani třeba sedět na klíně, pořád musím střídat nošení v náruči, vození v kočáru a pasení koníčků na dece, eventuelně ji po bytě vozit v proutěném koši-v něm vydrží tak 10 min. maximálně.Je to pořád dokola. Už se těším, až si zase osvojí nové dovednosti a den začne být trochu pestřejší..jinak mi z toho asi brzo hrábne. Máte nějaký tip, jak ten den na mateřské s kojencem líp prožít a nejen přežít? A jaké jsou vaše radosti / starosti?
Celkem 217 odpovědí Zobrazit jako strom
paffi a martanek: MC Cipísek zpivanky a hopsanky- streda 11.30-13.30 sídl. Svobody
Odpovědět To se mi líbí0
lilian: ona jí tchýně cpe všechno možný co ještě nemůže to by bylo na dlouho kdybych to tu všechno měla vypsat ale jeto strašnýýýýýýýýý :-X ......
Jinak včera moje kamarádka porodila holčičku nikolku , 3650g a 52cm ,zítra za nima jedu i sterkou na návštěvu do porodnice už se moooc těším až si zase pochovám to malinkatý miminko <3
Odpovědět To se mi líbí0
@LilianTak půl hodiny až hodinu. Bylo to k nevydržení! Pořád jsem si říkala, že už se to určitš zlomí a budeme spát celou noc, ale opak byl pravdou. Jak usínala s pláčem, tak se zase třeba za hodinu vzbudila a hned zase začala plakat. Teď asi získala tu jistotu, že když se náhodou v noci vzbudí, tak ji vezmu k sobě a utiším, že začala opravdu krásně spávat, někdy spí celou noc ve své postýlce a vůbec se nevzbudí a jindy pokud se vzbudí, tak se to obejde bez pláče, což je úžasná úleva. Prostě se postaví v postýlce, já ji hned vezmu k sobě a ona okamžitě znovu usíná. Dokonce se takto naučila sama večer usínat v postýlce. Dřív usínala jen u kojení a když neusla u kojení, tak po přenosu do postýlky začal neskutečný kravál. Teď jak se tak nějak zklidnila, tak se nakojí, pak si chvilku hrajeme v naší posteli a pak ji přenesu bdělou do její postýlky, dám pusinku, řeknu dobrou noc, zhasnu, stoupnu si opodál a čekám až usne. Většinou ještě několikrát stoupne, tak k ní znovu přijdu, obejmu, položím, zopakuji dobrou noc a zase jdu dál. Tak to udělá tak 4 x a pak už nestane, chvíli si tam něco šmrdolí a usne A to všechno bez pláče, což je u ní opravdu zázrak. Myslím si, že se asi opravdu v té postýlce sama bála a proto ten pláč, ale teď když ví, že když se vzbudí, máma je tam, tak spí klidněji. Tak asi tak
Odpovědět To se mi líbí0
My nemáme s usínáním problémy, ani když se v noci vzbudí. Prostě se nabaští a hned zase spí, ale teď se mi hlavně vzbudí většinou kolem páté až šesté a v sedm má vyspáno. To, když se mi nechce vstávat, tak si ji vezmu k nám do postele a ještě se jen tak chvíli válíme než obě vstaneme. Ale párkrát taky s usínáním problém byl. Někdy jsem zkusila nechat pár minut brečet, pak přijít, dát dudlík, pokud ho chtěla, pohladila, přikryla (byla většinou i odkopaná) a zase odešla. Takhle jsem to udělala třeba 3x - 5x a když neusnula a pořád dělala "blbiny". Tak jsem si ji zase vyndala z postýlky a ještě chvíli si s ní hrála a podle únavy ji dala spinkat až později. A když si žmoulala očička, ale předchozí metoda neuspěla, tak jsem si ji vzala na chvíli do ruky, chvilku jsme pochodily a pomazlily se, pak jsem ji dala zpátky a brzy usnula (ale to až třeba po hodině brečení a neúspěchů s dudlíkem a hlazením). To jsou mé zkušenosti, ale jak říkám, většinou s tím problém nemáme. Nejvíc asi zabírá to hraní do "unavení". Netvrdím, že to dělám správně, ale zabírá to. Prostě dělám to, jak to cítím. Držím palce a hodně štěstí se spinkáním. PS: Taky možná nechce spinkat, protože má hlad. Než začala Anička trošku baštit kaši a příkrmy, tak se v noci často budila. Teď dávám v poledne zeleninku a masíčko, odpoledne přesnídávku a před spaním kaši.
