Maminka.czDiskuzeTěhotenství a porod

Miminka listopad 2010

Ahojky sem v 6+2tt takze rodit budu v listopadu.snad nebude moc tuhá zima..
Celkem 3690 odpovědí Zobrazit jako strom
@typkovaTeda fakt moc krásný fotečky!!jste krásná rodina. už jsem zvědavá na miminko.. my se začneme snažit až příští rok.ted to nejde.. neni hotove bydlení..tak paa
Odpovědět To se mi líbí0
Zdarec ženy tak se hlásím po delší době, stále 2v1 v uterý jdu na poslední ko ke svýmu dr., a pak hurá do porodnice, ještě mě zbývá měsíc, ale vůbec bych se nezlobila, kdyby to bylo o chvilku dřív Monička vykládá, jak se těší na sestřičkú, no snad jí to zůstane.. Jinak odpoleldne ji spát nedávám, vstává ráno kolem 7 a v 7 večer jde bez problémů spát. V poledne ji pošlu do postele, ale většinou se vrátí, že se jí spat nechce a když náááhodou usne, tak večer jde až kolem půl 10 :-X a to už fakt nedávám

Jinak gratuluju ke všem pozitivním testům a snažilkám přeji, ať se brzo zadaří

.. a ještě vložím pár fotek z těhu focení

Tak papa
Odpovědět To se mi líbí0
@Mishelka1987Aoj Misko tak oledně očkování.proti klíštatům asi dávat nebudu.je to pry dost ogresivní ockovani jsem slysela.budu ted malou davat ockovat proti zloutence typu A..je to vakcina Havrix a ted mají od dubna do konce června slevu 20% a my máme českou průmyslovou pojistovnu ata nam to radí takze jí urco dam nez nastoupí do skolky..je tu u nas dost cikánů a ty do skolky obcas pritanou vsechno mozny.. :-X :-X vcera jsme meli zapis a vypada to prej dobre.dozvim se to teda az 4.6. ale snad nas vezmou.mooc se jí tam líbilo..zatím no já myslím že mě to právě zase nakopne až si uvedomim jaky je to oproti praci na materske veget.. tak zatím holky a pišté..paa jo a dnes máme 2,5 roku < < dnešní foto
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky Makky taky se přidávám ke gratulaci < U nás je to naštěstí se spánkem v pohodě Od malička malá usíná sama krásně a stejně jako Marci jsem jí nikdy nemusela uspávat nebo něco podobného Odpolko už moc nespinká, ale stejně jí vždy zavřu do pokoje, ať kouká na pohádky a leží a já si pak užívám dvě hoďky svého klidu Občas se stane, že usne S usínáním večer to máme teď taky lepší, jelikož každý den chodíme řádit ven, takže se to dost pozná a malá kolem 20h usíná - ať už odpol spí nebo ne. Ale když není dostatečně dobitá, tak vydrží i do půl 10, to potom co 15minut vylézá z postele a sdělujeme mi veledůležité věci, díky kterým nemůže spát. Jinak je u nás v poslední době dost šrumec, řešíme s manžou nové bydlení, takže starosti kolem hypotéky, ale hlavně nemůžeme sehnat byt, který by se nám oběma líbil a to už jsem udělala celkem dost ústupků - akorát ten můj mezek se svých požadavků ne a nééé vzdát devil Zvažuju zda nedám Natálku do školky už teď - funguje u nás jedna školička, kam děti můžou, ale nemusí chodit pravidelně, denně to výjde na 100Kč, není to sice takový levňoch, jako klasická školka, ale šéf chce, abych dělala i přes týden a jelikož babi s dědou chodí do práce a můj manžel má ty šichty všelijaké, nedá se to s tím nějak zkloubit akorát mám strach jak by na to malá reagovala, jelikož do práce odjíždím brzy ráno a vracíme se až odpol nebo k večeru - většinou jezdím dál od místa bydliště, takže bych neměla možnost se pro ní vrátit, kdyby vyváděla Antoanet, tak to jsem moc ráda, že problém s jídlem není jen u nás - už jsem z toho začínala být dost zoufalá, zdá se mi, že kolem sebe mám jen samé perfektní samojedící děti Když je malá u mých rodičů, tak tam jí krásně, má respekt jak z babi tak z dědy, jen na mě z vysoka kašle ale musím teda nahlásit úspěch, že v poslední době dokáže sníst jogurt bez toho, aby se celá umazala a taky s večeří je to lepší - je to nejspíš tím, že večer je tak unavená, že nemá na nějaké nimrání chuť Holky řešily jste nějak očkování proti klíšťákům? Já teda zatím ne, ale musím přiznat, že se těch klíštat v poslední době dost děsím - nikdy jsem to nedělala, ale teď pokaždé procházce venku a je jedno, zda jsme ji trávili v přírodě či ve městě, po každé koupeli děti poctivě prohlížím - už znám kdejaké jejich znaménko z paměti Marci, tak to jsem zvědavá, zda se příští rok, do dalšího mrňouse pustíte tohle byl u nás důvod, proč jsme Jakoubkovi pořídili ségru, dokud jsem nezačala chodit do práce, já sama jsem totiž věděla, že až si práci najdu a vylezu mezi lidi, po 3 letech rodičáku, takže žádné další dítě nebudu chtít Mějte se krásně a dobrou noc
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky no tak my jsme meli s muzickem rozhovor a jelikoz jsme v presu s barakem tak o mimi se zacnem snazit az pristi leto..holt budu muset jit asi na toho půl roku do prace..nechce se mi ale zase aspon nejaka zmena..a co vy holky?makky tak moc gratuluju!! dej taky nejké fotecky :)
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky tak jsem dnes byla u doktora a jsem 8+3 srdíčko už bylo vidět a mimčo měřilo 1.7cm tak jsem se hned objednala na screening a tam se vše uvidí krásně ve3D <3
Odpovědět To se mi líbí0
Díky Ewi a co ty neplanujete druhe mimi?? tak Viky jde odpolko spat jak kdy.spi tak hodku a půl nekdy jen hodku nebo půl hodky.. takze pk to co prospi odpolko se protahne vecer.ale dl jak v 9 nechodí.ona je uplne zlata na usinani.rekne ze jde spinkat a dam ji lezet a proste lezi.bud usne hned nebo a za nedlouho ale zadne vztekani nebo ležení sni nehrozi.a kdyz odpolko nejde spat tak vydrzi do tech 8 hodin..ja jsem si ji tak naucila asi od 4 mesicu co jsem prestala kojit. tak na tohle je zlata ale jinak prozivame pekelne období vzdoru :-X kamoska co ma 3 deti rika ze je rozmazlena a ze by potrebovala sourozence.nebude na ni pak tolik casu a sklidni se.. tak nevim..
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, ten čas tak letí to je hrůza, nedávno jsme měly malá miminka a ted už nám děti začnou chodit do školky.i když u nás asi pochybuju že nás vezmou,máme přihlášku do 3 školek ale je tady tolik dětí že šance je téměř nulová,do 14 dní se to dozvím...já si ani našeho adámka nedovedu představit že by šel do školky ( i když bych chtěla) na spaní má pořád plennku,přes den se taky občas počůrá,akorát se umí sám najíst- to je jediné a je to pěkná vzteklina ) a hlavnně mě štve jeho spaní.. spí vám děti odpoledne? já dyž adámka dám tak jde spát až v 10...a to ho ješte musíme uspávat :((( sem si ho tak rozmazlila že sám neusne :'( :'( :'( a když ho nedám odpol spát tak už je zase kolem 17 hod protivnej- no hrůza.... tak nevím jak to vyřešit ??? jinak zahraniční dovolená asi padá pojedeme na více dovolených po čr musím letět věnovat se manžílkovi.mějte se moc pěkně a brzo se ozvu .pa
Odpovědět To se mi líbí0
@MarčelaMarci ted je to nové že si můžeš vybrat rodičák na jak dlouho chceš,je určitá částka kolem 220000kč a to se rozpočítává...takže klidně si můžeš dát na 3 roky
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky rosimvas poradite mi nekdo?jsem na tohle pitoma kdyz ted otehotnim tak pak budu mit narok jen na 4 letou variantu matersky?a nebo kdyz otehotnim az budu chotit do prace,to si budu moct vybrat na jak dlouho budu doma?ja normalne vubec nevim..co je lepsi??
Odpovědět To se mi líbí0
@Mishelka1987Misko, u nas na to funguje deda, kdyz jsme u nasich, tak deti ji sporadane, jenom na ne hukne a ruku maj maximalne na vnejsi strane talirku, zato odma to je sila. No a ted resim co se Sarinkou, po roce se zacala pocuravat, nove miminko nemame, tak nevim, co to je, odmita si rict a chce mit plinu jako ma segra. Asi me trefi, protoze tohle uz predvadi 3 tydny. Uz sem ji i nabancila. Dr rika, ze muze byt citlivejsi na psychiku, manzel totiz byl v zahranici, kdyz to zacalo, ale uz je tyden doma a Sarinka furt cura do plen :-X . Jinak nad praci taky uvazuju, ale nemame tu jestle, museli bysme se zase posunout z baracku do Prahy a tam moji vyplatu asi sezerou soukrome jesle a skolka, toz nevim. No a u zapisu jsme byli v utery, loni nevzali nejakych 100, letos navysili kapacitu o 80, tak uvidim, jaky nam prijde odtad ortel. No a pak bojuju s odstavovanim prcka, ale to uz sem asi nepatri .
Odpovědět To se mi líbí0
Juj no koukám, že jsem tady dlouho nebyla:-/ minule jsem tady psala obr psaní a mě se to neuložilo a znovu s mi to vypisovat nechtělo U nás už jsme konečně všichni zdraví - píšu konečně, ptž jsem teď měla Kubíka celý měsíc doma se zánět průdušek, zánětem spojivek a dokonce měl první laryngitidu, kterou jsem samozřejmě neodhadla, a tak jsem celou noc proseděla u postele s hrůzou usnout, aby se mi miláček neudusil :'( Zážitek to byl strašný, navíc ve 2hodiny ráno, manžel v práci - takže bylo fakt veselo a to jsem musela na druhý den do práce :-X Teď už se jen modlím, aby byly děti zdravé aspoň celé jaro a léto - když už nic Zápis do školky u nás proběhl dobře, zatím sice nemáme papírové rozhodnutí, ale paní ředitelka mi řekla, že malou příjmou určitě V našem městě je hafo školek, takže se o děti přímo rvou Ale nevím zda nám to k něčemu bude - rozhodli jsme se s manželem, že je na čase pořídit si vlastní a hlavně větší bydlení, takže pokud se nám přes léto podaří přestěhovat, budu muset školky oblítat znovu, stejně jako školu Takže snad se zadaří, abychom se nemuseli stěhovat během roku, kdy budou mít děti kamarády ve školce a ve škole Ivi - tobě to fakt uteklo - z mého pohledu rychlotěhulkování Kde jsou ty časy, kdy jsme tady byly těhu všechny - ach joooo, někdy bych si to i ráda zopakovala <3 Makky gratuluji k těhu, ať vše probíhá v pohodě A jak jste na tom holky s prací, už jste něco našly? Já se teda koukám skoro každý den, ale ještě se mi do práce nastupovat nechce - chci si užít poslední volné léto s dětma, přeci jen pak už budu pracovat celý život Nejraději bych si našla něco od září, tak jsem zvědavá, jak to bude s robotou později. Zatím mi vyhovuje moje brigáda a kdybych snad práci nenašla, tak se tam nechám zaměstnat aspoň na dohodu - ať jsou nějaké ty kačky doma Nanynka je vážně úžasný človíček, je strašně upovídaná, mnohem víc než jindy Člověk se s ní úžasně domluví a hodně se s ní doma nasmějeme - teda těm jejím hláškam. Miluje pohádky a své nejoblíbenější umí skoro z paměti <3 Stále je tvrdohlavá a náladová, ale mám pocit, že už se to dost lepší, takže přeci jen se blýská na lepší časy < Je to moje zlatíčko, hlavně když za mnou chodí a říká mi " Miluju tě maminko" <3 Doma máme dost často šrumec, jak se ti dva hádají nebo mlátí a je super pozorovat, že se ta prďola staršímu bráchovi ubrání a nedá si nic líbit - i když teda většinou je to ona kdo si začne No ale abych tady nevypisovala jak je dokonalá - tak pořád se neumí hezky najíst - jídlo je většinou všude, jen né v puse, s každým jídlem si hraje - včera si večer házela s chlebem, ptž se jí líbilo, jak se přilepí k zemi namazanou stranou :-X Jindy si máslo, sýr nebo pomazánku rozmaže do čerstvě umytých vlasů a už ani nepočítám, kolikrát si nějaké jídlo narvala do nosních dírek :-X Nevím jak na ní, aby začala jíst hezky, školka je tu už za pár a ona je takové čunče - máte na to nějaký trik? No nic mizím pověsit prádlo a brzy se ukážu
Odpovědět To se mi líbí0
Ahojky holky tak jsem trochu rozhozena.v jedné z nasich dvou skolek nevzali 9 detí a do te ktere mame zapis 16.5. bude prej taky hodne detí a my mame jeste ke vsemu nevyhodu ze nejsme mistni..takze pokud nas nevezmou asi zadelame na sourozence :)prece nebudu na pracaku apak jen tak doma..co vy jak se mate????
Odpovědět To se mi líbí0
@Marčelajj, miminko se má dobře, dneska jsme byli na ko, malá má 1852 g a je čiperná
Odpovědět To se mi líbí0
@typkovaTak to gratulujeme a co miminko v břísku jak pak se ma? kdypak se ma vyklubat? my jdeme na zapis az 16.5. tak teprve uvidime ale nejsme mistni a prej je dost silny rocnik tak jestli nas nevezmou asi zadelame na sourozence tady je jedna fotečka s naším nejmenším členem rodiny.je to čivavka a jmenuje se Molly.. paa
Odpovědět To se mi líbí0
Ahoj holky, tak dneska jsme si byly pro rozhodnutí do školky a Monička je přijatá tak máme doma malý školčátko Jak jste dopadli vy u zápisu?
Odpovědět To se mi líbí0
aHOJKY HOLKY TAK KOUKAM SAME DOBRE ZPRAVY..GRATULACE OBEMA :)Viky má dnes 29 měsíců a zapis máme az 16.5. tak pevne doufam ze nas vezmou.jsme z maleho mestecka tak uvidime.jiank ma Viky momentelne peknou rymu takze je dost protivna.umi se teda uz krasne vysmrkat takze uz odsavacku nepotrebujeme. na vsechno je moc sikovna a bystra jen mame velky problem s nocnim buzenim na piti :-X pak dudak :-X a pres den se mi porad ucurava..kdyz si rekne uz je pricurana nebo primo pocurana..vubec nemm trpelivost tak asi se mi to boji rikat nebo co...?parkrat uz jsem ji zato vynadala a i dostala na zadek..tak nevim noo... a co vy holky?????
Odpovědět To se mi líbí0
@typkovatak už to mám od doktora jsem 5tt takže termín mám 13.12. plánovaným císařem tedy. tak držím palce at vás vezmou. No jo tak to už to máš za chvilku jo Pavlínka je hezké jméno, my už jsme trochu na jméně domluvený kluk petr po tatínkovi a holčička nejspíš Emička.
Odpovědět To se mi líbí0
@makky.16..gratuluji k pozitivnímu testu já jsem včera byla na kontrole, začínáme 31 tt a už se začínám bát malá je hlavičkou dolů a konečně jsme se dohodli na jméně a tatínek ustoupil, takže bude po tatínkovi Pavlínka jsem zvědavá, jak dopadneme u zápisu, zítra si máme jít pro rozhodnutí.. je to strašný, jak to rychle uteklo a jak se jinak máte holčiny?
Odpovědět To se mi líbí0
ahoky holky tak dneska mi vyšel test pozitivní <3 < mám takovou radost tak už jen se objednat k lékaři aby to bylo 10procentní Je pravda teda že za poslední týden jsem přibrala 3 kila což je u mě uspěch a mám pořád hlad a jím a jím a jím , Jinak malou do školky nepřijali moc dětí se hlásilo tak aspon bude se mnou doma stejně budu těhulkovat ale jsme druhý pod čarou tak třeba ještě někdo vypadne a pujde je pravda že aspon bych toho dost stihla přes den tak už zase letím dobrou
Odpovědět To se mi líbí0

Diskuze

Doporučujeme