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi : 2 měsíce, to je drsný, to nedám :-$ A jak dloho ti Elča vydržela plakat, myslím při jednom vzbuzení?
Odpovědět To se mi líbí0
@LilianJá jsemm taky zkoušela Estvilovu metodu při uspávání, ale moc velký úspěch jsem neměla. Nejdřív to fungovalo, ale po čase se zase vrátilo vše do starých kolejí. Vydržela jsem asi 2 měsíce k ní několikrát za noc vstát, utišovat si, ale nezvedat z postýlky a vypadalo to asi tak, že jsem půlku noci proseděla u postýlky, byla nevyspaná a mrzutá. Takže jsem rezignovala a je to pár týdnů, co si ji po prvním nočním probuzení beru do postele k nám. Prostě ji večer uložím do postýlky a pokud se v noci, nebo ráno probudí, tak ji vezmu k nám a ona spí až do rána a my taky. Ale tím ti nechci brát chuť to vyzkoušet. Určitě budete úspěšnější než my
Odpovědět To se mi líbí0
Berca: Tak to můžem jen závidět, s tím spinkáním. A co že vám chce babička cpát? Já mám taky tchýni, která je hodně na maso(já jsem vegetarián)a často nadhodí,jak by si malá určitě ráda dala stehýnko z kachýnky apod., ale zatím to říká jen tak.Ale taky myslím, že první tlačenku apod. ochutná Sofi u ní..
Odpovědět To se mi líbí0
Zkusím se na ty konkrétní časy konání mat. centra teda znova zeptat, ale minule mi řekli, že to bude aktuální teprve až se seženou zájemci. My tam momentálně stejně nemůžem- malá je 5. den nemocná, antibiotika, hnusný kašel :'( Zrovna jsem ji chtěla začít "přeučovat" , aby spala sama-podle knihy Každé dítě může dobře spát-ale když je nemocná, tak se přeučování samozřejmě nekoná, naopak spí se mnou celou noc, takže bude ještě navyklejší..ale nedá se nic dělat, hlavně aby jí zas bylo dobře. No a stejně nevím, jestli na tu metodu "nechat vyplakat,chodit kontrolovat" mám vůli a nervy.
Jinak nikdo nemá zkušenosti s těmi mateřskými centry?
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian nevíš víc o tom, kdy by byly ty hopsánky a zpívanky v mateřském centru. Plavat už chodit nebudem a doma se nám být nechce
Odpovědět To se mi líbí0
tak se zas hlásím...........byly jsme u tchýně...hrůza ase jí chtěla cpátvším možným =-O
Odpovědět To se mi líbí0
Tak holky po skoro 20ti měsících dnes přišla menstruace. Už jsem úplně zapomněla, jak nepříjemná je to záležitost :-X
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaMy jsme koupili ten Calgel, ale moc ho nevyužíváme, protože ho stejně nedokážu dát na bolavé místo dřív něž mi ho malá slízne z prstu a k když to náhodou stihnu, tak to sní dřív, než to může začít působit Takže pro nás dost zbytečná investice. Ale vy určitě budete mít víc štěstí s aplikací
Odpovědět To se mi líbí0
@petra beranovaten máme taky a je fajn, ten Mundisal
Odpovědět To se mi líbí0
@PaffiAhojky Lilianmi zatím ještě chodíme plavat, takže je to náročnější. Záleží kdy by to bylo, aby se to nekrylo s plaváním a jak často, ale asi by jsme chodily. Už jsem o tom taky uvažovala.
Odpovědět To se mi líbí0
ahoj holky,tak jsem dneska chtěla koupit ten calgel na ty dásničky a u nás ho neměly ale dala nám ta paní nějaký jiný gel...prý je to stejný jako ten calgel ale jen to je o 30kč dražší a od jiného výrobce......snad nám to pomůže...zatím krásně spinká ...jmenuje se to : Mundisal gel
Odpovědět To se mi líbí0
ahojky,tak naše terka spinká celou noc vzbudí se jen 1 za noc ale to je tím jak jí lezou zuby...ale vezme si medvídka dudu a spí zas....... Dneska jsem byla za babičkou v nemocnici tak už je to konečně lepšííííííííííí <3
Odpovědět To se mi líbí0
@LilianJá bych byla pro, jen nevím jak mi pojedou autobusy, takže bych potřebovala nejdřív vědět aspoň přibližně čas. Nemohla bys to prosím zjistit?
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian: Řekla bych, že tu mají většinou všichni starší miminka. Naší Aničce bude 7 měsíců teď o víkendu. Baštit moc nechce, zeleninku moc nechce, ale začala baštit alespoň přesnídávky, tak jsem ráda. Zoubky zatím nemáme, ale minulý týden byla 4 dny strašně protivná a ukňouraná, v noci vzhůru každou půl hodinu, tak jsem doufala, že se aspoň nějaký objeví, ale zase nic. V tu dobu i málo jedla. Pak to přešlo, začala víc jíst - nejen Bebu, ale i ty přesnídávky a trošku zeleninky (ale té moc nedá), na noc dávám rýžovou kaši nemléčnou a teď spinká celou noc. Přes den dopoledne max. hodinku a odpoledne totéž. kolem osmý až devátý jde spinkat a většinou se vzbudí až kolem šestý, výjimečně kolem čtvrtý a v sedm má vyspinkáno. Ale taky se to mění. Takhle mi spinkala už ve třech měsících, pak měla období, kdy se budila třeba 8x za noc. Ale zkus třeba tu kaši, pokud nedáváš. Jinak už přes dva měsíce si pořád stoupá na nožičky, ale pořád neví co s nima, když chce udělat krok, tak možná jeden dopředu, ale spíš "couvá". V nožičkách má však velkou sílu, jen přijít na to, co s nima. Na bříšku ležet nechce, to se hned točí na záda, natož aby lezla nebo se plazila, ale za to když se jí chce, tak chvíli vydrží sama sedět - někdy pár vteřin, jindy i pár minut. Je hodně zvědavá a neustále všechno zkoumá a pozoruje. Jinak jsem říkanky a pohádky číst zkoušela, ale to ji zatím vůbec nezajímá, tak snad později.
Odpovědět To se mi líbí0
Lilian:no tak bohužel je aji se spaním každé mrně jiné.Já dokud kojila (asi 14dní) tak hrůza,pak asi do čtyř měsíců jsem krmila jednou za noc,od asi devátého měsíce aji 3x za noc,hlavně čajíčkujem.Jinak se tak jednou za měsíc odstěhuju do obyváku a spí v ložnici jen malej a přítel.Já se budím u každého otočení,kňournutí atd.Je to týden co mi přítel řekl dnes spíš v obyváku já po deseti měsících 2x v týdnu neslyšela malýho plakat jak už jsem byla vyčerpaná.
Maminky dával dětičky do svého dětského pokoje a říkaj že to pomáhá.Já nemůžu, máme byt 2+1
Taky zkouší stěhovat postýlku,prý je špatná zóna na spaní
Odpovědět To se mi líbí0
Paffi a Marťánek: Pro Prostějovačky-ostatní odpusťte-nechtěly byste s Nikolkou a Elenkou chodit s náma do mateřského centra na sídl. Svobody? - momentálně jsou "hopsánky a zpívánky" pro dosud nechodící mimča zavřené pro malou účast (zájemců bylo minulý rok až moc, ale mimča už odrostla a nová se zatím nehlásí).Otevřou se pro 4-8 zájemkyň. Se mnou, s váma a mojí další známou by nás bylo asi 4-5...Nevím teda, v které dny to je, ale myslím, že kdykoli dle domluvy. Lekce je asi za 40 Kč pro rodinu.
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme